تاریخ انتشار: ۱۳:۱۰ - ۱۴ بهمن ۱۳۹۷
نمایندگان کشور‌های عضو موسسه فرهنگی اکو و جمعی از سفیران و مقامات سفارتخانه‌های کشور‌های مختلف امروز به موزه بانک ملی ایران آمدند و از میراث ملی موجود در این موزه و اماکن تاریخی ساختمان سردار اسعد و زورخانه بانک بازدید کردند.
گام عملیاتی بانک ملی ایران در جهت تقویت و توسعه مناسبات فرهنگی و اقتصادی کشور‌ها
رویداد۲۴ موزه این بانک امروز میزبان رییس موسسه فرهنگی اکو و جمعی از نمایندگان کشور‌های عضو، سفیران و جمعی از مقامات سفارتخانه‌های کشور‌های مختلف از جمله نروژ، فنلاند، آلمان، هند، ترکیه، اتریش، استرالیا، بلژیک، بریتانیا و... بود و حاضران از نزدیک از اشیای قدیمی و و مجموعه‌های ارزشمند با ارزش به نمایش گذاشته شده در این موزه از جمله سکه ها، تابلو‌های نفیس خوشنویسی، فرش و مینیاتور، نقاشی‌های مدرن و کلاسیک، مسکوکات، اشیای قیمتی و کهن اهدا شده از طرف بانک‌ها و یا شخصیت‌های برجسته، و نیز اسناد معاملات بزرگ دیدن کردند.

دکتر محمدرضا حسین زاده مدیرعامل بانک ملی ایران در این مراسم که جمعی از اعضای هیات مدیره و معاونان نیز حضور داشتند، با بیان اینکه این بانک به دنبال روان سازی امور تجاری بازرگانان و تجار کشور‌های مختلف است، گفت: ما وظیفه داریم تجار و بازرگانان را به هم نزدیک کنیم تا زمینه‌ای برای انجام سهل‌تر و روان‌تر امور تجاری آن‌ها فراهم شود و بتوانند به سهولت مناسبات اقتصادی خود را انجام دهند.

وی تصریح کرد: بانک ملی ایران قدیمی‌ترین بانک کشور با سه هزار و ۳۵۰ شعبه داخلی است که در ۲۰ کشور مختلف دنیا نیز بانک و کارگزاری دارد و همکاری‌های اقتصادی خوبی نیز با کشور‌های مختلف اروپایی، آسیایی و آفریقایی برقرار است.

مدیرعامل بانک ملی ایران تاکید کرد: تلاش ما بر این است تا علاوه برتوسعه روابط تجاری با استفاده از پتانسیل این بانک گام‌هایی در راستای حمایت از میراث فرهنگی کشور و نیز توسعه مناسبات فرهنگی برداریم.

محمدمهدی مظاهری رییس موسسه فرهنگی اکو نیز ضمن قدردانی از میزبانی بانک ملی ایران برای نشست نمایندگان کشور‌های عضو گفت: امروز موزه‌ها نقش اساسی در حفاظت از فرهنگ و تمدن و همچنین توسعه فرهنگ گردشگری کشور‌ها دارند و به تعبیری موزه‌ها به عنوان آیینه هویت ملت‌ها عمل می‌کنند.

وی ضمن تاکید بر نقش موزه‌ها در توسعه فرهنگی و اقتصادی کشور‌ها تصریح کرد: موسسه فرهنگی اکو با هدف تقویت همگرایی فرهنگی و توسعه گردشگری کشور‌های عضو، از برنامه‌هایی که منجر به توسعه روابط مردمان و ملل این کشور‌ها باشد، حمایت می‌کند.

مظاهری اظهار کرد: این قبیل گردهمایی‌ها می‌تواند به تقویت و توسعه صلح پایدار کمک کند و از میزبانی قابل تحسین مدیرعامل و اعضای هیات مدیره بانک ملی ایران قدردانی می‌کنم.

در ادامه سفیران و نمایندگان کشور‌های عضو موسسه فرهنگی اکو به زورخانه بانک ملی ایران رفتند و از نزدیک با ورزش باستانی آشنا شدند. همچنین بازدید از ساختمان سردار اسعد بختیاری (محل سابق موزه بانک ملّی ایران) نیز از دیگر برنامه‌های امروز بود.
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: