تاریخ انتشار: ۱۱:۳۲ - ۲۹ بهمن ۱۳۹۷

روایت توکل کرمان از واکنش محمدجواد ظریف در برابر انتقاد تند وی از ایران

توکل کرمان برنده جایزه صلح نوبل اعلام کرده است که پس از انتقاد شدید از ایران در کنفرانس مونیخ، با رفتار خوب محمدجواد ظریف مواجه شده که برای او دور از انتظار بود.
روایت توکل کرمان از واکنش محمدجواد ظریف در برابر انتقاد تند وی
رویداد۲۴ توکل عبدالسلام خالد کَرمان روزنامه‌نگار و فعال سیاسی یمنی و دختر وزیر دادگستری سابق یمن، عبدالسلام خالد کرمان است که مدتی است در ترکیه زندگی می‌کند. وی در سال ۲۰۱۱ میلادی برنده جایزه نوبل صلح شد.
 
توکل کرمان در سخنان خود در اجلاس مونیخ علاوه بر برخی کشور‌های منطقه، انتقادات تندی را هم متوجه ایران می‌کند، اما در پی این اظهارات با واکنش متفاوت نماینده کشورمان یعنی محمد جواد ظریف مواجه می‌شود.

برنده یمنی جایزه صلح نوبل در صفحه فیس بوک خود از نوع برخورد وزیر خارجه کشورمان با وی تعریف و تمجید کرد.

او نوشت: «هنگام سخن گفتن از دخالت‌های مخرب خارجی در یمن، به شدت به ایران و نقش مخربش در منطقه نیز حمله کردم و [هنگامی که در صندلی خود نشستم]محمد جواد ظریف، وزیر خارجه ایران که در صندلی کناری من نشسته بود رو به من کرد و گفت: ما به تو افتخار می‌کنیم.»

توکل کرمان افزود: «این را نقل کردم تا فرق بزرگ میان نوع تفکر ایرانی‌ها و رفتارشان با برخی اعراب از جمله عربستان سعودی و امارات را متوجه شوید.»

«توکل کرمان» در حالی این جملات را نوشته است که در سال‌های اخیر به شدت از سوی کاربران سعودی و اماراتی در شبکه‌های اجتماعی هدف توهین و آزار کلامی قرار دارد. او جزو نسل دومی‌های حزب اخوانی «الاصلاح» یمن محسوب می‌شود و بار‌ها خواستار گفتگو با جنبش انصارالله و خروج نیرو‌های سعودی از این کشور شده است.
خبر های مرتبط
نظرات شما