تاریخ انتشار: ۱۰:۵۸ - ۱۹ مرداد ۱۳۹۸

دادگاه نیویورک به نفع بنیاد علوی رای داد/ مصادره بنیاد علوی در منتهن رد شد

یک دادگاه تجدیدنظر آمریکا رای دادگاهی دیگر را برای مصادره بنیاد علوی در منهتن رد کرد.
دادگاه نیویورک به نفع بنیاد علوی رای داد/ مصادره بنیاد علوی در منتهن رد شد
رویداد۲۴ یک دادگاه تجدیدنظر فدرال، روز جمعه حکم هیئت منصفه دادگاهی دیگر را رد کرد که این حکم به دولت آمریکا اجازه می‌داد ساختمان بنیاد علوی را که ادعا می‌کرد تحت کنترل ایران بود مصادره کند.

به گزارش رویترز، این موضوع یک شکست برای وزارت دادگستری آمریکا به حساب می‌آید که با امید فروختن این ساختمان سی‌وشش طبقه در خیابان ششصد و پنجاه منهتن و بهای نزدیک به ۱ میلیارد دلار و تقسیم کردن مبلغ آن میان قربانیان «بمب‌گذاری‌ها و بقیه حملات مرتبط با ایران»، وارد روند دادرسی شد.

اعضای هیئت منصفه در ماه ژوئن سال ۲۰۱۷ مطلع شدند که بنیاد غیردولتی علوی که شصت درصد از سهام مشارکت این بنا را داشت، تحریم‌های اعمال شده بر ایران را در سال ۱۹۹۵ نقض کرده بود؛ چرا که می‌دانست «آسا کورپ» که چهل درصد از مالکیت این بنا را به عهده داشت، در واقع پوششی برای بانک ملی ایران بود.

همچنین دادگاه تجدیدنظر، حکم قاضی دادگاه پیشین که به نفع قربانیان حملات تروریستی منتسب به ایران بود را رد کرد؛ این افراد به دنبال جبران خسارت از سوی بنیاد علوی و شرکای آن بودند.

این دادگاه اعلام کرد که قربانیان این حوادث می‌توانند به چنین دعاوی در یک دادرسی مجدد رسیدگی کنند؛ چرا که این شرکت آن‌گونه که قاضی قبلی پرونه نتیجه‌گیری کرده بود، یک «دارایی کشور خارجی» به حساب نمی‌آید.

 

 

 

منبع: فرارو
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: