تاریخ انتشار: ۲۰:۲۲ - ۱۴ بهمن ۱۳۹۷
دبیر ستاد توسعه فناوری‌های فضایی و حمل و نقل پیشرفته گفت: اطلاعات ماهواره‌ای می‌توانند برای بهینه کردن مصرف آب مورد استفاده قرار گیرند.

اطلاعات ماهواره‌ای به کمک بهینه کردن مصرف آب می‌آید

رویداد۲۴ منوچهر منطقی دبیر ستاد توسعه فناوری‌های فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در خصوص استفاده بهینه از خدمات و اطلاعات ماهواره ای بیان کرد: سالها است که در دیگر کشورها از اطلاعات دریافتی فضایی و ماهواره ای در بخش های مختلفی چون کشاورزی استفاده می کنند. اما در ایران هنوز از این اطلاعات به خوبی استفاده نمی کنیم.

وی افزود: البته پس از تهیه برنامه راهبردی هوافضا توسط معاونت علمی‌وفناوری ریاست‌جمهوری، اقدامات در این زمینه شکل جدیدی پیدا کرد و همه این برنامه ها در قالب برنامه طراحی شده اجرایی می شود.

به گفته منطقی، یکی از مهم ترین اولویت های تعیین شده در معاونت علمی، افزایش کاربری های عمومی اطلاعات ماهواره ای است. از جمله این کاربری ها می توان به سنجش از راه دور، استفاده از این اطلاعات در پایش جنگل ها، معادن، جاده ها، محیط زیست، کشاورزی و غیره اشاره کرد.

دبیر ستاد توسعه فناوری‌های فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی، همچنین تصریح کرد: ایران در زمینه فضایی و ماهواره ای رشد سریعی داشته است. اما برای استفاده بهینه از این بخش باید از توانمندی جوانان داخلی بهره بگیریم و فقط بر همکاری های بین المللی تاکید نداشته باشیم. 

وی ادامه داد: توسعه همکاری های بین المللی و اتکا به توان و ایده های جوانان، بهترین راهکار برای پیشرفت حوزه فضایی در کشور است.

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار