تاریخ انتشار: ۱۶:۴۴ - ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۵
دو پرسپولیسی، یک استقلالی و یک گسترشی در صدر بهترین‌ها
مهاجم پرسپولیسی‌ها با 24.5 امتیاز به عنوان ارزشمندترین بازیکن لیگ پانزدهم لقب گرفت، البته به همراه طارمی یک پرسپولیسی، یک استقلالی و یک گسترش فولادی نیز در صدر جدول با ارزش ترین بازیکنان لیگ پانزدهم قرار دارند.
رویداد24- مهاجم پرسپولیسی‌ها با 24.5 امتیاز به عنوان ارزشمندترین بازیکن لیگ پانزدهم لقب گرفت، البته به همراه طارمی یک پرسپولیسی، یک استقلالی و یک گسترش فولادی نیز در صدر جدول با ارزش ترین بازیکنان لیگ پانزدهم قرار دارند.

پس از برگزاری بازی های لیگ پانزدهم و بررسی هفته به هفته عملکرد بازیکنان حاضر در تیم های مختلف، ارزشمندترین بازیکنان به طور نهایی انتخاب شدند. البته ذکر توضیحاتی در این باره ضروری به نظر می رسد که در پایان مطلب ارائه شده است.

با بررسی ارزشمندترین بازیکنان حاضر در لیگ پانزدهم با "ورزش سه"، همراه باشید:

اول – مهدی طارمی؛ 24.5 امتیاز

ارزشمندترین بازیکنان لیگ پانزدهم (جدول)

مهاجم اول پرسپولیسی ها در لیگ پانزدهم موفق شد چند عنوان را به نام خود بزند، او با 16 گلی که برای این تیم به ثمر رساند موفق شد به عنوان آقای گل لیگ پانزدهم لقب بگیرد، البته طارمی 8 بار نیز برای تیمش پنالتی به دست آورد، پنالتی هایی که تنها 3 گل برای پرسپولیسی ها به همراه داشت و بنابراین این مهاجم را می توان پنالتی گیرترین بازیکن لیگ نیز دانست. البته طارمی در این میان 3 بار نیز با پاس هایش بازیکن های دیگر را در موقعیت گلزنی قرار داد، طارمی در چهار دیدار پایانی نتوانست برای پرسپولیسی ها تاثیرگذار باشد و چه بسار از موقعیت های خود استفاده بیشتری می کرد هم می توانست تیمش را به قهرمانی برساند و هم خود رکورد بیشترین گل زده را در ادوار لیگ برتر بشکند. مهاجم بوشهری پرسپولیسی ها با 24.5 امتیاز به عنوان ارزشمندترین بازیکن لیگ پانزدهم لقب گرفت.

دوم – محمد ابراهیمی؛ 18.5 امتیاز

ارزشمندترین بازیکنان لیگ پانزدهم (جدول)

پس از تساوی گسترشی ها در یکی از بازی های این تیم در ابتدای فصل فراز کمالوند در مصاحبه ای اعلام کرد نبود محمد ابراهیمی باعث پیروز نشدن ما شد! حرفی که تعجب خیلی ها را به دنبال داشت اما با گذشت و بازی ها به همه فوتبالی ها اثبات شد این حرف بی دلیل بر زبان کمالوند جاری نشده است، مهاجم گسترشی ها در این فصل حتی از دوران اوج خود نیز پرثمرتر ظاهر شد و توانست برای تیمش بازی های مهمی را به انجام برساند. او 11 بار دروازه حریفان را باز کرد تا پس از طارمی به عنوان دومین گلزن لیگ شناخته شود، ابراهیمی 5 بار نیز اقدام به ارسال پاس گل کرد و 3 بار هم موفق به کسب پنالتی شد.

سوم – امید عالیشاه؛ 15 امتیاز

ارزشمندترین بازیکنان لیگ پانزدهم (جدول)

کاپیتان سرخ پوشان در بازی آخر اگر با همین کیفیت در طول لیگ پانزدهم ظاهر می شد به طور یقین در صدر این لیست قرار می گرفت، امید عالیشاه که در بازی های برگشت لیگ توانست بازی های فوق العاده ای از خود به نمایش بگذارد بدون شک یکی از مهمترین بازیکنان برانکو محسوب می شد، عالیشاه 6 بار برای پرسپولیسی ها گلزنی کرد و 9 بار نیز اقدام به ارسال پاس گل کرد، عالیشاه با این تعداد پاس گل خود را به عنوان بهترین پاسور لیگ پانزدهم نیز معرفی کند.

سوم – سجاد شهباززاده؛ 15 امتیاز

 ارزشمندترین بازیکنان لیگ پانزدهم (جدول)

مهاجم اول آبی ها موثرترین بازیکن این تیم در لیگ پانزدهم است، وی که در اغلب بازی های این تیم توانست تاثر بسزایی در نتیجه کسب شده باشد تعداد گل ها و پاس های خود را تقریبا یکسان پیش برد، او 7 بار پایش به گلزنی باز شد، 6 بار اقدام به ارسال پاس گل کرد و 2 بار نیز برای تیمش پنالتی به دست آورد.

چهارم – ساسان انصاری؛ 14 امتیاز

ارزشمندترین بازیکنان لیگ پانزدهم (جدول)

بال راست فولادی ها این فصل توانست نام خود را به عنوان یکی از مهمترین مهره های فصل بعد معرفی کند و مطمئنا یکی از اصلی ترین بازیکنان حاضر در بازار نقل و انتقالات خواهد بود. ساسان انصاری که در بازی های لیگ پانزدهم عصای دست اسکوچیچ محسوب می شد و با عملکرد خود به داد این مربی و تیمش رسید توانست 9 بار گلزنی کند، 4 پاس گل ارسال کند و 1 بار نیز اقدام به گرفتن پنالتی کند و در مجموع 14 امتیاز مثبت برای تیمی به دست بیاورد که فصل آبنده در آن حضور نخواهد داشت.

چهارم – محسن یوسفی؛ 14 امتیاز

 ارزشمندترین بازیکنان لیگ پانزدهم (جدول)

هافبک باتجربه مشهدی ها در آخرین  بازی این تیم نیز گلزنی کرد تا نشان دهد آمادگی و تاثیرگذاری خود را تا هفته آخر حفظ کرده است، یوسفی که در تیم ملوان توانست احیا شود در بازی این فصل تیم پدیده بهترین عملکرد را داشت و با گل زیبای خود در بازی مقابل سپاهان بهترین اختتامیه برای بازی های خود در لیگ پانزدهم برگزار کرد، یوسفی 7 بار این فصل توانست گلزنی کند، او 6 بار نیز با پاس هایش بازیکنان دیگر تیم را در موقعیت گلزنی قرار داد و 1 بار هم موفق شد پنالتی به دست بیاورد.

چهارم – مهدی رجب‌زاده؛ 14 امتیاز

 ارزشمندترین بازیکنان لیگ پانزدهم (جدول)

کاپیتان ذوبی ها نشان داد حداقل در فوتبال ایران دود هنوز از کنده بلند می شود، او که موثرترین بازیکن یحیی گل محمدی در لیگ پانزدهم لقب گرفته است به عنوان دومین پاسور لیگ نیز مطرح است، رجب زاده در بازی های این 6 بار توانست گلزنی کند و 7 بار نیز برای سایر همبازیان خود پاس گل ارسال کرد، البته آقای کاپیتان 1 بار نیز برای ذوبی ها یک پنالتی به دست آورد که منجر به گل شد.

پنجم – مهرداد محمدی؛ 13 امتیاز

 ارزشمندترین بازیکنان لیگ پانزدهم (جدول)

مهاجم راه آهنی ها رویایی ترین آغاز را در لیگ پانزدهم داشت، او با گلزنی در این تیم توانست نام خود را به عنوان پدیده بی چون و چرای لیگ پانزدهم مطرح کند، البته در میانه های فصل مهرداد نتوانست به مانند بازی های آغازین تاثیرگذار باشد اما در بازی های دور برگشت بازهم به دوران آرمانی خود بازگشت اما نتوانست در نهایت کاری از پیش ببرد و تیم را در لیگ برتر نگه دارد، محمدی که در چهارهفته پایانی برای تیمش گلزنی کرد در طول فصل 10 بار پایش به گلزنی باز شد، 2 بار اقدام به ارسال پاس گل کرد و 1 بار نیز برای راه آهنی ها پنالتی به دست آورد.

توضیحات جدول

اول: عملکرد بازیکنان تنها بر اساس عملکرد کمی آنها مورد بررسی قرار گرفته است، به دلیل عدم وجود برنامه ای که به طور کامل عملکرد بازیکنان را از نظر کیفی و در طول نود دقیقه مورد بررسی قرار دهد، کادر آنالیز "ورزش سه"، تصمیم را بر آن داشت تا تنها از نظر کمی و تعداد گل های به ثمر رسیده، پاس گل ها و پنالتی ها بازیکنان را بررسی کند و بر اساس آنها به بازیکنان حاضر امتیاز دهد. به همین دلیل بازیکنان خطوط دفاعی در صورت تاثیرگذاری مستقیم در گل های به ثمر رسیده در این آمار وارد شده اند، در غیر اینصورت عملکرد آنها مورد بررسی قرار نگرفته است، بنابراین باید گفت کسی منکر عملکرد و تاثیرگذاری مدافعان و هافبک های دفاعی حاضر در لیگ برتر نیست.
دوم: دروازه بان ها در لیستی جداگانه مورد بررسی قرار خواهند گرفت.


سوم: بازیکنانی که توانستند گل به ثمر برسانند و یا پاس گل مستقیمی ارسال کنند یک امتیاز مثبت و بازیکنانی که برای تیم شان پنالتی به دست آوردند در صورت گل شدن آن پنالتی یک امتیاز(مانند پاس گل) و در صورت گل نشدن نیم امتیاز مثبت تعلق می گیرد، بنابراین آیتم پنالتی در جدول به منزله کسب پنالتی است نه به ثمر رساندن آن.

 ارزشمندترین بازیکنان لیگ پانزدهم (جدول)
ارزشمندترین بازیکنان لیگ پانزدهم (جدول)
ارزشمندترین بازیکنان لیگ پانزدهم (جدول)
ارزشمندترین بازیکنان لیگ پانزدهم (جدول)
ارزشمندترین بازیکنان لیگ پانزدهم (جدول)
منبع: ورزش سه
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: