تاریخ انتشار: ۲۱:۴۰ - ۲۶ مرداد ۱۳۹۸

کنسرت ایرج در گرگان برگزار شد

با برگزاری کنسرت حسین خواجه امیری ملقب به ایرج در گرگان صدای این خواننده قدیمی برای علاقه‌مندان به موسیقی سنتی در استان گلستان طنین انداز شد.

رویداد۲۴  کنسرت ایرج جمعه شب در تالار فخرالدین اسعد شهرستان گرگان مرکز استان گلستان که مملو از جمعیت بود برای علاقه‌مندان به موسیقی سنتی برگزار شد.

در این اجرا قطعات معروفی همچون زندگی کاشکی، پرنده و پیرهن صورتی با صدای ایرج و همراهی امیر احسان فدایی به عنوان خواننده همراه و نوازنده ویلون خوانده شد.

دیگر اعضای این گروه رشید یزدان یار به عنوان نوازنده ویلون، علی نعمت الهی تار، سعید بطلانی سنتور، دامون صفایی گیتار بیس، علی مهدی پور درام و حسین هوشنگی تنبک بودند.

همچنین محمد بکرانی مدیربرنامه و محمدرضا ملک زاده تهیه کننده کنسرت ایرج در تالار فخرالدین اسعد گرگانی بودند.

ایرج که از ابتدا تا انتهای برنامه به شدت از سوی علاقه‌مندان به موسیقی مورد تشویق قرار گرفت در سخنان کوتاهی گفت که در آستانه ۸۷ سالگی افزون بر ۹۰۰ قطعه و تصنیف اجرا کرده که حدود ۵۰۰ مورد آن روی فیلم‌های سینمایی بوده است.

ایرج یکی از خوانندگان صاحب سبک موسیقی ایران است و از آثار معروف او می‌توان به نیاز، غزل خوان، پرنده، گل من، پیرهن صورتی و گلدون بی گل اشاره کرد؛ وی بعد از پیروزی انقلاب اسلامی مخصوصا در دهه‌های ۷۰ و ۸۰ حدود ۱۰ آلبوم ارائه کرده است.

همچنین آلبوم قصه زندگی و آخرین اثر او تحت عنوان گنج قارون با همخوانی امیر احسان فدایی شاگرد ارشدش چند سال پیش به بازار موسیقی عرضه شد.


منبع: ایرنا
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: