تاریخ انتشار: ۱۱:۵۹ - ۱۱ بهمن ۱۳۹۷
با تسهیلات بانک ملی ایران
بانک ملی ایران با سیاست حمایت از محرومان و نیازمندان جامعه و در راستای عمل به مسئولیت‌های اجتماعی خود، از ابتدای سال جاری تا پایان دی ماه اعتباری بیش از چهار هزار و ۸۰۰ میلیارد ریال برای اشتغال و خودکفایی مددجویان کمیته امداد امام خمینی (ره) تخصیص داده است.
خودکفایی هزاران مددجوی کمیته امداد امام خمینی (ره)
رویداد۲۴ ایجاد زمینه خودکفایی مددجویان و افراد تحت پوشش نهاد‌های حمایتی همواره یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های مدیران ارشد بانک در سیاست گذاری‌های اعتباری است و از این رو بخشی از تسهیلات پرداختی قرض الحسنه به اشتغال مددجویان و افراد تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) و بهزیستی و همچنین افراد معرفی شده از سوی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اختصاص می‌یابد.

بانک ملی ایران در ۱۰ ماه ابتدای امسال بالغ بر چهار هزار و ۸۵۱ میلیارد ریال تسهیلات در قالب خوداشتغالی و مشاغل خانگی به مددجویان کمیته امداد امام خمینی (ره) پرداخت کرده است.

همچنین این بانک در راستای همراهی با نظام بانکی در جهت فقرزدایی از کشور و عمل به مسئولیت‌های اجتماعی خود، توانست با تخصیص تسهیلات اشتغال طی سال‌های ۹۰ تا ۹۶ بیش از ۱۷۵ هزار خانوار تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) را به خودکفایی برساند.

طی مدت مذکور ۷۷۹ هزار و ۵۶ طرح به ارزش ۷۵ هزار و ۲۸۲ میلیارد ریال توسط بانک‌های کشور برای ایجاد اشتغال مددجویان کمیته امداد امام خمینی (ره) اجرا شد که از این میزان بانک ملی ایران با کسب بیشترین سهم تسهیلات دهی در میان بانک‌های عامل، رتبه نخست را کسب کرد.

بر این اساس طی شش سال گذشته، ۲۲۵ هزار و ۴۲۷ طرح با تسهیلات بانک ملی ایران به ارزش ۲۳ هزار و ۵۵۴ میلیارد ریال اجرایی شده که ۱۷۵ هزار و ۵۶۲ خانوار نیز با رسیدن به خودکفایی از پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) خارج شده اند.

عملکرد قابل قبول بانک ملی ایران در این بخش موجب شد سال گذشته رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) با ارسال نامه‌ای به معاون اول رئیس جمهور از اقدامات مهم و موثر مدیران ارشد بانک به دلیل پرداخت تسهیلات قرض الحسنه اشتغال زایی به مددجویان تحت پوشش تقدیر کند.

در ادامه دکتر اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور نیز در پی ارسال نامه سید پرویز فتاح، از بانک ملی ایران به جهت بالاترین پرداخت تسهیلات قرض الحسنه اشتغال زایی و بیشترین مساعدت با خانواده‌های کمیته امداد امام خمینی (ره) تقدیر کرد.

سیاست حمایتی بانک ملی ایران در جهت مساعدت افراد تحت پوشش نهاد‌های حمایتی در سال ۹۷ نیز با قوت ادامه یافت به طوری که علاوه بر مددجویان کمیته امداد امام خمینی (ره)، بالغ بر پنج هزار و ۲۸۱ فقره تسهیلات خوداشتغالی به ارزش ۸۵۲ میلیارد و ۳۲۵ میلیون ریال و ۵۹۳ فقره تسهیلات مشاغل خانگی به ارزش ۴۷ میلیارد و ۲۱۳ میلیون ریال به مددجویان بهزیستی در نه ماه ابتدای امسال پرداخت شده است.

پرداخت ۱۴ هزار و ۵۱۰ فقره تسهیلات مشاغل خانگی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به ارزش یک هزار و ۳۶۱ میلیارد و ۹۳۱ میلیون ریال نیز از دیگر اقدامات بانک ملی ایران در راستای حمایت از بازار کسب و کار و اشتغال افراد تحت پوشش نهاد‌های حمایتی کشور بوده است.
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: