تاریخ انتشار: ۰۹:۱۰ - ۲۲ بهمن ۱۳۹۷

عادل الجبیر: نمی‌دانیم جسد خاشقچی کجاست!

عادل الجبیر وزیر مشاور در امور خارجه عربستان سعودی، در تلاش برای رفع اتهام از مقام‌های عالی‌رتبه سعودی گفت که دولت این کشور اطلاعی از جسد روزنامه‌‍نگار جمال خاشقچی ندارد.
عادل الجبیر: نمی‌دانیم جسد خاشقچی کجاست!
رویداد۲۴ عادل الجبیر یکشنبه شب در گفت: وگو با شبکه تلویزیونی آمریکایی «سی‌بی‌اس» با اذعان به اینکه خاشقچی را مقام‌های سعودی در کنسولگری این کشور در استانبول ترکیه به قتل رسانده‌اند، مدعی شد که این اقدام آن‌ها «خودسرانه» بوده و تحقیقات در این ارتباط در جریان است.

این در شرایطی است که خاشچقی از منتقدان جدی «محمد بن سلمان» ولیعهد عربستان بود و نه تنها قتل خودسرانه او برای مقام‌های پایین‌دستی هیچ توجیهی نداشته، بلکه اسناد نهاد‌های اطلاعاتی آمریکا و ترکیه کاملاً خلاف ادعای الجبیر را اثبات می‌کند.

وی از پاسخ به سوالی درخصوص گزارش‌های منتشر شده در رسانه‌ها طفره رفت و گفت که حاضر به اظهارنظر در ارتباط با گزارش‌هایی نیست که «به منابع آگاه ارجاع می‌دهند».

رسانه‌های آمریکایی پیشتر اعلام کرده بودند که آژانس مرکزی اطلاعاتی این کشور (سیا) به این نتیجه رسیده که بن سلمان به طور مستقیم دستور قتل خاشچقی را صادر کرده است.

جمعه گذشته روزنامه نیویورک تایمز در همین ارتباط گزارش داد که آژانس امنیت ملی آمریکا اخیراً با مرور فایل‌های صوتی شنود شده از ولیعهد سعودی، دریافته است که وی یک سال قبل در محفلی خصوصی، درخواست قتل خاشقچی را به علت اظهارنظر‌های جنجالی او مطرح کرده بود.
منبع: ایرنا
خبر های مرتبط
نظرات شما