تاریخ انتشار: ۲۲:۳۲ - ۱۴ اسفند ۱۳۹۷
روابط عمومی صداوسبما اعلام کرد که پلیس فتا پیگیر شکایت صداوسیما و منتظر مستندات وزارت ارتباطات است.

پلیس فتا پیگیر شکایت صدا و سیما و منتظر مستندات وزارت ارتباطات

رویداد۲۴ روابط عمومی صداوسیما اعلام کرد: معاون پلیس فتا با اشاره به شکایت صدا و سیما در بدو اختلال در سامانه نظرسنجی جشنواره مردمی جام جم گفت: مسئولیت نظارت بر عملکرد شرکت های وابسته به اپراتورهای تلفن همراه برعهده وزارت ارتباطات است.

پیش از این مسعود احمدی افزادی درباره آخرین بررسی‌های پیامک‌های مشکوک جشنواره جام جم اعلام کرده بود که یکی از شرکت‌های مجوزدار وزارت ارتباطات نقش اصلی را در جابه‌جایی آرای مردمی داشته است.

دبیر پنجمین جشنواره تلویزیونی این اختلال را مربوط به همه برنامه‌ها دانست و گفت این اتفاق فقط مربوط به یک برنامه خاص نیست و آرای مشکوک حذف شده است.

حاشیه‌ها بالا گرفت و برخی این موضوع را راهبری از سوی برخی جریانات و حتی اسپانسرهای برنامه‌های خاصی دانستند، دبیر جشنواره جام جم لحظاتی پیش با تأکید بر حفاظت از تک تک آراء و نظرات مردم در این بخش به آخرین بررسی‌ها اشاره کرد و گفت: در حال حاضر کمیته بررسی فنی و مرکز صیانت و حفاظت سازمان صدا و سیما با همکاری پلیس فتا در حال پیگیری قانونی این موضوع برای برخورد با عامل یا عاملان تخلف در شرکت مذکور هستند.

وی تأکید کرد: همچنین گزارش تخلف این شرکت به وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ارائه‌شده و خواستار برخورد قانونی آنها نیز شده‌ایم و امیدواریم با حساسیتی که وزیر ارتباطات در خصوص حفاظت از حق‌الناس دارد، شاهد پیگیری قاطع این وزارتخانه هم باشیم.

دبیر پنجمین جشنواره تلویزیونی جام جم با بیان این‌که دستگاه‌های مسئول در حال بررسی دقیق ابعاد این تخلف هستند تصریح کرد: سازمان صدا و سیما در عین حال با تشکیل پرونده این موضوع از متخلف یا متخلفان به پلیس فتا شکایت کرده و خواستار اقدام قانونی لازم را دارد.

احمدی افزادی به سامانه چلچله به‌عنوان بستر نظرسنجی مردمی جشنواره تلویزیونی جام جم اشاره کرد و افزود: این سامانه توسط یکی از شرکت‌ها توسعه داده می‌شود و این شرکت در بخش کد دستوری از زیرساخت USSD مربوط به یکی دیگر از پرمخاطب‌ترین شرکت‌های پردازنده کدهای دستوری کشور استفاده کرده و طبیعتاً تحت نظارت فنی سازمان تنظیم مقررات و فرکانس‌های رادیویی (ICT) که در واقع از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات مجوز دارد، همه امور خود را به‌انجام می‌رساند.

وی تلاش کمیته فنی دبیرخانه جشنواره برای صیانت از آرای مردمی را به‌موقع و دقیق دانست و ابراز کرد: همه آرای وارده از این آی‌پی غیرمجاز در فاصله زمانی 24 ساعت مشخص شده شناسایی و از مجموع آرای مردمی کسر شده است و با رفع اختلال به‌وجودآمده از غروب امروز رأی‌گیری دوباره ادامه خواهد یافت.

احمدی افزادی اضافه کرد: براساس برنامه‌ریزی قبلی دوشنبه 13 اسفند ساعت 21، در پایان برنامه «خیابان جام جم» زمان رأی‌گیری پایان خواهد یافت و پس از جمع‌بندی نتایج نهایی کنار سایر برگزیدگان بخش‌ها و کمیسیون‌های جشنواره اعلام خواهد شد.

دبیر جشنواره تلویزیونی جام جم رأی میلیونی مردم به برنامه‌ها و افراد شاخص تلویزیون در بخش‌های مختلف را مایه مباهات دانست و خاطرنشان کرد: این رأی بالا پیوند ناگسستنی مردم با رسانه ملی را نمایان و البته مسئولیت ما اهالی تلویزیون را نیز بسیار سنگین‌تر می‌کند تا بتوانیم با تلاش بیشتر و دقیق‌تر به مردم خدمت کنیم.

خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار