تاریخ انتشار: ۰۹:۱۳ - ۰۴ خرداد ۱۳۹۸
«مایک پمپئو» وزیر خارجه آمریکا ضمن تکرار ادعا‌های واشنگتن علیه ایران تاکید کرد که هیچ کسی در دولت آمریکا خواهان جنگ با ایران نیست.
پمپئو: هیچ کسی در دولت آمریکا خواهان جنگ با ایران نیست
رویداد۲۴ پمپئو در مصاحبه با شبکه OANN آمریکا در این خصوص که دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا گفته خواهان جنگ نیست، اظهار داشت: بله، رئیس جمهوری خواستار جنگ نیست. من هم خواهان جنگ نیستم. هیچ کسی را در دولت نمی‌شناسم که خواهان جنگ باشد. امروز صبح (پنجشنبه) با پاتریک شاناهان (سرپرست وزارت دفاع) صحبت کردم. هیچیک از ما جنگ نمی‌خواهیم.

هر چند ایران همواره تاکید کرده که به دنبال سلاح هسته‌ای نیست و گزارش‌های مکرر و متعدد آژانس بین المللی انرژی اتمی فعالیت صلح آمیز هسته‌ای ایران را تایید کرده است، اما پمپئو گفت: ما اجازه نخواهیم داد که آن‌ها به سلاح هسته‌ای دست پیدا کنند. ما نمی‌خواهیم به آن‌ها اجازه دهیم که برنامه موشکی خود را توسعه دهند.

وی افزود: ما برای جلوگیری از دستیابی آن‌ها به منابع انجام این کار، مشغول کارزاری دیپلماتیک و اقتصادی هستیم.

آمریکا پس از خروج سال گذشته از برجام و بازگرداندان تحریم‌ها علیه ایران، طی ماه‌ها و خصوصاً هفته‌های اخیر دست به اقدامات تنش زا زده و سعی کرده است زمینه ناآرامی در منطقه را فراهم کند.

واشنگتن ناوهواپیمابر آبراهام لینکلن و یکانی از بمب افکن‌ها را به سوی خلیج فارس اعزام کرد. آمریکا همچنین روز جمعه نیز دو تصمیم جنجالی برای اعزام یک هزار و پانصد نیروی نظامی به خاورمیانه و تسریع در فروش ۸.۱ میلیارد دلار تسلیحات به عربستان، امارات و اردن بدون کسب مجوز از کنگره اتخاذ کرد.
منبع: عصر ایران
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: