تاریخ انتشار: ۱۱:۵۷ - ۰۴ بهمن ۱۳۹۷
امیر پوردستان:
رئیس مرکز مطالعات مطالعات راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران روز چهارشنبه در سخنانی از یارگیری گروه تروریستی داعش در افغانستان با حمایت عربستان سعودی و امارات متحد عربی خبر داد.

رویداد۲۴ امیر سرتیپ" احمد رضا پوردستان" روز چهارشنبه در مراسم گرامیداشت "۴۰ سال اقتدار ارتش" در سخنانی گفت:" ۶ تا ۷ هزار نیروی داعشی در افغانستان مستقر شده‌اند و با اموال امارات و عربستان یارگیری می‌کنند تا اهرمی علیه ایران و روسیه باشد. "

او با بیان این که آن‌ها نزدیک مرز‌های ما نیستند، خاطرنشان کرد: "نیروی زمینی با حضور کامل درمرز‌های شرقی اشراف کاملی دارند و اگر حرکتی انجام شود با پاسخ کوبنده روبه رو خواهند شد. "

پوردستان در ادامه به تلاش نیروی زمینی ارتش در تامین امنیت مرز‌ها اشاره کرد و همچنین نقش این نیرو را در مبارزه با داعش موثر عنوان کرد و گفت:" داعش به‌طور کامل در عراق از بین نرفته و هر از گاهی عملیات‌های تروریستی در استان دیاله عراق انجام می‌دهند و حتی دشمن حجم سنگینی حدود شش هزار نفر از عناصر داعشی را به افغانستان منتقل کرده‌اند و با پول‌های امارات و عربستان و استکبار تجهیز می‌شوند. "

امیر پوردستان افزود:" دکترین دفاعی ما مبتنی بر دکترین بازدارندگی است و دیگر ما دست روی دست نمی‌گذاریم تا دشمن هرکاری دوست دارد انجام دهد و به برکت این انقلاب به مرحله‌ای از قدرت دفاعی دست یافته‌ایم که حرفی برای گفتن دارد. "

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: