تاریخ انتشار: ۱۰:۰۶ - ۰۴ بهمن ۱۳۹۷
روابط عمومی وزارت امور خارجه باصدور اطلاعیه‌ای درباره سخنان ماجدی سفیر قبلی کشورمان در آلمان تاکیدکرد: دیدگاه‌های ارائه شده توسط وی، نظرات شخصی اوست و دیدگاه‌های وزارت امور خارجه به شمار نمی‌رود.
واکنش وزارت خارجه به سخنان سفیر سابق ایران
رویداد۲۴ متن کامل اطلاعیه­ روابط عمومی وزارت امور خارجه به این شرح است:

به­ آگاهی می‌رساند ماموریت جناب آقای دکتر ماجدی به عنوان سفیر جمهوری اسلامی ایران در آلمان چندی است که به دلیل قانون منع به کارگیری بازنشستگان خاتمه یافته و ایشان به کشور مراجعت نموده اند. ضمن احترام به این همکار بازنشسته و تقدیر از تلاش‌های صادقانه ایشان در سمت‌های مختلف، لازم به تاکید است که دیدگاه‌های ارائه شده توسط ایشان در مصاحبه با خبرگزاری ایسنا در تاریخ سوم بهمن ۱۳۹۷، طبیعتا نظرات شخصی ایشان بوده و دیدگاه‌های وزارت خارجه به شمار نمی‌رود.

در خصوص عملیات به اصطلاح خودسرانه که در اظهارات ایشان وجود دارد چنانکه از متن مصاحبه نیز مشخص است ایشان به مورد مشخصی اشاره نداشته و یک نگرانی عمومی از برخی احتمالات را بیان کرده است. اسناد و شواهد کشور‌های اروپایی که برای برخی ادعا‌های این کشور‌ها ارائه شده است، همان طور که جناب آقای ماجدی هم به درستی بیان داشته است، اصلا قابل اثبات نیست و اسناد متقنی به شمار نمی‌رود. همچنانکه ایشان نیز تاکید کرده است این عملیات احتمالا توسط گروهک‌های معاند در خارج از کشور به گونه‌ای انجام می‌شود که به پای ایران نوشته شود.

روابط عمومی وزارت خارجه به رسانه‌های خارجی و برخی خارج نشینان معلوم الحال که برداشت‌های دلخواه خود را از این مصاحبه به عمل آورده اند توصیه می‌کند ذوق زده نشده و آرزو‌های قلبی خود را به دیگران نسبت ندهند.
منبع: تابناک
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: