تاریخ انتشار: ۱۳:۳۱ - ۰۵ بهمن ۱۳۹۷
ولی داداشی در گفت‌وگو با رویداد۲۴:
داداشی می‌گوید: ماههاست که آشفتگی در بازار بیداد می‌کند حال با این وضعیت، شایسته نیست که برخی مدیران چشم خود را نسبت به حقایق ببندند و روی به دریافت حقوق‌های نجومی بیاورند. هرچه مدیران در این موضوع خاص، جاه‌طلبی از خود نشان دهند اعتماد مردم نسبت به نظام کاهش پیدا می‌کند.

دور زدن قانون برای دریافت حقوق‌های نجومی ادامه دارد/ تناسبی برای پرداخت‌ها وجود ندارد

رویداد۲۴ محمد آیتی: وقتی فیش‌های حقوقی مدیران با نام «حقوق‌های نجومی» منتشر می‌شد کسی گمان نمی‌کرد میزان دریافتی برخی از مدیران تا این حد باشد! از همان روزها، مجلس به فکر این افتاد که قانونی تصویب کند تا مدیران دولتی نتوانند بیشتر از یک سقف خاص، دریافتی داشته باشند.

از قرار معلوم پس از گذشت بیش از دو سال از آن رسوایی، همچنان مدیران نجومی‌بگیر در حوزه‌های مختلف حضور دارند؛ محمد سعیدی‌کیا رییس بنیاد مستضعفان که اصلی‌ترین وظیفه سازمان تحت نظر او رسیدگی به محرومان در کشور است هم گفته ماهیانه بین ۱۷ تا ۱۹ میلیون تومان حقوق می‌گیرد.

چندی پیش حسینعلی حاجی‌دلیگانی نماینده مردم شاهین‌شهر در مجلس شورای اسلامی خبر داده بود که اطلاعاتی وجود دارد مبنی بر اینکه موضوع پرداخت حقوق‌های نجومی هنوز وجود دارد و حتی در برخی مجموعه‌ها حقوق‌ها افزایش یافته، اما تلاش می‌شود که اطلاعات آن به بیرون راه پیدا نکند.

ولی داداشی دبیر کمیسیون اصل ۹۰ به رویداد۲۴ گفته در موضوع حقوق بالای برخی مدیران خیلی نمی‌توان بحث از خودگذشتگی را مطرح کرد، چون پول، شیرین است و این یک واقعیت غیرقابل انکار است. خیلی از مدیران مومن و معتقد هم این دریافتی بالا را تمام و کمال می‌گیرند، زیرا آن را دستمزد واقعی خود می‌دانند.

نماینده آستارا در ادامه می‌گوید: در رابطه با حقوق و دستمزد‌ها باید قاعد‌ه‌ای وجود داشته باشد که تناسب در تمام سطوح رعایت شود. قرار نیست یک مدیر ارشد در حد یک کارمند ساده حقوق بگیرد، ولی عدالت باید رعایت شود. به هیچ وجه قابل قبول نیست که حقوق مدیر با دیگر کارمندان اختلاف فاحشی داشته باشد.

داداشی تصریح کرد: حقوق مدیران هم نسبت به یکدیگر از تناسب خاصی پیروی نمی‌کند. مثلاً مدیری یک کار مشخصی را انجام می‌دهد و ۲۰ میلیون حقوق می‌گیرد و مدیری دیگر همان کار را در مجموعه‌ای دیگر انجام می‌دهد و دریافتی او ۵ میلیون تومان است که این موضوع هم قابل بحث و بررسی است.

نماینده آستارا افزود: در همین مجلس دهم قانون خوبی در خصوص حقوق و مزایای مدیران دولت تصویب شد و پس از آنکه حقوق‌های نجومی برخی مدیران برملا شد، مجلس با جدیت به موضوع ورود پیدا کرد و قانونی که دریافت‌ها و مزایای مدیران را عادلانه‌تر از گذشته کند، را وضع کرد.

داداشی خاطرنشان کرد: متاسفانه با وجود این قانون، برخی مدیران برای آنکه حقوق خود را افزایش دهند از ابزار ماموریت و این قبیل امکان‌ها استفاده می‌کنند که من این کار را نوعی دور زدن قانون می‌دانم.

نماینده آستار با اشاره به اینکه امروز شرایط اقتصادی و معیشتی مردم اوضاع و احوال خوبی را سپری نمی‌کند، گفته: ماههاست که آشفتگی در بازار بیداد می‌کند حال با این وضعیت، شایسته نیست که برخی مدیران چشم خود را نسبت به حقایق ببندند و روی به دریافت حقوق‌های نجومی بیاورند.

او گفته هرچه مدیران در این موضوع خاص، جاه‌طلبی از خود نشان دهند اعتماد مردم نسبت به نظام کاهش پیدا می‌کند و متاسفانه امروز افرادی در کشور حضور دارند که با عملکردشان، کیان نظام را نشانه رفته‌اند. اکنون که در آستانه چهل سالگی انقلاب اسلامی هستیم مدیران باید بیش از پیش به عملکرد خود و زیرمجموعه‌شان توجه داشته باشند، زیرا بسیاری از مردم اشتباه آن‌ها را به پای نظام می‌نویسند و حیف است که نظام هزینه تمامیت‌خواهی برخی افراد را پرداخت کند.

خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: