تاریخ انتشار: ۱۸:۵۴ - ۱۸ آذر ۱۳۹۷
مسئول انجمن حمایت از حیوانات سیرجان گفت:: یک مرد در روستای فخرآباد از توابع این شهرستان پنج قلاده سگ بی سرپرست را با تفنگ ساچمه‌ای کشته است.
رویداد۲۴  امیر فیروزآبادی گفت: شغل این مرد در روستای فخرآباد کشتن سگ‌ها است و در بازجویی اولیه خود نیز گفته که دهیار این روستا اجازه نابود کردن این سگ‌ها را به من داده است.

وی با بیان اینکه در مرحله تنظیم شکایت علیه این متهم هستیم اظهار داشت: این فرد در گفت و گویی اقرار کرده که تمامی سگ‌های منطقه را با اسلحه شکاری از بین برده است و افراد بومی شاهد این اقدام وی هستند.

فیروز آبادی بیان کرد: البته فایل صوتی این مجوز موجود است، اما دهیار فخرآباد صدور این مجوز از طرف خود را انکار می‌کند.
مسئول انجمن حمایت از حیوانات سیرجان عنوان کرد: در حال مکاتبه با دادستانی سیرجان برای جلوگیری از اقدامات اینچنینی در راستای کشتار حیوانات بی سرپرست هستیم.

دهیار فخرآباد سیرجان نیز در این رابطه اظهار داشت: این دهیاری نه به صورت کتبی و یا شفاهی مجوز کشتار هیچ نوع حیوانی را صادر نکرده است.

محمد عتیقی افزود: این شخص به علت نداشتن آگاهی و ترس از گله خود اقدام به کشتار سگ‌ها کرده است.

وی تصریح کرد: در حال رایزنی برای عقیم سازی و کنترل جمعیت حیوانات بی سرپرست از جمله سگ‌ها هستیم، اما به علت نداشتن اعتبار این اقدام در روستای فخرآباد تاکنون انجام نشده است.

سگ کشی از گذشته‌ها در برخی مناطق استان کرمان با هدف جلوگیری از افزایش جمعیت این گونه زیستی انجام می‌گرفت تا اینکه بر اساس قانون این اقدام به دلیل کشتار حیوانات بی دفاع و جریحه دار شدن افکار و احساسات عمومی غیرقانونی و جرم تلقی شد.

بر اساس قانون و دستورالعمل کشوری هیچ نهادی نمی‌تواند اقدام به کشتن حیوانات ازجمله سگ‌ها داشته باشد و شهرداری و دهیاری‌ها تنها برای جمع آوری و طبقه بندی این حیوانات اقدام می‌کنند.

سیرجان در ۱۷۵ کیلومتری جنوب غربی کرمان قرار دارد.
منبع: ایرنا
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: