تاریخ انتشار: ۲۳:۴۹ - ۳۰ دی ۱۳۹۷
تیم ملی ایران و عمان از مرحله یک هشتم نهایی جام ملت‌های آسیا در ورزشگاه محمد بن زاید ابوظبی به مصاف هم رفتند که با برتری ۲ بر صفر ایران همراه بود.
رویداد۲۴دیدار مرحله یک هشتم نهایی جام ملت‌های آسیا بین تیم‌های ایران و عمان از ساعت ۲۰:۳۰ با سوت سزار آرتور راموس داور مکزیکی آغاز شد که در دقیقه ۳۱ علیرضا جهانبخش و دقیقه ۴۱ اشکان دژاگه گل‌های این دیدار را به ثمر رساندند و ایران با نتیجه ۲ بر صفر راهی مرحله یک چهارم نهایی شد.

ترکیب ایران: علیرضا بیرانوند، میلاد محمدی، مرتضی پورعلی گنجی، امید ابراهیمی، وحید امیری، مهدی طارمی، علیرضا جهانبخش (روزبه چشمی)، سید مجید حسینی، سردار آزمون (مسعود شحاعی)، اشکان دژاگه (سامان قدوس) و رامین رضاییان.

ترکیب عمان: فائض الروشایدی، محمد المسلمی، راعد ابراهیم، سعد سهیل، احمد کانو، خالد البریکی (محمد مبارک)، جلیل الیهمدی، محسن الغسانی، علی بوسعیدی، صالح الیحیایی (خالد الخلیفه) و حارب السعدی.

ایران ۲ ـ. عمان ۰ / گزارش زنده

دقیقه ۱: فرار مهاجم تیم ملی فوتبال عمان درون محوطه جریمه ایران با خطای مجید حسینی مواجه شد تا قبل از رسیدن به دقیقه یک داور مکزیکی اعلام خطای پنالتی کند که علیرضا بیرانوند ضربه بازیکن عمان را گرفت. حسینی به خاطر خطایی که مرتکب شد از داور کار زرد گرفت.

دقیقه ۴: شوت سردار آزمون از پشت محوطه جریمه از کنار دروازه به بیرون رفت.

دقیقه ۸: آزمون و جهانبخش باهم قاطی کردند و فرصت گلزنی برای ایران از دست رفت.

دقیقه ۱۲: جهانبخش بعد از عبور از یک مدافع اقدام به شوتزنی کرد که دروازه بان عمان توپ را مهار کرد.

دقیقه ۱۵: بازی سرعتی دو تیم کماکان ادامه داشت و هر چه ایران تلاش می‌کرد نبض بازی را در اختیار بگیرد این عمان بود که با دوندگی زیاد اجازه این کار را نمی‌داد.

دقیقه ۱۹: اشکان دژاگه این ضربه کاشته را روی دروازه عمان فرستاد که توپ به جهانبخش رسید و ضربه این بازیکن با برخورد به مدافعان راهی کرنر شد.

دقیقه ۲۰: تیم ملی ایران بعد از یک حمله که ثمری برای آن نداشت دو ضربه کرنر روی دروازه عمان ارسال کرد که هیچکدام نتوانست خطر جدی را بوجود بیاورد.

دقیقه ۲۵: پاس دقیق آزمون به مهدی طارمی در موقعیت مناسبی برای گلزنی رسید، اما ضربه او کم دقت بود و از کنار دروازه به اوت رفت.

دقیقه ۳۰: شاگردان کارلوس کی روش بالاخره توانستند برای دقایقی نبض بازی را در اختیار بگیرند و با گردش توپ در مناطق مختلف سانتر‌هایی را از جناح راست روی دروازه عمان ارسال کردند، اما مدافعان حریف اجازه استفاده از این ارسال‌ها را ندادند.

دقیقه ۳۱: روی پاس مجید حسینی و اشتباه مدافع عمان، جهانبخش در موقعیت خوب گلزنی قرار گرفت و با زیرکی گل نخست ایران را وارد دروازه عمان کرد.

دقیقه ۳۹: وحید امیری اوت را بلند پرتاب کرد که مدافعان توپ را برگشت دادند.

دقیقه ۴۰: خطا روی طارمی در محوطه جریمه یک پنالتی برای ایران به ارمغان آورد. دژاگه پنالتی را تبدیل به گل دوم ایران کرد.

دقیقه ۴۵: پاس بسیار زیبای علیرضا جهانبخش از فاصله حدودا بیست متری در داخل محوطه جریمه به مهدی طارمی رسید که ضربه چیپ این بازیکن روی تور دروازه الروشایدی فرود آمد تا بهت و حسرت بازیکنان و مربیان ایران را به دنبال داشته باشد.

دقیقه ۴۶: آغاز نیمه دوم. تیم ملی عمان دست به یک تعویض زد.

دقیقه ۵۱: روی همکاری خوبی ملی پوشان و ضربه سر سردار آزمون توپ به دژاگه رسید، اما دخالت مدافهان توپ را به کرنر فرستاد؛ ارسال ضربه کرنر از تمام بازیکنان داخل محوطه گذشت و به آزمون رسید، اما او در چند قدمی دروازه توپ را محکم و با ضربه بی دقت روانه اوت کرد.

دقیقه ۵۷: مهدی طارمی می‌توانست سومین گل را برای ایران به ثمر برساند، اما ضربه محکم این بازیکن را دروازه بان عمان به کرنر فرستاد.

دقیقه ۶۴: ضربه سر الغسانی به شکل خطرناکی از کنار دروازه ایران راهی اوت شد.

دقیقه ۶۸: پرتاب اوت جهانبخش به آزمون رسید و او توسط دروازه بان عمان متوقف شد، اما داور خطا نگرفت.

دقیقه ۷۱: تیم ملی سعی در اداره بازی دارد و بیشتر به فکر حفظ توپ و کنترل حریف است.

دقیقه ۷۳: ضربه راه دور حارب السعدی دقت کافی نداشت و با اختلاف از بالای دروازه ایران به اوت رفت.

دقیقه ۸۱: سه مدافع عمان که سعی در مهار طارمی داشتند در نهایت ضربه محکم او را روانه کرنر کردند.

دقیقه ۸۳: سردار آزمون با اضافه کاری در داخل محوطه شش قدم عمان، توپ را لو داد و فرصت گلزنی از دست رفت.

دقیقه ۸۷: همکاری سردار آزمون و مهدی طارمی تبدیل به فرصت گلزنی شد، اما طارمی با بی دقتی توپ را به جایی زد که دروازه‌بان حریف حضور داشت.
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: