تاریخ انتشار: ۲۱:۴۲ - ۱۴ بهمن ۱۳۹۷
داورزنی:
محمدرضا داورزنی، معاون ورزش حرفه‌ای و قهرمانی وزارت ورزش و جوانان گفت که ورزشکاران نباید بحث پاداش‌ها را به صفحات مجازی بکشانند، چرا که این کار باعث می‌شود مردم چهره دیگری از قهرمانان ترسیم کنند.

ورزشکاران نباید بحث پاداش‌ها را به صفحات مجازی بکشانند

رویداد۲۴ به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، نشست تخصصی ورزش با رویکرد حکمرانی و سیاست گذاری عصر امروز (یکشنبه) با حضور محمدرضا داورزنی، معاون حرفه‌ای و قهرمانی وزارت ورزش و جوانان، عبدالحمید احمدی معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی، لیلا صوفی‌زاده نایب رئیس فوتبال بانوان، محسن مهرعلیزاده رئیس فدراسیون جهانی ورزش‌های زورخانه‌ای و پهلوانی، ژاله فرامرزیان معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت ورزش و جمعی از صاحب نظران و کارشناسان جامعه ورزش در تالار همایش‌های صدا و سیما برگزار شد.

داورزنی در این نشست تخصصی درخصوص برخی انتقادها از سوی ورزشکاران مدال‌آور المپیک نسبت به جوایز تیم ملی فوتبال در جام ملت‌های آسیا و انتشار آن در فضای مجازی اظهار داشت: ورزشکاران سرمایه‌های ملی ما هستند و هر رشته‌ای بنا به رویدادی که دارد نسبت به سایر رشته‌ها جایگاهی خاصی دارد که ما بر اساس آئین‌نامه و مقررات پاداش مدال‌آوران که در وزارت ورزش و جوانان ترسیم شده به ورزشکاران هر سال بر اساس افتخارآفرینی آنها در رویدادهای آسیا جهانی و المپیک و جام ملت‌ها پاداشی پیش بینی می‌کنیم.

وی افزود: هر سال وزارت ورزش مبالغ زیادی را برای پاداش مدال‌آوران در نظر می‌گیرد که این پاداش بنا به رشته‌های مختلف شرایط خاص خود را دارد، البته درخصوص فوتبال باید بگویم مبالغی که فدراسیون فوتبال برای صعود تیم ملی در جام ملت‌ها در هر مرحله در نظر گرفته، قرار بود توسط فدراسیون از سوی فدراسیون بین المللی یعنی فیفا و کنفدارسیون فوتبال آسیا دریافت شود. این که ما بخواهیم خود را با رشته‌های دیگر مقایسه کنیم قیاس درستی نیست. هر رشته جایگاهی در کشور دارد و بر اساس آن پاداش دریافت می‌کند.

معاون ورزش حرفه‌ای و قهرمانی وزارت ورزش تصریح کرد: اعتقاد دارم چنین بحث‌های نباید در فضای مجازی و رسانه‌ها کشیده شود، این کار در شأن ورزشکار و رسانه نیست. رسانه‌ها اجازه دهند چنین بحث‌های در جایگاه خود یعنی وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک بررسی و پیگیری شود. این گونه تخریب‌ها به نفع جامعه ورزش و ورزشکاران نیست، ما باید سعی کنیم وضعیت را به گونه‌ای مدیریت کنیم تا چنین موضوعاتی در فضای رسانه‌ای منتشر نشود.  مردم وقتی در جریان چنین مباحثی قرار می‌گیرند چهره‌ای دیگر از ورزشکاران برای خود ترسیم می‌کنند. من قبول دارم که ورزشکاران توقع دارند که جایگاه آنها دیده شود، اما باید بگویم جایگاه رشته‌ها با هم متفاوت است و اجازه دهند این بحث‌ها در جای دیگری بررسی شود نه در رسانه‌ها و فضای مجازی.

داورزنی همچنین درخصوص پیشنهادی که پژوهش‌های مجلس در زمینه حذف 10 هزار هئیت‌های استانی برای کاهش بودجه سال 98 ارائه کرده است، گفت: ساختار فدراسیون‌ها یک ساختار غیردولتی است و بر اساس مجامع سعی می‌کند بالاترین تصمیم‌گیری‌های خود را در مجمع مطرح و اتخاذ کنند. فدراسیون‌ها یک مقدار از بودجه خود را از دولت دریافت می‌کنند و قسمتی توسط اسپانسر و غیره تأمین می‌شود. در حال حاضر 1400 هیئت درمراکز استانی وجود دارد که به شکل هیئت اداره می‌شوند. در حقیقت ردیف بودجه‌ای از دولت ندارند که دولت بخواهد چنین پیشنهادی برای هئیت‌های استانی ارائه دهد. دولت باید نقش نظارتی و حمایتی داشته باشد. بنابراین هیئتهای ورزشی حقوق بگیر دولت نیستند که بار مالی برای دولت داشته باشند. ما باید حمایت کنیم و بر عملکرد آنها نظارت داشته باشیم تا در چارچوب سیاست کشور بتواند کار خود را پیش ببرند. ردیف بودجه مشخصی ندارند و هیچ بار مالی به دولت وارد نمی‌کنند.

وی درباره برگزاری دومین نشست تخصصی ورزش با رویکرد حکمرانی و سیاستگذاری خاطرنشان کرد: برگزاری چنین کنفرانس اقدام ارزشمندی در بخش ورزش به ویژه در زمینه ورزش قهرمانی توسعه زیرساخت‌ها و غیره است و آن را به فال نیک می‌گیریم.

خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: