تاریخ انتشار: ۱۵:۱۸ - ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۵
تعداد نظرات: ۲ نظر

امام جمعه اصفهان:دوچرخه سواری زنان باعث ناامنی در جامعه می شود

نماینده ولی فقیه و امام جمعه اصفهان گفت: حفظ وحدت و جلوگیری از تفرقه در جامعه اسلامی از چیره شدن دشمنان بر مسلمانان جلوگیری می کند.
رویداد24- نماینده ولی فقیه و امام جمعه اصفهان گفت: حفظ وحدت و جلوگیری از تفرقه در جامعه اسلامی از چیره شدن دشمنان بر مسلمانان جلوگیری می کند.

آیت الله سیدیوسف طباطبایی نژاد در خطبه های نماز جمعه در مسجد امام اصفهان با اشاره به سالروز لغو امتیاز توتون و تنباکو توسط آیت الله میرزای شیرازی، افزود: وحدت مسلمانان در آن دوره با پیروی از مرجع و رهبرشان، از تسلط انگلیسی ها بر کشور بوسیله امتیاز توتون و تنباکو محافظت کرد.

وی اضافه کرد: میرزای شیرازی با اعلام اینکه 'امروز کشیدن تنباکو و توتون در حکم محاربه با امام زمان است'، مردم را به مبارزه علیه دشمنان فراخواند و مردم هم با شکستن قلیان ها و از بین بردن توتون و تنباکو، وحدت و برادری خود را نشان داده و امتیاز آن قرارداد برای انگلیسی ها لغو شد.
امام جمعه اصفهان ادامه داد: اولین چیزی که ما باید از این وقایع بیاموزیم این است که علما، مراجع و بزرگان اسلام همواره سعی داشته اند که دشمن بر ما نفوذ نکند.

وی در باره نقش علما در جامعه اسلامی گفت: همه انسانها در ظلمت ها، فتنه ها و سختی ها بوسیله ستارگان دینی و علمای بزرگ الهی می توانند راه خود را پیدا کنند.

طباطبایی نژاد، واقعه لغو امتیاز توتون و تنباکو و در پی آن عقب نشینی شاه و کوتاه کردن دست دشمنان آن دوره را برگ سبزی در تاریخ ایران و اسلام دانست و تاکید کرد: اگر مردم با هم متحد باشند، هیچکس هیچ غلطی نمی تواند بکند حتی اگر شاه باشد. 

وی افزود: ملت اسلامی باید آزاد باشد و در هر دوره از تاریخ که مسمانان محروم ماندند و در حق آنها ظلم شد، دلیل آن وجود تفرقه و اختلاف بود.

امام جمعه اصفهان گفت: بنا بر اصول صدر اسلام و پیامبر حتی اگر بین دو برادر و دو طایفه اسلامی تفرقه و نفاق بوجود آمد، باید دیگران در برابر آنها احساس مسئولیت کرده و بین آنها را اصلاح کنند. 
وی افزود: اکنون شاهد درگیری و جنگ در یمن و سوریه هستیم و این وظیفه امت اسلامی است که به کمک برادران اسلامی خود برود و بین آنها را اصلاح کند.

نماینده ولی فقیه و امام جمعه اصفهان اضافه کرد: اگر در بین مسلمانان وحدت و برادری باشد هیچکس به خود اجازه تفرقه اندازی و دشمنی نمی دهد.

وی در بخش دیگر سخنان خود با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب گفت: یکی از بارزترین مشخصه های جامعه ما وجود امنیت است که باید در حفظ آن بکوشیم.

امام جمعه اصفهان افزود: شرارت ها و مواد مخدر، امنیت جامعه را از بین می برد.

طباطبایی نژاد همچنین گفت: دوچرخه سواری بانوان در گوشه و کنار شهر نیز از جمله موارد ناامنی در جامعه است.

وی تصریح کرد: از بین رفتن امنیت راه را برای سوءاستفاده دشمنان باز می کند. 

وی همچنین با انتقاد از آوردن حیوانات خانگی مثل سگ به معابر عمومی گفت: نمی توان از جوانی که در گذران زندگی خود همنشینی با سگ را برمی گزیند، انتظار داشت تا در وقت لزوم بتواند از مرز و بوم جامعه اسلامی دفاع کند.

منبع: انتخاب
خبر های مرتبط
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۲
نا شناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۴۲ - ۱۳۹۵/۰۲/۲۶
0
0
با این فرمایشات مردهای ایرانی چشم چران وبد هستن به خدا اینطور نیست خیلی هم باشرف وبزرگ منش هستن چه اطلاعاتی بشما میرسد نمیدانم
حسین پور
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۱۳ - ۱۳۹۵/۰۲/۲۶
0
0
خب اگه مردم زمان شاه تونستند

در مورد تنباکو شاه رو عقب نشینی

بدهند پس چرا امروز این همه قلیان سرا و مراکز

پخش انواع سیگار حتی امریکایی هست

خودم دیدم در برخی از رستورانهای گران که

موسیقی زنده هم دارند مشروب سرو میشود

و به اماکن رشوه میدهند تا سکوت کند

میرزای شیرازی ها کجایند ؟؟
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: