تاریخ انتشار: ۱۷:۳۷ - ۲۳ تير ۱۳۹۸
سرمربی بلژیکی تیم‌ملی فوتبال بزرگسالان ایران درصدد است تا برای حضور ۳ ملی پوش امید به فدراسیون فوتبال کمک کند.

کمک ویلموتس به فدراسیون فوتبال و تیم‌ملی

رویداد۲۴ تیم ملی فوتبال امید ایران در دی ماه ۱۳۹۸ در مرحله نهایی مقدماتیالمپیک ۲۰۲۰ ژاپن به مصاف حریفان آسیایی برود و امیدوارست با هدایت فرهاد مجیدی طلسم شکنی کند و به توکیو برسد.

اللهیار صیادمنش، یونس دلفی و امید نورافکن، ستاره‌های تاثیرگذار و کاپیتان یوز‌های جوان (لقب تیم ملی امید) هستند که در اردو‌های اخیر به دلیل اینکه تمرینات تیم امید در فیفادی (روز‌های ملی) نبوده است، نتوانستند در اردو‌ها حاضر شوند. نکته بد و ضعیف زمان برگزاری مسابقات مرحله نهایی مقدماتی المپیک ۲۰۲۰ این است که مسابقات در روز‌های فیفادی برگزار نخواهد شد و تیم‌ها نمی‌توانند بدون اجازه باشگاه‌ها از بازیکنان لژیونر استفاده کنند که این موضوع به دغدغه ذهنی کادرفنی تبدیل شده است.

فدراسیون فوتبال درصد است تا برای تیم ملی امید با کمک از مارک ویلموتس که زمانی سرمربی تیم ملی بلژیک بود و نام آشنایی در فوتبال این کشور محسوب می‌شود و با نامه نگاری با مهدی بیات، رئیس فدراسیون فوتبال بلژیک از صیادمنش، یونس دلفی و امید نورافکن در مسابقات مرحله نهایی مقدماتی المپیک ۲۰۲۰ استفاده کند.

نامه نگاری‌های ابتدایی در این باره انجام شده و اگر مشکل خاصی پیش نیاید، این ۳ بازیکن در تیم ملی امید حضور خواهد داشت.

حمید استیلی، مدیر تیم ملی فوتبال امید ایران در این باره بیان کرد: زمانی که بازی‌های انتخابی را پیش رو داریم، ماه ژانویه (دی و بهمن) است و این مسابقات در روز‌های فیفا دی نیست. در همین زمینه جلسه‌ای با ویلموتس داشتیم و از او خواسته‌ایم به ما کمک کند تا یونس دلفی و امید نورافکن که در لیگ بلژیک بازی می‌کنند را در اختیار داشته باشیم. فدراسیون هم نامه‌نگاری‌های خود را با باشگاه فنرباغچه و شالروا انجام داده،، اما هنوز چیزی صددرصد نشده است.

فرشاد ماجدی، مربی تیم ملی امید هم در این باره اظهار کرد: در این باره با مارک ویلموتس هماهنگ هستیم و افتخار می‌کنیم که بازیکنان تیم امید به تیم ملی دعوت می‌شوند، اما شک سرمربی تیم ملی اجازه خواهد داد آن‌ها تیم امید را همراهی کنند. بازی‌های قهرمانی زیر ۲۳ سال آسیا و مقدماتی المپیک که دی و بهمن ماه امسال در تایلند برگزار می‌شود در روز‌های فیفا نیست و این باید با مکاتبات دوستانه فدراسیون فوتبال با باشگاه‌های خارجی حل شود تا ما برای این بازی‌ها لژیونر‌ها را هم در اختیار داشته باشیم.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: