تاریخ انتشار: ۱۸:۵۷ - ۲۱ دی ۱۳۹۷
درخواست پاکستان برای مذاکره مستقیم طالبان و دولت افغانستان:
وزیر امور خارجه پاکستان از طالبان خواست، برای تحقق اهداف صلح، با دولت افغانستان مستقیم و بی واسطه مذاکره کند. شاه محمود قریشی گفت: اسلام آباد بر بازگشت طالبان و دولت به میز مذاکره تاکید دارد.
رویداد۲۴ از تلویزیون «آج» پاکستان، شاه محمود قریشی در خصوص روند مذاکرات صلح افغانستان گفت: اسلام آباد بر بازگشت طالبان و دولت به میز مذاکره تاکید دارد.

وی با بیان این که تداوم گفتگو‌ها برای پایان جنگ ۱۷ ساله در افغانستان ضروری است، افزود:تا زمانی که دو طرف گفتگو نکنند، تلاش‌ها برای پایان جنگ در افغانستان بی ثمر خواهد بود.
 

قریشی اضافه کرد: پاکستان برای مذاکرات میان دولت آمریکا و طالبان افغانستان در ابوظبی که ریاض و امارات متحده عربی نیز حضور داشتند، نقش تعیین کننده داشت و آن مذاکرات مثبت و نتیجه بخش ارزیابی شده است.

این سخنان در حالی بیان می‌شود که گروه طالبان خواهان مذاکره با دولت افغانستان نیست، اما آماده است تا با آمریکا گفتگو کند.
رهبر حزب جماعت اسلامی پاکستان نیز در ملاقات با «عمر داوود زئی» نماینده ویژه رییس جمهوری افغانستان در امور صلح این کشور گفت که از گفتگو‌های مستقیم صلح میان دولت و گروه طالبان حمایت می‌کند.

مولانا سراج الحق، آغاز گفتگو‌های مستقیم صلح میان دولت افغانستان و گروه طالبان را مهم دانست و افزود: امروز از ملت افغانستان برای صلح صدای واحدی شنیده می‌شود و آماده همکاری و حمایت از این روند هستیم.

در همین راستا، داوود زئی نیز مولوی سراج الحق را در جریان تحولات اخیر روند صلح و اتحاد مردم افغانستان قرار داده و از وی خواست تا به منظور آغاز مذاکرات صلح میان حکومت کابل و طالبان همکاری کند.
 
 
منبع: ایرنا
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: