مردم با اصل نظام مشکل ندارند؛ اما...
تاریخ انتشار: ۱۷:۱۲ - ۰۱ بهمن ۱۳۹۷
آصفی:
سخنگوی پیشین وزارت خارجه گفت: اجلاس ورشو، شوی ضد ایرانی از پیش شکست خورده است که نمی‌تواند کشورها را علیه ایران اجماع کند، زیرا بارها چنین نشست‌های شکست خورده‌ای برگزار شده است.

مردم با اصل نظام مشکل ندارند؛ اما...

رویداد۲۴ حمیدرضا آصفی، کارشناس مسائل خارجی و سخنگوی اسبق وزارت خارجه در مورد برگزاری این اجلاس ضد ایرانی در ورشو لهستان اظهار کرد: این نشست از پیش شکست خورده است و نتیجه‌ای نخواهد داشت، این اقدامات از سوی آمریکا نشانگر این است که دولتمردان آنها در اوج تنهایی و استیصال به سر می‌برند و به دنبال این هستند که تعدادی از کشورها را با خود همراه کند و علیه ایران شو تبلیغاتی راه بیندازد که باتوجه به اقدامات غربی‌ها قبل از برگزاری این اجلاس، به نظر می‌رسد هیچ اثر میدانی نداشته و نمی‌تواند کشورهای غربی را علیه ایران به اجماع برساند.

وی افزود: اروپایی‌ها اعلام کرده‌اند که در این نشست ضد ایرانی شرکت نخواهند کرد و کشورهای دانه درشت عربی و اسلامی هم در این اجلاس حاضر نمی‌شوند، لذا این پروژه آمریکایی‌ها شکست خواهد خورد و تصور نمی‌کنم که اتفاقی علیه ایران رخ دهد، این اقدامات آمریکا نشانگر این است که آنها نتواسته‌اند به اهداف خودشان با خروج از برجام دست پیدا کنند، لذا دست به چنین اقداماتی میزنند.

دیپلمات و سخنگوی پیشین وزارت خارجه ادامه داد: لهستان یک کشور ضعیف اروپا و مطیع‌ترین کشور اروپایی به آمریکا است که همواره علیه ایران کنار ایالات متحده بوده است، به طور مثال آلمان و فرانسه می‌خواستند در بحث نظامی مستقل عمل کرده و خارج از ناتو باشند، اما لهستان در این خصوص موضع منفی گرفت، لذا از سوی آمریکا به عنوان مطیع‌ترین کشور انتخاب شد.

آصفی تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران اما باید تمام تلاش خود را در شکست این اجلاس انجام دهد، چراکه ما قطعا با باندهای روانی و تبلیغاتی از سوی آمریکا در مورد این اجلاس روبرو خواهیم شد؛ این نشانگر این است که ایران هم باید فضای تبلیغاتی را مهیا کند و رایزنی‌های خود را با کشورهایی که به این اجلاس دعوت شده‌اند، انجام دهد، چراکه زیادی هم نباید خوشبیانه نگاه کرد و باید ایران راهکارهایی را در این خصوص اتخاذ کند تا در نتیجه این اجلاس تاثیرگذار باشد. ایران باید در مورد عواقب آن به کشورهایی که در این اجلاس شرکت می‌کنند، هشدار دهد.

وی در مورد تاریخ برگزاری این اجلاس همزمان با روزهای پیروزی انقلاب اسلامی تاکید کرد: آمریکایی‌ها همواره با اقدامات خود نشان داده‌اند که مشکل آنها این دولت و آن دولت نیست، بلکه مشکل اصلی آنها نظام جمهوری اسلامی ایران است و تمام برنامه‌ها و نشست‌های ضد ایرانی هم که برگزار می‌کنند تا پایه‌های نظام ایران را متزلزل کنند. آمریکایی‌ها چهل سال است که اقدامات زیادی علیه ایران انجام داده‌اند، اما به نتیجه ای هم نرسیده اند.

این دیپلمات وزارت خارجه تاکید کرد: مردم ایران شاید به دولت و حکومت انتقادهایی داشته باشند که حرفشان نیز حرف حساب است، چراکه می‌خواهند کاستی‌ها و شرایط اقتصادی اصلاح شود، اما به این معنا نیست که با اصل نظام مشکل دارند، لذا امسال نیز مردم هم پررنگ‌تر از سال‌های گذشته در انتخابات شرکت خواهند کرد، زیرا هرجایی که احساس شود که پای دشمنان ایران وسط است برای حفظ کشور به صحنه خواهند آمد.

خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: