تاریخ انتشار: ۲۰:۰۰ - ۱۲ شهريور ۱۳۹۸

رحمانی فضلی: امیدواریم مرز خسروی از این هفته به صورت رسمی بازگشایی شود

وزیر کشور با بیان اینکه لغو روادید با عراق از اوایل محرم انجام شده است، گفت: امیدواریم مرز خسروی از این هفته به صورت رسمی بازگشایی شود.

رحمانی فضلی: امیدواریم مرز خسروی از این هفته به صورت رسمی بازگشایی شود

رویداد24 عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور در حاشیه نشست سراسری مدیران دفاتر تسهیل گری مناطق حاشیه نشین، اظهار داشت: وزارت کشور در ماه محرم و صفر متولی موضوعاتی همچون امنیت انتظامات و سازماندهی مراسم عزاداری است، به گونه‌ای که مردم در آرامش و امنیت عزاداری را انجام دهند، برای تحقق این امر از یک ماه قبل برنامه‌ریزی شده است تا به نحو احسن کارها را به پیش ببریم.

 وی افزود: وزارت صمت برای برخی از امکانات و خوراکی‌ها برای مساجد و هیئات در نظر گرفته است. امیدواریم امسال اربعین باشکوه تری داشته باشیم، البته هر سال این شکوه افزایش می‌یابد.

 وزیر کشور بیان کرد: سال گذشته ۲ میلیون و دویست و سی هزار نفر زائر داشتیم که در شرایط مطلوبی به عراق سفر و در نهایت به کشور بازگشتند. امیدواریم مرز خسروی از این هفته به صورت رسمی بازگشایی شود.همچنین لغو روادید از اوایل محرم انجام شده است.

وی اظهار داشت: ما امکانات و خدمات امور زیرساختی را در استان‌های خوزستان ایلام و کشور کرمانشاه تقویت کرده‌ایم تا مردم به سهولت این رفت و آمد و سفر را انجام دهند اما اربعین امسال یک مسئله مردمی و خودجوش است.

رحمانی فضلی خاطر نشان کرد: دولت و دستگاه های اجرایی اعم از دولتی و غیردولتی همه در امور خدماتی و زیرساختی کمک می‌کند اما در نهایت این مردم هستند که با تأمین امکانات و تشکیل هیات و کاروان‌ها خدمات مطلوبی را در اختیار زائران قرار می‌دهند.

وی در ادامه بیان داشت: از زائران تقاضا می‌کنیم تا به توصیه‌های مسئولان توجه کنند و در قالب کاروان‌ها ثبت نام کنند. همچنین نظم و ترتیب اعزام مناسب با آن زمان انجام شود و در طول مسیر به تمام توصیه‌های و بیانیه ها به ویژه در کشور عراق توجه کنند. اخیرا وزیر کشور عراق مهمان ما بود و قرار است در آینده نزدیک به کشور عراق سفر سفر کنم.

نظرات شما
پیشخوان