تاریخ انتشار: ۰۹:۰۷ - ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۸
تعداد نظرات: ۳ نظر
رویداد۲۴ گزارش می‌دهد؛
با ابلاغ دستور دادستانی اصفهان، از این پس نیروی انتظامی موظف است جلوی زنان دوچرخه سوار را بگیرد و دوچرخه آنها را به پارکینگ انتقال دهد.

دوچرخه زنان توقیف و به پارکینگ منتقل خواهد شد!

رویداد۲۴ با آغاز سال جدید رسانه‌های اصولگرا به شدت به شهردار اصلاح طلب اصفهان حمله کردند و معتقد بودند عملکرد او بر خلاف میل قشر مذهبی اصفهان است. این تلاش‌ها تا جایی ادامه یافت که مهدوی امام جمعه اصفهان در خطبه‌های نماز جمعه، نقد تندی را متوجه مسئولان شهری اصفهان کند.

مهدوی در خطبه‌های نماز جمعه گفته بود «شهردار اصفهان به بنده قول دادند که جلوی مفاسد را بگیرند و بنده نیز بر همین مبنا سکوت کردم، اما در حال حاضر افرادی از این سکوت ما سوءاستفاده می‌کنند و در ایام نوروز، عده‌ای شادی مردم را به گناه آلوده کردند. مدیریت چهارباغ در جشن‌های خود، با برگزاری کنسرت و موسیقی خیابانی و ... شادی مردم را به گناه آلوده کردند... دوچرخه‌سواری بانوان در چهارباغ ترویج می‌شود و تقاضای مردم از شهرداری و دادستان محترم این است که با این مسائل برخورد کنند.»

بعد از این خطبه‌ها، برخورد با زنان دوچرخه سوار در اصفهان شدت گرفته است. البته گفته می‌شود برخورد با دوچرخه سواری بانوان مربوط به جلسه شورای امر به معروف و نهی منکر استان است که در تاریخ ده بهمن ۹۷ تشکیل شده بود.

دوچرخه زنان توقیف و به پارکینگ منتقل خواهد شد!

البته هفته گذشته قوه قضائیه هم در اصفهان دست به کار شد و دستور داد که با دوچرخه سواری بانوان برخورد جدی صورت بگیرد. در دستور دادستانی که خطاب به نیروی انتظامی و شهرداری اصفهان است، تاکید شده که نیروی انتظامی، بانوان دوچرخه سوار را متوقف و مدارک شناسایی آنان را جلب کند و در صورتی که مدرک شناسایی نداشته باشند، دوچرخه آنان توقیف و به پارگینگ منتقل شود!

دوچرخه زنان توقیف و به پارکینگ منتقل خواهد شد!

دوچرخه زنان توقیف و به پارکینگ منتقل خواهد شد!

با نگرانی حجت الاسلام علم الهدی در مشهد و مهدوی در اصفهان، جلوی بانون گرفته خواهد شد. پیش از این حجت الاسلام سید یوسف طباطبایی نژاد امام جمعه نیز از مخالفت با دوچرخه سواری زنان در اصفهان سخن گفته بود: «دوچرخه سواری بانوان در گوشه و کنار شهر نیز از جمله موارد ناامنی در جامعه است.» این در حالی است که دوچرخه سواری بانوان منع شرعی و قانونی ندارد. در قوه قضائیه نیز، نظریه مشورتی اداره حقوقی قوه قضاییه به شماره ۷/۵۱۵۲ - مورخه ۷۹/۶/۵ دوچرخه سواری زنان در خیایان‌ها را جرم تلقی نمی‌کند. طبیعی است که در قوانین کشوری نیز مجازاتی برای دوچرخه سواری زنان پیش بینی نشده است.

خبر های مرتبط
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۳
حسن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۲
0
0
وای خدا چقدر تو این کشور ما خوشحال و شادیم ...چقدر قانون درست ودقیق اجرا میشه ....بیچاره این اختلاس گرا و آقا زاده ا
سعید حسینی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۲
0
0
.

در ابتدا از محضر همه خوانند گان عزیزعذرخواهی میکنم که این مثال مشمئز کننده را میزنم،
اینکه
آیا استفراغ در ملآ عام ، جرم است..!!؟؟ خیرولی
از نظر عقل و ادب ، چون این رفتار ، خلاف نزاکت و برهم زدن روح و احوال عده ای میشود
باید از آن پرهیز شود

خیییلی از رفتارها شاید جرم و منع قانون نداشته باشد ، اما به جهات دیگر ، باید آنرا رعایت کرد.

مانند دوچرخه سواری خانم ها ، مانند سیگار کشیدن زنان و مانند بلند خندیدن در مترو و اتوبوس خیییلی چیزهای دیگر

شاید در قانون منعی نداشته باشد
ولی از نظر عرف و اجتماع و حال و هوای جامعه ، خلاف ادب و عرف حاکم بر اجتماع است


واقعا ، چرا سرمان را همچون کبک در برف میکنیم و بر سر ارزش های اخلاقی مان به همین سادگی ، و به قیمت ناچیزی معامله میکنیم ..وظیفه رسانه ها ، تشویق و ایجاد بستر مناسب جامعه است ، به پایبندی اخلاق و آرامش

مبادا ، مسائل مادی و اختلاس های ظالمانه برخی مسئولان نجس امروزی ، حواسمان را از مسائل نورانی اعتقادی و اخلاقی دور کند

هر چیز بدی ، بد است
نباید قیاس شود


.
پاسخ ها
حسن
| Iran, Islamic Republic of |
۰۱:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۳
آدمی که با اینا روح و احوالش بهم میخورهبهتر فکر درمان خودش باشه تا منع مردم .
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: