تاریخ انتشار: ۱۴:۲۳ - ۲۹ دی ۱۳۹۷
تعداد نظرات: ۱ نظر
رویداد۲۴ گزارش می‌دهد؛
حضور مجید توکلی دانشجوی فارغ التحصیل دانشگاه امیرکبیر که چند بار به خاطر مواضع سیاسی بازداشت شده، در جلسه‌ای با اعضای شورای شهر، باعث انتقاد اصولگرایان از شورای شهر شده است.

عصبانیت اصولگرایان از حضور یک در جلسه شورای شهر

رویداد۲۴ صبح امروز علی پیرحسینلو مشاور پورسید آقایی معاون حمل و نقل شهردرای تهران، تصویری در توییتر منتشر کرد و خبر داد مجید توکلی، درباره تجربه مکزیکوسیتی، در کنترل آلودگی هوا، گزارشی به شورای شهر تهران ارائه داده است.

مجید توکلی دانشجوی دانشگاه امیرکبیر بود که سال ۱۳۸۵ در اعتراض به حضور محمود احمدی‌نژاد در این دانشگاه دستگیر شد. توکلی همچنین به خاطر شرکت در مراسم سالگرد مرحوم بازرگان بازداشت شد که پس از ۴ ماه با قید وثیقه آزاد شد. او همچنین در ۱۶ آذر سال ۸۸ به خاطر سخنرانی که در حمایت از میرحسین موسوی انجام داده بود، بازداشت شده است.

توکلی مدتی از ایران خارج شد و به کشور مکزیک رفت. او در جلسه امروز خود در شورای شهر تهران از تجربه‌های خود درباره کنترل آلودگی محیط زیست در مکزیکوسیتی گفته است. با اینهمه حضور مجید توکلی انتقاد‌های بسیاری را در پی داشته است.

در تصویری که در توییتر پیرحسینلو منتشر شده است، از اعضای شورای شهر تهران فقط تصویر آرش میلانی دیده می‌شود.

اصولگرایان از این دعوت اعضای شورای شهر تهران آشفته شدند و مطالب تندی را علیه مجید توکلی و شورای شهر تهران منتشر کردند. مثلا محمدرضا باقری نوشته «درد اینجاست که مجید توکلی برانداز و موافق تحریم مردم ایران به جلسات رسمی شورای شهر می‌رود، تز می‌دهد که برای هوای پاک چه کنیم؟ باور کنیم این بلاهت است، یا مطمئن باشیم دارد خیانت رخ می‌دهد؟»

امیرعلی صفا نیز در توییتر خود نوشته «کسی که مدافع افزایش فشار تحریم‌هاست و معتقد به ناموثر بودن رای به طور کامل و عدم شرکت در انتخابات است، ورای بحث صلاحیت، دست‌کم با خودش صادق نیست که به جلسه همان منتخبان می‌رود و "ایده" ارائه می‌کند و اینکه مهندسی موتورکشتی چه ارتباطی با هوای پاک دارد؟»

کاربری به نام رضا رمضان نژاد نیز نوشته «به دهن‌کجی لیستی‌ها چه در شورای شهر و چه در مجلس به ارکانی از نظام عادت داشتیم! اما، آقایان شورا، دعوت از مجید توکلیِ حامی تحریم‌های ضد بشری علیه مردم ایران، موافق فشار خارجی به کشور، منکر دموکراسی و مخالف صندوق رای، دهن‌کجی به مردم است! لطفا بفهمید.»

کاربران مستقل توییتر از این اقدام شورای شهر دفاع کرده‌اند. کاربری به نام هزاردستان خطاب به اصولگرایان نوشته «به مجید توکلی می‌گویید طرفدار تحریم. شما خودتان مخالف برجام بودید و می‌گفتید تحریم نعمت است!»

مازیار خسروی روزنامه نگار هم نوشته «دعوت از مجید توکلی به شورای شهر تهران اقدام مثبتی است و نشان می‌دهد بسیاری از آنان‌که رادیکالیسم را تئوریزه می‌کنند، برخلاف مواضع نظری، به کارآمدی نهاد‌های انتخابی باور دارند و اصلاح طلبی را تنها راه عملی می‌دانند.»

خبر های مرتبط
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۵۳ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۹
0
0
انحرافیا، تک تکتون رو با اره برقی سلاخی می کنم
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار