تاریخ انتشار: ۱۱:۰۴ - ۲۳ مرداد ۱۳۹۸
انجمن پیشاهنگی لهستان در جریان جنگ جهانی دوم به یک نیروی مقاومت مسلحانه تبدیل شده بود و در قیام ورشو شجاعانه جنگید، اما این همه تلاش‌های این انجمن را شامل نمی‌شود.
اقدامات مهم انجمن پیشاهنگی لهستان در جنگ جهانی دوم
رویداد۲۴ در جریان جنگ جهانی اول و دوم، لهستانی‌ها از سوی نیرو‌های آلمانی عذابی سنگین را متحمل شدند، اما آنان در جریان جنگ جهانی دوم بیکار نماندند و اقداماتی جدی را ترتیب دادند.

اکثر اعضای این انجمن را نوجوانانی شجاع تشکیل می‌دادند که نه تنها در کنار ارتش جنگیدند، بلکه مقامات اس اس را ترور کرده و بسیاری از اسرای اردوگاه کار اجباری را آزاد کردند. این ارتش مخفی که به انجمن پیشاهنگی لهستان وابسته بود یک نیروی شبه نظامی زیرزمینی بود که تا ۲۷ ژانویه سال ۱۹۴۵ با اشغال آلمان در ورشو به طور جدی مقاومت کرد و آن اشغال کرد.

برخی از اعضای این گروه از بهترین نیرو‌های آموزش دیده وابسته به نیرو‌های ارتش داخلی بودند. پیشاهنگان نوجوان نیز درگیر در خرابکاری‌های جزئی بودند، در حالی که افراد جوان خرابکاری‌های اصلی مانند مقاومت مسلحانه و ترور‌ها را انجام می‌دادند. جالب است بدانید زنان نیز نقشی پررنگ در این اقدامات داشتند و برای مثال دختران پیشاهنگی که به عنوان پرستار، رابط و حامل مهمات کار می‌کردند.
منبع: انتخاب
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: