تاریخ انتشار: ۲۲:۲۳ - ۳۱ تير ۱۳۹۸
کارشناس پرونده از قاضی خواسته یک هیات کارشناسی برای بررسی گلوله تشکیل دهد.

 رویداد۲۴ عزتی‌راد، سرگرد پلیس و کارشناس اسلحه در پرونده قتل میترا استاد امروز در آخرین جلسه دادگاه محمدعلی نجفی، متهم‌به قتل استاد، نظرش را درباره شلیک‌ها و گلوله‌ها گفت و حرف‌های‌اش را می‌توان چنین فهرست کرد.

 «فاصله میان میترا استاد و محمدعلی نجفی نزدیک بوده و درگیری و کشمکش میان آن‌ها محرز است؛ شلیک‌ها بی‌هدف بوده؛ گلوله از درون حمام به سوی بیرون شلیک شده؛ و حرف‌های نجفی درباره درگیری واقعیت دارد.

 مقتول در کش‌وقوس نیم‌خیز بوده و فاصله شلیک تا مقتول، بین ۱۰ تا ۳۰ سانتی‌متر بوده و فاصله مقتول تا شخض نجفی حدود ۸۰سانتی تا یک متر بوده

 خشاب اسلحه جای گلوله دارد، اما گویا ۱۳گلوله در آن‌بوده؛ پنج‌گلوله شلیک شده و هشت گلوله را برای ما آوردند.
از پنج‌گلوله شلیک‌شده؛ یکی به کمد، یکی به گوشه وان، یکی به دیوار و یکی هم به دیوار سردوش خورده و گلوله آخر هم به به بدن وارد شده.

 در جلسه پیش گفتم شلیک به سمت کمد مستقیم بود، اما الان حرف ام را اصلاح می‌کنم؛ شلیکی که به وان خورده، مستقیم بوده البته در روند دادگاه اشکالی ایجاد نمی‌کند، زیرا گلوله آخر باعث فوت شده است.

 گلوله‌ای که به دست خورده و بعد به بدن خورده، مستقیم بوده.

 تعدادی از روکش‌های گلوله تجزیه شده‌اند؛ یعنی به جای سختی برخورده. اثر گلوله یکی از گلوله‌ها به دیوار حمام و بعد به سقف برخورده که آثار گچ هم روی فشنگ وجود دارد. یک گلوله هم دفورمه شده.

 گلوله ۹میلی‌متری اگر به بدن وارد شود، دایره‌ای خواهد بود، اما با توجه به سوراخ روی بدن مفتول که بیضوی است، شلیک مستقیم نبوده یعنی یک مانع جلوی آن‌بوده.

 گلوله‌ای از اسلحه «برتا» با کالیبر ۹میلی‌متر میلی‌متر اگر به سینه بخورد، از بدن خارج می‌شود، اما دراین ماجرا گلوله خارج نشده، چون به کف دست خورده و ضرب‌اش گرفته شده.

 علت دفرمه‌شدن هم می‌تواند مقاومت اندام بدن و هم می‌تواند برخورد با دیوار باش و بهتر است یک هیات کارشناسی تشکیل شود و نظر آن هیات پرسیده شود.»

گودرزی وکیل نجفی هم گفته اگر گلوله‌ای که به وان خورده، به گفته کارشناس اسلحه مستقیم بوده، پس حتما همان به بدن مقتول وارد شده، ولی قاضی گفت: در تصویر‌ها که چنین نیست و میزان دفُرمه‌شدن گلوله هم آن قدر‌ها نیست که به وان خورده باشد.
گودرزی تاکید کرده. کارشناس اسلحه مانند من درخواست دارد که هیات کارشناسی برای بررسی گلوله کشنده برپا شود و حرف نجفی را هم تایید می‌کند که شلیک‌ها بی‌هدف و از بنابر اراده نجفی نبوده.

نجفی هم گفته از میان حرف‌های کارشناس اسحه تنها این نکته را که میترا در زمان کش‌وقول نیم‌خیز بوده، نمی‌پذیرم، چون باید پای وان می‌افتاد نه درون آن ونیز فاصله ما باهم ۸۰سانتی‌متر تا یک‌متر نبود، چون دست متیرا هم‌واره روی دوش من بود.
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: