تاریخ انتشار: ۱۲:۵۵ - ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۸
بسیاری از نمایندگان کنگره از جمله شماری از هم‌حزبی‌های آقای ترامپ گفته‌اند که مایلند تا در نشست‌های محرمانه اطلاعاتی در مورد تهدید‌های خارجی و تصمیم‌های دولت به آن‌ها داده شود.
نمایندگان کنگره: ترامپ ما را در جریان تحولات مربوط به ایران نمی‌گذارد
رویداد۲۴ برخی نمایندگان کنگره ایالات متحده می‌گویند رئیس جمهوری آن‌ها را در جریان تحولات و تصمیم‌های مربوط به ایران نمی‌گذارد.

به گزارش یورونیوز، در این میان حتی برخی از نمایندگان حزب جمهوری‌خواه نیز روز سه‌شنبه ۲۴ اردیبهشت گله کرده‌اند که در مورد تصمیم‌ها و اقدامات دولت در رابطه با مسئله ایران، به قدر کافی اطلاعات در اختیار آن‌ها گذاشته نمی‌شود.

بنا به گزارش رویترز، بسیاری از نمایندگان کنگره از جمله شماری از هم‌حزبی‌های آقای ترامپ گفته‌اند که مایلند تا در نشست‌های محرمانه اطلاعاتی در مورد تهدید‌های خارجی و تصمیم‌های دولت به آن‌ها داده شود.

برخی نمایندگان دموکرات گفته‌اند که حتی جلسات اطلاع‌رسانی با مسئولان بلندپایه حتی اگر به صورت عمومی هم برگزار شود، سودمند خواهد بود.

دولت‌های قبلی آمریکا به طور مرتب کنگره را در جریان تصمیم‌های مهم خود در زمینه امنیت ملی قرار می‌دادند.

به نظر می‌رسد خبر جنجالی قصد آمریکا به اعزام ۱۲۰ هزار سرباز به منطقه خاورمیانه که دونالد ترامپ روز گذشته آن را تکذیب کرد، به طرح این انتقاد‌ها انجامیده باشد.

لیندسی گراهام، سناتور جمهوری‌خواه روز سه‌شنبه هنگام خروج از محل کنگره در این زمینه به خبرنگاران گفت: «به نظرم همه ما نمایندگان را اینجا در طرف تاریک ماجرا نگه داشته‌اند. امیدوارم در مورد وضعیت حاضر به ما اطلاع‌رسانی شود.»

نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا از حزب دموکرات نیز خواستار آن شد که جلسه‌ای با حضور تمام اعضای کنگره برای اطلاع‌رسانی به آنان در این زمینه برگزار شود.

با این حال یک دستیار خانم پلوسی به خبرگزاری رویترز گفته است که دولت آمریکا هنوز در مورد پذیرش یا رد چنین درخواستی اظهار نظر نکرده است.
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار