تاریخ انتشار: ۱۴:۲۳ - ۲۳ بهمن ۱۳۹۷
تعداد نظرات: ۱ نظر
یک نماینده مجلس در رابطه با گرانی های اخیر مطرح کرد

حقوق نمایندگان قطع شود تا درد مردم را درک کنند

گرانی‌ها آنقدر در بازار‌های مختلف زیاد شده که صدای نمایندگان مجلس را نیز درآورده است؛ اما آنچه بیش از هر چیز دیگری، باعث آزار مردم در این شرایط می‌شود، مشخص نشدن دلیل گرانی‌ها و پاسخگو نبودن مسئولان است؛ در واقع هیچ کس حاضر نیست هزینه این اوضاع را پرداخت کند.
احتمال سؤال از رئیس‌جمهور در مجلس/ حقوق نماینده را قطع کنند تا درد مردم را درک کنند
رویداد۲۴ وضعیت بد اقتصادی و گرانی ها صدای نمایندگان مجلس را نیز درآورده است، به گونه‌ای که در همین چند روز گذشته، برخی از آن‌ها خواستار قطع پرداخت حقوق به نماینده‌ها و وزرای دولت شده اند تا شاید در این اوضاع آن‌ها قدری از مشکلات مردم را درک کنند.

احمد مازنی اظهار داشت: متأسفانه مشخص نیست، منشأ این وضعیت کجاست و کسی هم در این باره پاسخگو نیست و میزان تأثیر عوامل مختلف در این باره نیز مشخص نشده است.

این نماینده مجلس گفت: در روز‌های گذشته، میزان افزایش نرخ ارز قدری کنترل شد و قیمت ارز از حدود ۲۰ هزار تومان به نزدیک ۱۰ هزار تومان رسیده است؛ اما همین وضع هم مطلوب نیست و باز هم خیلی گران است. با این حال؛ هرچند قیمت ارز پایین آمده، قیمت‌ها در بازار همچنان رو به افزایش است.

وی ادامه داد: در مجلس صحبت‌هایی با برخی نمایندگان شده تا برای این موضوع فکری شود. پیشنهاد من این بود که وزرای مرتبط با موضوع اقتصادی از جمله دژپسند، حجتی، رحمانی، حجتی و رئیس کل بانک مرکزی را دعوت کنیم و اگر هم لازم شد، از رئیس جمهور در این باره سؤال کنیم.

رئیس کمیسین فرهنگی مجلس افزود: معاون اول رئیس جمهور هم می‌تواند به مجلس بیاید و در این باره توضیح دهد. معلوم نیست، چرا سؤال از رئیس جمهور برای حل مشکلات مردم به تابو تبدیل شده است؟! سؤال از رئیس جمهور به معنی بی کفایتی نیست. همین چند وقت پیش، روحانی به مجلس آمد و به پرسش‌ها پاسخ داد. نماینده‌ها هم قانع نشدند، ولی اتفاقی هم رخ نداد.

همان روز ما به روحانی گفتیم این حرکت، گام بزرگی در راستای ایجاد دمکراسی در کشور بود. ما باید استقبال کنیم از این موارد و به اعتقاد من، باید دولت به همه موارد جواب دهد و من به عنوان نماینده مجلس وظیفه دارم که سؤال کنم و این کار را اکنون از طریق رسانه می‌کنم و از طریق مجلس نیز رسما سؤال خواهیم کرد.

این نماینده مجلس در ادامه یادآور شد: اگر ما نمایندگان مردم و خود مردم دقیقا متوجه شویم همه مشکلاتی که ناشی از فشار خارجی است در مقابل آن کوتاه نمی‌آییم و آماده ایثار و فداکاری هستیم و اوضاع را تحمل می‌کنیم و می‌توانیم کاری کنیم که فشار متوازن به همه وارد شود. اگر قرار است حقوق کارگران قراردادی و حقوق معلمان را ندهند، حقوق نماینده مجلس را هم ندهند. یک ماه حقوق نمایندگان مجلس را قطع کنند تا نماینده بداند کارگر چه می‌کشد. یک ماه حقوق وزیر را قطع کنند، یا ۱۰ درصد آن را بدهند تا وزیر بداند به دلیل کمبود بودجه چه فشاری به زیردستان آن‌ها وارد می‌شود.

در واقع باید در کنار کشف حقیقت، توازن و عدالت هم رعایت شود. نباید در داخل ما تبعض آمیز رفتار کنیم، باید در تحمل فشار‌ها هم ما با هم برابر باشیم. الان در کشور ما برعکس است؛ به مسئولان خوش می‌گذرد و مردم زیر بار فشار اقتصادی هستند. من به سهم خودم بابت گرانی‌ها از مردم عذرخواهی می‌کنم.
منبع: تابناک
خبر های مرتبط
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۵:۳۵ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۳
0
1
اگر راست میگویید برای صرفه جویی درهزینه ها: 1سقف حقوق ماهانه برای بالاترین صاحب منصبان کشور حداکثر ده میلیون تومان تعیین گردد2 کلیه سمینارها وجلسات وجشنواره های بیهوده وبی خاصیت راکلا" تعطیل کنید 3بنیادهای به اصطلاح فرهنگی وبودجه برباد ده راتعطیل کنید 4...
نظرات شما