استاندار خوزستان: تکذیب شکنجه یکی از کارگران نیشکر هفت تپه
تاریخ انتشار: ۲۱:۱۲ - ۱۵ دی ۱۳۹۷
تعداد نظرات: ۲ نظر
استاندار خوزستان ادعای شکنجه یکی از کارگران معترض شرکت نیشکر هفت تپه را تکذیب کرده است.

رویداد۲۴ غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان گفته اسماعیل بخشی ۲۵ روز است که آزاد شده، چرا الان چنین حرف‌هایی را مطرح کرده؟ ۲۵ روز است که به سرکار رفته و در مدتی هم که بازداشت بوده، ۸ بار با خانواده‌اش تماس گرفته و یک‌بارهم ملاقات داشته و بعد از آزادی نیز به سرکار رفته و مشکلی نداشته است.

غلامرضا شریعتی گفته من سوال کردم این است که هیچ شکنجه‌ای درکار نبوده و رویه ما با این مسأله نیز به صورت اجتماعی و کارگری است و اگر چنین نبود که برخورد‌های دیگری با وی صورت می‌گرفت. ایشان با پادرمیانی و وساطت من و رای اعضای شورای تأمین آزاد شده است. من در آنجا گفتم وقتی شرایط آرام شده و مسأله‌ای نیست، چرا باید ایشان همچنان در بند باشد و باید آزاد شود.

وی افزود: من امروز موضوع شکنجه را از دستگاه‌های ذیربط جویا شدم، آن‌ها به شدت چنین مسأله‌ای را تکذیب کردند و گفتند که مدارک و مستنداتی در اختیار دارند که شکنجه‌ای در کار نبوده و دلیلی هم برای شکنجه شدن او وجود ندارد؛ زیرا شکنجه از لحاظ شرعی و قانونی در تمامی دستگاه‌های جمهوری اسلامی مردود است و من از آنجا که اطلاع دارم چنین چیزی وجود ندارد، از این رو، اگر مدارکی در دست دارند می‌توانند ارائه کنند.

شریعتی تصریح کرد: هرچند که علاقه‌ای به قضاوت ندارم، اما احتمالا بعد از آنکه شورای اسلامی کار هفت‌تپه بعد از سال‌ها تشکیل شده و ایشان عضو آن نشده، ممکن است شرایطی را به وجود آورده که وی را ناچار به زدن این حرف‌ها کرده باشد. این شورا دو سه روز اخیر تشکیل شد.

او در رابطه با درخواست مناظره اسماعیل با وزیر اطلاعات گفته در این رابطه خود وزیر اطلاعات باید نظر دهد. ولی اصرار ما به آزادی آقای بخشی بود و مسئولین ذی ربط تاکید داشتند که هیچ شکنجه‌ای اتفاق نیفتاده است. هر کدام از کارگران بازداشت شده پس از آزادی، اگر ادعایی دارند می‌توانند به دستگاه قضایی مراجعه کرده و پیگیری کنند.
 
به گزارش رویداد۲۴ اسماعیل بخشی در متنی که منتشر کرده، مدعی شده ه که او را در زندان شکنجه کردند، دنده‌هایش شکسته و هنوز به رغم استفاده از قرص‌های آرامبخش دچار حمله عصبی می‌شود.
 
اسماعیل بخشی همچنین در مطلبی که منتشر کرده، وزیر اطلاعات را به مناظره در یک برنامه تلویزیونی خواند و از او خواست به سوال‌هایش در باره شکنجه و شنود تلفنی پاسخ بدهد.
 
کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس نیز خبر داده که به موضوع شکنجه اسماعیل بخشی ورود خواهد کرد.
خبر های مرتبط
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۲
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۱۳ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۵
0
1
شکنجه از لحاظ شرعی و قانونی در تمامی دستگاه‌های جمهوری اسلامی مردود است؟!؟!؟!!!!!!!
عجب!!!
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۵۷ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۷
0
0
این اقا بره دو ساعت در یک کلانتری یا یک کیوسک پلیس بازداشت بشه بعد بیاد بگه شکنجه نیست.نصف مردم ایران تابحال مزه کشیده و لگد و باتوم اینارو چشیدن بعد میاد میگه شکنجه وجود نداره.نکنه مخاطبانشو یه مشت ... میبینه.
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: