تاریخ انتشار: ۱۲:۲۰ - ۲۳ مرداد ۱۳۹۸
معاون سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران عنوان کرد:
معاون برنامه ریزی سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران اظهار کرد: متاسفانه تمامی دستگاه‌های موثر در اجرای قانون مدیریت پسماند‌ها نقش خود را به خوبی ایفا نمی‌کنند.
عملکرد نامطلوب مجریان قانون مدیریت پسماند
رویداد۲۴  علیرضا شریفی فرد در یک برنامه رادیویی با اشاره به این که دستگاه‌های متعدد دولتی و غیر دولتی در قانون مدیریت پسماند‌ها وظایف مختلفی را بر عهده دارند، گفت: بر اساس اصل ۵۰ قانون اساسی سازمان محیط زیست ایران متولی موضوع پسماند در کشور است و وزارتخانه‌های صمت، جهاد کشاورزی، نیرو و بهداشت و موسسه استاندارد از دیگر متولیان مهم قانون مدیریت پسماند‌ها در کشور هستند.
 
وی با بیان اینکه متاسفانه تمامی دستگاه‌های موثر در اجرای قانون مدیریت پسماند‌ها نقش خود را به خوبی ایفا نمی‌کنند، گفت: در حال حاضر تمامی مواد موجود در قانون مدیریت پسماند‌ها به مرحله اجرا نرسیده اند و بسیاری از ظرفیت‌های پیش بینی شده در قانون مدیریت پسماند‌ها بی استفاده مانده اند.

معاون برنامه ریزی سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران اضافه کرد: سازمان محیط زیست ایران در قبال قانون مدیریت پسماند‌ها مسئول است، بر این اساس باید پاسخ مناسبی برای عدم اجرای کامل این قانون داشته باشد.

وی با اشاره به این که مدیریت پسماند یک چرخه است، عنوان کرد: پروسه‌های تولید زباله، ذخیره سازی و انتقال و مراقبت‌های پس از دفع زبانه شامل چرخه پسماند می‌شوند.

شریفی فرد ادامه داد: هر کدام از مراحل موجود در چرخه پسماند می‌تواند متولی تخصصی و منحصر به خود را داشته باشد، ولی به دلیل عدم حضور دستگاه‌های مختلف در روند اجرای قانون مدیریت پسماندها، شهرداری در این حوزه به عنوان مدیریت اجرایی با چالش‌های متعددی مواجه شده است.

وی اضافه کرد: بسیاری از مشکلات مربوط به حوزه جمع آوری و انتقال زباله‌ها در عدم انجام وظیفه دستگاه‌های مختلف ریشه دارند.

معاون سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران با بیان این که پسماند تهدیدی برای محیط زیست است، خاطر نشان کرد: تمامی دستگاه‌های مشخص شده در قانون مدیریت پسماند‌ها در قبال تمامی پسماند‌های کشور وظایف مختلف دارند، در حالی که برخی از دستگاه‌ها به واسطه تولید بیشتر پسماند باید وظایف بیشتری را بر عهده بگیرند.
منبع: ایسنا
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: