تاریخ انتشار: ۱۲:۵۹ - ۱۹ بهمن ۱۳۹۷
مدافع پرسپولیس به ترکیب اصلی تیم بازمی‌گردد؟

تلاش حسین ماهینی برای بازگشت به دربی +عکس

با درخشش مهدی شیری، حسین ماهینی مدافع تیم پرسپولیس کار سختی برای رسیدن به ترکیب اصلی تیم پرسپولیس دارد.
تلاش حسین ماهینی برای بازگشت به دربی +عکس
رویداد۲۴ برتری روز گذشته سرخ‌ها در حالی رقم خورد که مهدی شیری مدافع راست این تیم یکی از برترین بازیکنان داخل زمین بود. دفاع راست سابق تیم پیکان که دومین بازی اش برای پرسپولیس را انجام می‌داد، با نفوذ‌های پرتعداد و همچنین با استفاده از سرعت بالایش، خط دفاعی پدیده را آزار می‌داد. در مجموع می‌توان به دو نمایش مهدی شیری در مقابل سپیدرود و پدیده نمره قبولی داد و از او تحسین نیز کرد.

در دوران برانکو ایوانکوویچ، سرخ‌ها ۴ مدافع راست تخصصی داشته اند؛ رامین رضاییان، حسین ماهینی، صادق محرمی و حالا مهدی شیری. از بین این بازیکنان برانکو اعتماد بیشتری به حسین ماهینی داشت و بیشترین استفاده را از توانایی‌های او کرد. سرمربی کروات سرخ‌ها علاوه بر این که از او به عنوان یک دفاع راست استفاده می‌کرد، در پست‌های دیگر از جمله دفاع میانی، چپ و هافبک دفاعی نیز او را قرار می‌داد و همین باعث شد تا لقب «آچار فرانسه» برایش برگزیده شود.
 
تلاش حسین ماهینی برای بازگشت به دربی +عکس
ماهینی که در بازی با استقلال دچار مصدومیت از ناحیه رباط صلیبی شد، این روز‌ها تمرینات آماده سازی اش را پشت سر می‌گذارد و کم کم به شرایط بازی نزدیک می‌شود. طبق اعلام کادر پزشکی پرسپولیس، ماهینی کمتر از دو ماه تا رسیدن به میادین فاصله دارد و به عبارتی احتمالا تا بازی با استقلال آماده حضور در مسابقات می‌شود.

اما حالا کاپیتان پرسپولیس کار بسیار سختی را برای رسیدن به ترکیب اصلی پیش رو دارد. مهدی شیری اگر این روند را ادامه دهد و اعتماد برانکو را بیشتر از این جلب کند، به یکی از مهره‌های اصلی سرخپوشان پایتخت تبدیل می‌شود و در چنین شرایطی خروج او از ترکیب به این آسانی‌ها نخواهد بود.

البته تعدد مسابقات در جام حذفی، لیگ قهرمانان و لیگ برتر، باعث خواهند شد تا برانکو به صورت متناوب به هر کدام از مهره هایش بازی بدهد و همانطور که خودش گفته، امسال تمام بازیکنان بازی خواهند کرد؛ اما این که در سال ۹۸ مدافع راست اصلی سرخ‌ها چه کسی خواهد بود، ارتباط مستقیم با نمایش‌های مهدی شیری در ادامه فصل و همچنین عملکرد ماهینی و شیری در تمرینات دارد.
 
تلاش حسین ماهینی برای بازگشت به دربی +عکس
منبع: ورزش سه
خبر های مرتبط
نظرات شما