تاریخ انتشار: ۰۰:۱۴ - ۲۳ خرداد ۱۳۹۸
معاون عملیات و پشتیبانی شرکت نفت و گاز پارس با اشاره به آتش سوزی در سکوی SPD ۹ فاز‌های ۶ تا ۸ پارس جنوبی گفت: پس از مهار آتش در این سکوی سرچاهی تولید گاز از آن متوقف شده است.
رویداد۲۴ یحیی رشیدی با بیان اینکه پس از آتش سوزی در سکوی سرچاهی SDP۹ در میدان گازی پارس جنوبی تولید گاز از این سکو متوقف شده است اظهار داشت: روزانه یک میلیارد فوت مکعب گاز از این سکو در میدان گازی پارس جنوبی در خلیج فارس برداشت و به پالایشگاه خشکی در عسلویه منتقل می‌شود.

وی با بیان اینکه این سکو مربوط به فاز‌های ۶ تا ۸ پارس جنوبی است افزود: تا ایمن شدن شرایط فعالیت سکوی SDP۹ پارس جنوبی متوقف است.

رشیدی بیان کرد: این آتش سوزی خسارت فنی و تلفات جانی نداشته است و حتی تاسیسات این سکوی سرچاهی هم خسارت ندیده است.

معاون عملیات و پشتیبانی شرکت نفت و گاز پارس تصریح کرد: به محض ثابت شدن شرایط، تولید گاز از سکوی SDP۹ فاز‌های شش تا هشت پارس جنوبی آغاز می‌شود.

وی تاکید کرد: چاه‌های گاز تحت پوشش این سکو موقتا غیر فعال شده و بلافاصله پس از اطمینان از شرایط ایمن مجددا فعالیت آن آغاز می‌شود.

بر پایه این گزارش فاز‌های شش تا هشت پارس جنوبی بوسیله سه سکوی سر چاهی SDP۹,SPD۸, SPD۷ تامین گاز می‌شود و روزانه از ۳۰ حلقه گاز این سه فاز گازی در میدان پارس جنوبی در خلیج فارس سه میلیارد فوت مکعب گاز به پالایشگاه گاز عسلویه منتقل می‌کند.

سه رشته خط لوله ۳۲ اینچ دریایی به منظور انتقال گاز به پالایشگاه ساحلی هر کدام به طول تقریبی ۱۰۵ کیلومتر اجراء شده است

منبع: تسنیم
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار