تاریخ انتشار: ۱۹:۴۳ - ۱۶ بهمن ۱۳۹۷
تعداد نظرات: ۱ نظر
برانکو ایوانکوویچ:
برانکو ایوانکوویچ، سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس مدعی شد تا به امروز علیه کارلوس کی‌روش، سرمربی پیشین تیم‌ملی حرفی نزده است.

تا به حال دیده‌اید علیه کی‌روش حرف بزنم؟/ به ایران نیامده‌ام تا با کسی بجنگم

رویداد۲۴ برانکو ایوانکوویچ در نشست خبری پیش از دیدار تیمش مقابل پدیده خراسان اظهار داشت: بخش دوم لیگ شروع می‌شود و بلافاصله دربی مقابل پدیده. تیمی که امتیازاتش با ما و سپاهان مساوی است و خود این بیانگر این است که کار سختی داریم. این تیم در نیم‌فصل اول فقط دو بازی باخته و با لیاقت در بالای جدول است. پدیده در دو دیداری که در نیم‌فصل نخست شکست خورده، نباید می‌باخت. این تیم در بازی آخر مقابل استقلال هم عملکرد خوبی داشت. می‌دانیم بازی سختی مقابل آنها داریم. مخصوصاً اینکه این بازی، دیدار هواداران‌مان است و در بازی‌های اول معمولاً نتایج نامشخص.

ترابی و انصاری را نداریم
سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس تصریح کرد: ترابی و محمد انصاری را در این بازی در اختیار نداریم و وضعیت ربیع‌خواه هم هنوز مشخص نیست. مصدومیت او هم کاملاً برطرف نشده است. بودیمیر و سیدجلال حسینی هم امروز کمی در تمرین دچار مصدومیت شدند. در هر صورت خوشحالم که دوباره کارمان را شروع می‌کنیم و با هواداران‌مان روبه‌رو می‌شویم. من به تیمم خوش‌بین هستم و می‌رویم سراغ اهدافی که از اول آنها را در نظر داشتیم.

درباره منشا استقلالی‌ها باید حرف بزنیم
وی در واکنش به سؤال خبرنگاری مبنی بر اینکه گادوین منشا به تیم استقلال پیوسته است، گفت: این سؤال مربوط به باشگاه استقلال و کادر فنی آن است، چون آنها این بازیکن را جذب کرده‌اند. صحبت خاصی در این خصوص ندارم. ما از منشا تشکر کردیم و برای او آرزوی موفقیت داریم.

فقط قضاوت محترمانه می‌خواهیم
برانکو در مورد جلسه مسئولان کمیته داوران با مربیان لیگ برتری و اینکه در نیم‌فصل نخست به نظر می‌رسید پرسپولیس از قضاوت داوران متضرر شده است، گفت: همه ما امکان اشتباه داریم. هیچ وقت، هیچ کدام از ما از داوری ناراحت نشدیم که محترمانه باشد. ما فقط می‌خواهیم داوری‌ها محترمانه باشد؛ همین. در هر صورت داور هم اشتباه می‌کند و این حق را مانند همه دارد که روز بد داشته باشد. من هرگز از داوران عذرخواهی نخواستم. ما بیشترین لطمه را از داوری دیدیم، اما فقط دل‌مان می‌خواهد قضاوت داوران محترمانه باشد. واضح است اشتباه در آینده هم رخ خواهد داد، اما همان‌طور که گفتم ما فقط قضاوت محترمانه می‌خواهیم.

تا به حال دیده‌اید علیه کی‌روش حرف بزنم؟
سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در واکنش به اینکه کارلوس کی‌روش مدعی شده است قرار بوده ملاقاتی بین او و برانکو ایوانکوویچ برگزار شود، اما این موضوع از سوی سرمربی سرخپوشان رد شده و حتی علی پروین هم در این موضوع ورود کرده است، گفت: شما تا به حال دیده‌اید من علیه کی‌روش حرف بزنم؟ از شما می‌پرسم آیا حرف زده‌ام؟ آیا علیه تیم ملی چیزی گفته‌ام؟

چه سوءتفاهمی بین من و کی‌روش بوده است؟
وی در واکنش به بیان اینکه «سوءتفاهمی بین او و کی‌روش به وجود آمده است»، گفت: چه سوءتفاهمی بوده است؟ باز هم می‌پرسم آیا من در مورد کی‌روش حرف زده‌ام؟

آیا تاکنون دیده‌اید ما با یک برنامه تیم ملی مخالفت کنیم؟
برانکو در ادامه نشست خبری در واکنش به سؤال خبرنگاری که «آیا رد پیشنهاد ملاقات با کی‌روش صحت دارد یا خیر؟»، گفت: حالا یک سؤال دیگر می‌پرسم. آیا تا به حال کی‌روش علیه من حرف زده است؟ همین برای من کافی‌ است. من چه کار به کی‌روش دارم. او سرمربی تیم ملی بوده و هر موقع بازیکن خواسته است ما در اختیارش گذاشتیم. آیا تاکنون دیده‌اید ما با یک برنامه تیم ملی مخالفت کنیم؟

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در مورد اینکه کی‌روش از او و امیر قلعه‌نویی تشکر کرده است، گفت: خیلی خوب است. حالا یک سؤال می‌پرسم شما از نتایج تیم ملی راضی هستید؟

به ایران نیامده‌ام تا با کسی بجنگم
وی در پاسخ به این پرسش که آیا علی پروین با او در مورد آشتی با کی‌روش صحبت کرده است یا خیر، عنوان کرد: هرگز با من در این مورد صحبت نشده است. من فقط این مطالب را در رسانه‌ها می‌خواندم. کسی پیش من نیامده است. من به اینجا (ایران) نیامده‌ام که با کسی بجنگم، من آمد‌ه‌ام تا تجربیاتم را در اختیار فوتبال بگذارم نه اینکه مردم را به جان هم بیندازم.

از تیم‌های دیگر پیشنهاد دارم و این طبیعی است
برانکو در مورد اینکه گفته می‌شود پیشنهادات زیادی از سوی تیم‌های باشگاهی و ملی به او رسیده است گفت: بله همان‌طور که برای بازیکنانم پیشنهاد می‌آید برای من هم پیشنهاد آمده است. فکر می‌کنم دو روز پیش هم در این مورد صحبت کردم. من مربی‌ای بوده‌ام که در سه کشور قهرمان شده‌ام، با کرواسی سوم جهان شده‌ام، با ایران به مقام سوم جام ملت‌های آسیا رسیدم، در بازی‌های آسیایی بوسان قهرمان شدم و تیمم به فینال لیگ قهرمانان آسیا رسیده است. طبیعی است برایم پیشنهاداتی می‌آید و این چیز عجیبی نیست.

گل‌محمدی حق دارد این‌گونه صحبت کند
سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس درباره صحبت‌های یحیی گل‌محمدی که گفته بود تیمش بازی مالکانه‌ای مقابل پرسپولیس انجام خواهد داد، گفت: او حق دارد این صحبت را انجام دهد، چون روش بازی تیمش است. پدیده در نیم‌فصل اول هم به همین شیوه بازی و مقابل سپاهان، استقلال و پرسپولیس همین روش را در زمین پیاده کرد. طبیعی است آن را هم در نیم‌فصل دوم ادامه دهد. البته جدایی محمدرضا خلعتبری که بازیکن تأثیرگذار این تیم بود، مهم است. می‌دانیم این اتفاقات در بازی ما و پدیده خواهد افتاد و طبیعی است ما هم به دنبال جواب آن خواهیم بود.

در دفاع وسط نادری را داریم
وی در رابطه با اینکه در نقل‌وانتقالات نیم فصل مدافع میانی جذب نکردند و به نظر می‌رسد در این پست تیم پرسپولیس دچار مشکل است، گفت: ما در دفاع وسط نادری را جذب کردیم با این توصیف که او می‌تواند در دفاع چپ هم بازی کند. خیلی از او راضی هستیمو همین طور با بازیکنانی که داریم ادامه می‌دهیم تا ببینیم در آینده چه اتفاقی خواهد افتاد.

برانکو درباره آخرین وضعیت بازیکنان مصدوم تیمش یادآور شد: حسین ماهینی پس از عید نوروز آماده می‌شود، محمد انصاری هم در پایان فصل به ما ملحق خواهد شد. محسن ربیع‌خواه نیز مصدومیت جزئی دارد که به زودی برطرف خواهد شد.

دغدغه شیرینی دارم
«پرسپولیس در نیم‌فصل نخست با مشکل کمبود بازیکن مواجه بود، اما اکنون بازیکنان باکیفیت زیادی در خدمت دارد که این موضوع انتخاب ترکیب اصلی را برای شما سخت می‌کند»، سرمربی پرسپولیس در واکنش به طرح این موضوع تصریح کرد: بله، خیلی مهم است که ما نیمکت قوی و پرتعدادی داریم. بازی‌های زیادی پیش رو داریم و طبیعی است به همه بازیکنان فرصت بازی خواهد رسید، چون تیم ما از 11 نفر تشکیل نشده بلکه 18 تا 20 بازیکن داریم؛ به این می‌گویند دغدغه شیرین.

طرفدار VAR نیستم 
وی درباره استفاده از سیستم VAR در دیدار مقابل پدیده و همچنین میزان آمادگی بشار رسن تصریح کرد: طرفدار VAR نیستم، چون زیبایی خاص فوتبال را می‌گیرد، اما به‌هرحال تکنولوژی کار خودش را انجام می‌دهد و این سیستم در بیشتر کشورهای مطرح دنیا پذیرفته شده است. VAR می‌تواند کمک زیادی به داوران حداقل در لحظات کلیدی بازی کند. البته درباره VAR آموزش ملاک است. این‌طور نیست که یک سیستم را وارد کنیم و بخواهیم از آن استفاده کنیم. باید ابتدا آموزش داده شود. در مورد بشار رسن هم باید بگویم او با ما تمرین می‌کند، اما به‌هرحال جریمه‌ای شامل حالش خواهد شد.

همچنین پندار خمارلو، مدیر رسانه‌ای باشگاه پرسپولیس در مورد استفاده از سیستم VAR مقابل پدیده گفت: امیدواریم استفاده از سیستم VAR مانند استفاده از نظرات کارشناسی داوران در برخی برنامه‌ها نباشد. در برخی برنامه‌ها یک یا دو صحنه را جدا و نشان می‌دهند که این جالب نیست البته استفاده از سیستم VAR در مقابل پدیده به صورت آفلاین است و تأثیری در مسابقه ندارد. ما هم به عنوان باشگاه پرسپولیس انتظار این را نداریم که در یک نیم‌فصل امکانات استفاده از VAR مهیا شود. می‌دانیم استفاده از این سیستم امکانات فراوانی می‌خواهد، اما توقع داریم هر زمانی که سیستم VAR مورد استفاده قرار گرفت، درست باشد.

خبر های مرتبط
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۲ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۶
1
0
شما حرفی نزدید ولی ملیونها طرفدار تیم کثیف شما چی؟
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: