علیرضا زیباحالت منفرد: زنجانی گفت ۴ وزیر و چند نماینده مجلس پشت من هستند
تاریخ انتشار: ۱۵:۵۵ - ۰۵ خرداد ۱۳۹۸
تعداد نظرات: ۱ نظر
علیرضا زیباحالت منفرد جعبه سیاه اقدامات مجرمانه بابک زنجانی در دادگاه گفت: بابک زنجانی با من تماس گرفت و گفت که فکر نکن که با خراب کردن من می‌توانی خودت با شرکت نفت کار کنی. ۴ وزیر و نمایندگان مجلس پشت من هستند.
علیرضا زیباحالت منفرد: زنجانی گفت ۴ وزیر و چند نماینده مجلس پشت من هستند
رویداد۲۴ علیرضا زیباحالت منفرد در پنجمین جلسه محاکمه خود در پاسخ به اظهارات رسول کوهپایه‌زاده وکیل بابک زنجانی گفت: شرکت ایزو در بدو تأسیس با هدف ارسال حواله‌جات توسط اینجانب و حسابدارم معاذحسن تأسیس شد که هزینه آن را نیز خودم پرداخت کردم.

وی با اشاره به سفر نماینده وزارت اطلاعات و نماینده حقوقی شرکت نفت به مالزی برای گرفتن اسناد این شرکت، افزود: این‌ها تأیید می‌کنند که این شرکت از ابتدای ثبت تاکنون به نام من و معاذ حسن بوده و اصلا بابک زنجانی از ابتدا در آن دخیل نبوده است.

زیباحالت منفرد با بیان اینکه بابک زنجانی مدتی بعد وارد مذاکره با شرکت نفت شد و با من تماس گرفت، افزود: او خواهان انتقال سهام شرکت ایزو به نام خودش بود تا بتواند مالکیتش براین شرکت را ثابت کند و ما هم طی مراجعه به ثبت اسناد رسمی مالزی طی دو وکالت نامه سهام و اختیارات شرکت را به زنجانی واگذار کردیم و خودم به ایران آمدم و تحویل دفتر زنجانی دادم.

زیباحالت‌منفرد در خصوص ارتباطش با فرزاد بازرگان گفت: در مقطعی بازرگان و اکرمی مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره شرکت اچ کی یا همان بازرگانی هنگ کنگ بودند که بعد‌ها تحریم شد.

وی در این رابطه افزود: زمانی که میعانات گازی به علت عدم پرداخت اجازه توسط شرکت ایزو و تحریم‌ها در شرف مصادره توسط گمرک چین بودند، به علت اینکه اچ کی تحریم بود من شرکت دیگری به نام پترو مستر ثبت کردم و به شرکت نیکو پیشنهاد دادم با زنجانی صحبت کنند اگر اجازه داد این شرکت را به نام مدیران اچ کی ثبت می‌کنیم تا محموله‌ها ضبط نشود.

این متهم با بیان اینکه شرکت پترومستر به نام بازرگان و اکرمی شد و تمام میعانات در حال ضبط تحویل پتروسمتر شد افزود: در این راستا بازرگان و اکرمی طی دو سفر جداگانه به مالزی آمدند تا سهام پترومستر به آن‌ها منتقل شود و هنوز هم شرکت نفت از این شرکت و مخازن دالیان استفاده می‌کند.

منفرد در خصوص ارتباطش با فرزاد بازرگان مدعی شد که سفر نامبرده به مالزی و مهمان شدنش پیش او مربوط به پس از بازنشستگی بازرگان است و در این خصوص افزود: بازرگان در هنگ کنگ زندگی می‌کرد، من خانه بازرگانی مالزی دومنیکو را تأسیس کرده بودم و به او هم پیشنهاد دادم شرکت تالی را ثبت و خانه بازرگانی هنگ کنگ دومنیکو را تأسیس کند که البته نمی‌دانم این کار را کرد یا نه؛ دو جلسه‌ای هم که به مالزی آمد و من حسب مهمان نوازی از او پذیرایی کردم بعد از بازنشستگی‌اش بوده است.

وی در خصوص سفرش به سوئیس نیز مدعی شد که جشن‌ساز مدیرعامل شرکت نیکو طی تماسی از او خواسته برای ارائه پاره‌ای از توضیحات به سوئیس برود.

این متهم افزود: با زنجانی تماس گرفتم و گفتم چنین درخواستی از من شده است و او هم گفت: اتفاقا خوب است. برو ببین چه می‌گوید و من وقتی به سوئیس رفتم دو نفر که خود را دانشفرد و صفاتی معرفی کردند از طرف آقای جشن ساز با من ملاقات کردند و در آن جلسه ال سی ۳۳۰ میلیون یورویی به من نشان دادند که من همان جا گفتم بعید می‌دانم این نقد شود چرا که بانک اسلام مالزی هیچ وقت برای بانک کوچکی که تحریم شده است ال سی صادر نمی‌کند.

منفرد سپس مدعی شد که از همان جلسه عدم تأیید ال سی توسط مرا به زنجانی اطلاع داده بودند و وقتی در مسیر ژنو بودم زنجانی تماس گرفت و گفت: منفرد فکر نکن با خراب کردن من می‌توانی خودت با شرکت نفت کار کنی. من که کار می‌کنم ۴ وزیر و نمایندگان مجلس پشت من هستند.

علیرضا زیباحالت منفرد در رابطه به استفاده از انگشتر عقیق و وجود آثار مهر بر پیشانی اش که وکیل بابک زنجانی آن را مطرح کرده بود، گفت: من اصالتا یزدی هستم و یزد معروف به شهر قنات و قنوت است. شاید پیش از این لیاقت نداشتم که این نشان بر روی پیشانی‌ام باشد غیر از نماز یومیه هم نماز دیگری نمی‌خوانم، اما نمی‌دانم این اثر مهر گاهی هست و نیست. هرچه هم با ناخنم می‌تراشم نمی‌رود. انگشتر من هم عقیق نیست.

در اینجا کوهپایه زاده وکیل بابک زنجانی گفت: عکس‌های قبل و بعد از بازداشت شما به صورت گسترده در فضای مجازی پخش شده و مسئله این است که نکند تمسک به برخی ظواهر باعث سست شدن اعتقادات مردم شود.

در این هنگام قاضی صلواتی اجازه ادامه اظهارات در این خصوص را به وکیل بابک زنجانی نداد.

منفرد در ادامه دفاعیات خود با اشاره به اینکه در جعل بارنامه‌ها هیچ نقشی نداشته گفت: شرکتی به نام گلان مالین قبول کرده بود که محموله‌های زنجانی را تحویل آن دهند تا در کشتی‌ها بریزد. نماینده اس جی اس و آقای بجنوردی گفته‌اند که در یکی از مخازن ۰.۹ و در دیگری ۳۲ درصد آب بوده است. من که توانایی رفتن به روی کشتی‌ها بدون مجوز را ندارم و اگر آبی در مخازن بوده فقط توسط مالک اجاره کننده و یا فرمانده کشتی می‌توانسته ریخته شود.

وی در ادامه به ماجرای آزاد کردن کشتی دیمیتریس با استفاده از نفوذش در مالزی اشاره کرد و گفت: دوستی در وزارت خارجه داشتم که مشاور بود و الان در سفارت ایران در توکیو است. با من تماس گرفت و گفت که با یکی از مدیران ارشد وزارتخانه تماس بگیرم. ماه مبارک و روز قدس بود. تماس گرفتم، چون در راهپیمایی بود گفت: چند ساعت بعد تماس بگیرم. او به من گفت: گمرک مالزی به علت تحریم و خرده فروشی کشتی دیمتریس را توقیف کرده و دیمیتریس که فهمیده نفت برای ایران است طمع کرده است. من به آقای ماهاتیر محمد توضیح دادم که به دادستان مالزی بگوید شرکت یونانی دیمیتریس این نفت را به سرقت برده تا بعد از اینکه از این کشتی رفع توفیق کردم تصویر آن را روی موبایلم برای شرکت نفت فرستادم و اگر می‌خواستم کلاهبرداری کنم می‌گفتم که آزادکردن نفت ۳۰۰ میلیون دلاری ۵۰ میلیون دلار هزینه برداشت.

در این هنگام معاون دادستان پرسید برای آزاد کردن این کشتی چقدر پورسانت گرفتی که منفرد در پاسخ گفت: هیچ چیز.

معاون دادستان پرسید پس آن ۲۰۰ میلیون تومان را برای چه گرفتید، منفرد پاسخ داد: آن بابت چیز دیگری بود.

منفرد در ادامه با بیان اینکه تمام نفت‌ها به دستور بابک زنجانی به مقاصدی که می‌گفت: ارسال می‌شد، افزود: یک ماه قبل از دستگیری زنجانی به دفتر او رفتم و، چون عازم حج بودم حساب و کتاب کوچکی با او داشتم که مدارک را از من گرفت و گفت: برو حج برگرد من هم این‌ها را بررسی می‌کنم و بعد از اینکه بازگشتم ۲۰۰ میلیون به من داد و ۴۶۰ میلیون هم باقیماند که دستگیر شد.
منبع: تسنیم
خبر های مرتبط
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
عبدالرضا غیایی شاملو
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۶
0
1
عجب منظورشون از آقای ماهاتیر محمد همین نخست وزیر مالزی است؟ چه اقدامات پیچیده ای انجام شده و ما بیخبریم، چاره ای نیست دیگه بنظر بنده تا روشن شدن ماجرا قاضی محترم پرونده حکم بازداشت نخست وزیر مالزی و همچنین دادستان کل مالزی رو هم صادر کنن، این دارو دسته زنجانی که یک روده راست ندارن حداقل این ماهاتیر محمد رو چک و لغتیش کنیم بفهمیم پولا کجاست، البته این چیزی که به فکر بنده میرسه آها اجازه ملاقات هم به خانواده های مالزیایی ندیم تا فشار مضاعف به حرف بیارتشون، راهنمایی دیگه ای خواستید در خدمتم
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: