تاریخ انتشار: ۰۸:۰۹ - ۲۷ مرداد ۱۳۹۸
تعداد نظرات: ۵ نظر
حجت الاسلام پناهیان گفت: مردانی که به راحتی همسران خود را طلاق می‌دهند یا زنانی که به آسانی دل شوهران خود را می‌شکنند، مسئولیت پذیر نیستند.

رویداد۲۴  حجت الاسلام علیرضا پناهیان شنبه شب در نخستین نشست از سلسله نشست‌های "زنان و خانواده در اندیشه رهبر معظم انقلاب" در مشهد افزود: وقتی انسان از پذیرش مسئولیت‌ها و انجام درست آن‌ها لذت می‌برد، احساس شادمانی و قدرت می‌کند و این احساس را می‌توان در زنان حس کرد.

وی اظهار داشت: در باره قدرت و توانایی‌های زن باید مطالعه کرد و آن را در برابر قدرت و توانایی‌های مردان سنجید، البته معنای این حرف این نیست که زنان را در رنج‌ها رها کنیم.

وی گفت: انعطاف پذیری شوهر نسبت به همسر خود امری ضروری است، اما در مقابل مردی که مطیع زن خود شود و از ترس از او فرمانبرداری کند، ملعون است و خود زن نیز از چنین مردی لذت نمی‌برد.

حجت الاسلام پناهیان افزود: مردان براساس قانون نظام اجتماعی مقتدر و حاکم خانه هستند و در برابر زن و فرزندانشان انعطاف پذیر می‌شوند، به طوری که هر زمان همسرشان شروع به گلایه کردن، ناسازگاری و فریاد زدن کرد، با او مدارا می‌کنند.

وی اظهار داشت: همانگونه که مرد نیازمند نوازش همسر است، زن نیز به محبت همسر خود نیاز دارد و گاهی این نیاز را با داد و فریاد و ناسازگاری نشان می‌دهد.

وی گفت: زندگی خانوادگی چیزی جز پذیرفتن مسئولیت‌ها نیست، دایره این مسئولیت‌ها بسیار گسترده است و در یک زندگی مشترک مسئولیت‌های زنان و مردان متناسب با توانمندی هایشان تعریف شده است.

حجت الاسلام پناهیان افزود: زنان بازیگران بسیار خوبی هستند به طوری که نقش‌های متفاوتی در قالب همسر، مادر و یک فعال اجتماعی در محل کار خود را به خوبی و به طور همزمان ایفا می‌کنند، این استعداد منحصر به زنان است و نباید از آن غافل شد.

وی با تاکید بر ترویج فرهنگ مسئولیت پذیری در جامعه اظهار داشت: فرهنگ مسئولیت پذیری باید از کودکی به افراد آموخته شود تا فرهنک بی تعهدی را کنار بگذارند.

وی گفت: ترویج فرهنگ مسئولیت پذیری بسیار مهمتر از حجاب است، زیرا حجاب ثمره پذیرش مسئولیت‌ها در جامعه می‌باشد.

حجت الاسلام پناهیان افزود: مردانی که به راحتی همسران خود را طلاق می‌دهند یا زنانی که به آسانی دل شوهران خود را می‌شکنند، مسئولیت پذیر نیستند.

وی با اشاره به قدرت زبان زنان اظهار داشت: گناه زن در استفاده بد از زبان چند برابر گناه مردان است و در روایات مهمترین عامل ورود زنان به جهنم زبانشان دانسته شده است نه حجابشان.

وی گفت: اغلب دختران بی بند و بار مادران دهان دریده‌ای دارند که در برابر شوهر خود زبانشان را نگه نداشته اند.
منبع: ایرنا
خبر های مرتبط
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۵
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۷
1
2
احسنت
سعید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۳۶ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۹
0
5
چرا اینطوری تیتر میزنید که خواننده در نگاه اول جبهه بگیره؟
توی متن گفتن اغلب دختران بی بند و بار و نگفتن همه. ولی تیتر شما جور دیگه ای برداشت میشه ازش.
در ثانی حرف درستی هم هست. مادری که جلوی بچه هاش احترام پدر رو نگه نداره، همین که جایگاه پدر به عنوان ستون و حامی خانواده خدشه دار بشه شروع از دست رفتن بچه هاست.
یا اینکه نوشتید مردی که بخاطر ترس از زنش فرمانبرداری کند، ملعون است، ولی قبلش رو ننوشتید که گفته شده انعطاف پذیری شوهر نسبت به همسر خود امری ضروری است.
منصف باشید و منصفانه تیتر بزنید.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۵۰ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۵
1
5
رویداد ۲۴ اینقدر تیترهای جوساز نزن
ایمان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۱۴ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۷
1
3
اینجور وبسایت های خبری برای جذب مخاطب و افزایش کلیک، تیترهای جنجالی و ناجوانمردانه میزنند. به قول استاد پناهیان، اینجور وبسایت ها (از جمله وبسایت ایرانا) مثل بی بی سی تیتر میزنند. اگه میخواید اخبار روز ایران و جهان را دنبال کنید و دنبال یه وبسایت خبری عادل و انقلابی و به روز و جوانمردانه میگردید، وبسایت مشرق نیوز را پیشنهاد میکنم. لعنت بر بی بی سی چی های وطنی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۳۳ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۸
0
2
پاراگراف آخر درست است بعضی زنان با هتاکی امتیاز میگیرند چون میدانند همیشه زن پرستانی هستند که به آنان حق بدهند بعضی از آنها را میشناسم که خودشان هتاک هستند تازه به بچه های خود توصیه میکنند که دخترم چرا گفتی گاو،بی ادب نباش.
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: