تاریخ انتشار: ۱۴:۱۰ - ۲۲ شهريور ۱۳۹۸
تعداد نظرات: ۱۹ نظر
علیرضا پناهیان گفت: خدا لعنت کند کسانی را به دو‌قطبی‌سازی دامن می‌زنند و همه را متهم و منتسب به یک جناح می‌دانند. این لعنتی‌ها اجازه نمی‌دهند جامعه به پیش برود.

رویداد۲۴علیرضا پناهیان در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه این هفته تهران گفت: طبیعتا مردمان هوشمند از ریشه‌یابی قتل امام حسین(ع) و مظلومیت شدید نمی‌توانند بگذرند و چقدر خوب است در ذکر مصیبت‌ها از مصائب سخن گفته می‌شود و از ریشه‌ها هم سخن به میان می‌آید و حضرت زینب(س) به برخی ریشه‌ها اشاره کردند. این ریشه‌ها را نباید به اجمال از کنارشان عبور کرد؛ نباید به تعجب از این فاجعه بسنده کرد و چه شد که نیم قرن نگذشته فرزند پیغمبر را به شهادت رساندند.

به نوشته ایلنا وی ادامه داد: کنار این تعجب حرف‌های فراروانی هست و ان‌شاء‌الله به زودی مردم ما تنها به قاتلین اعتراض نداشته باشند و به آنها که به یاری نشتافتند واعتراض را به ریشه‌های شکل گیری واقعه کربلا گسترش دهند. من به برخی از این ریشه‌ها بر میشمرم که اتفاقا برای موقعیت نماز جمعه هم لازم است.

وی افزود: شاید بتوانیم بگوییم یکی از این ریشه‌ها مساله نفاق زمان پیامبر(ص) بود و باعث نزول سوره منافقین شد. دلیل اینکه در جمعه خوب است که این سوره خوانده شود این است که مردم باید به این سوره توجه پیدا کنند و دانستن معنای آن خیلی لازم است. قابل تامل است که چرا هر هفته باید این سوره خوانده شود و منافقین که به آنها اشاره شده داستان روشنی دارند. رسول خدا از دوقطی مهاجرین و انصار ناراحت بودند.خیلی باید در خصوص دوقطبی سازی در نماز جمعه صحبت شود.

نائب رئیس پیشین قرارگاه عمار گفت: اختلاف نظر در جامعه اسلامی باعث برکت است اما دوقطبی کردن جامعه رفتار منافقانه است و در جامعه ما هم سال‌ها است که شکل گرفته و دو قطب در کنار هم قرار گرفتند و اما این دوقطبی باقی ماند و البته کاذب است. تشکر می‌کنم که اخیرا رئیس‌جمهور علیه دو قطبی‌سازی صحبت کردند اما عجیب بود که ایشان در یک سخنرانی هم دو قطبی برای انتخابات آینده بسازند و هم از دوقطبی سازی انتقاد کنند؛ هم به تبلیغات‌چی‌ها در خصوص زنان سوژه دهند و در عین حال علیه دو قطبی صحبت می کنند. این مساله عجیب است و زیاد در سخرانی ایشان اتفاق افتاده است.

وی افزود: این مساله ادامه پیدا کرد و در همین فضا مساله خلافت هم تحت تاثیر قرار گرفت. دو قطبی سازی باعث ایجاد دیکتاتوری رسانه‌ای می شود و شایسته سالاری از بین می رود و بسیاری از طرح ها و حرفها در جامعه در دعوای دوقطبی زمین می ماند. بعضی ها که طرفدار شفافیت هستند وقتی میینند کسی که از قطب دیگر است و درمورد شفافیت حرف زده به او حمله می‌کنند. مخصوصا سکوت اهل علم و اندیشه و هر انتقادی تلقی به توهین شدن هر امر به معروفی را سخت برخورد کردند همه از نتایح دو قطبی سازی است.

وی ادامه داد: من تقاضا می کنم اندیشمندان بررسی کنند دیکتاتوری رسانه‌ای شوم تر است یا دیکتاتوری انواع دیکتاتورها مثل رضا خان قلدر و آل سعود شوم است. دوقطبی‌سازی موجب دیکتاتوری روانی می شود. خدا لعنت کند کسانی را به دو قطبی سازی دامن می زنند و همه را متهم و منتسب به یک جناح می دانند. این لعنتی‌ها اجازه نمی دهند جامعه به پیش برود. صهیونیست ها این دوقطبی را در اکثر کشورها ایجاد کردند. البته در کشور ما موفق نشدند اما همیشه دعوا را راه می اندازند. در این دوقطبی سازی برخی بدون شایستگی رشد می کنند و برخی با تبعیت از بی بی سی خبیث به دنبال این مساله هستند.

پناهیان گفت: انتخابات مجلس از نظر رسانه ملی خیلی مهم نیست اما برخی می‌خواهند از آن سوء استفاده کنند. انتخابات در جامعه سالم انتخاباتی است که کاندیداها حرف های خود را بزنند و با جذابیت حرف هایشان رای جمع کنند. اگر همت بر تخریب کاندیداهای دیگر باشد بر معنای دوقطبی سازی خیلی بد است و اگر انتخبات این شکلی باشد نتیجه سالمی نخواهد داشت و مثل دموکراسی غربی می شود که به هرکه رای دهند صهیونیست ها روی کار هستند.

وی ادامه داد: از نظر مروت و انصاف انتظار داریم رئیس‌جمهور محترم اطرافیان خود را نهی از منکر کنند چون این‌ها آرامش را در جامعه از بین می‌برد. هروقت از اینها فاصله گرفتیم باید برای ظهور آماده باشیم. حضرت زهرا(س) دو ویژگی برای مردم مدینه برشمردند که فرمودند مسلمانان وقتی سخن باطل می‌شنوید با سرعت بیشتری به سوی آن می‌روید و ویژگی دوم این است که آن افعال قبیح را می‌بینید و چشم پوشی می‌کنید.

وی تاکید کرد: زمان امام علی(ع) ایشان می‌فرمایند اگر شما باطل را توهین می‌کردید و اگر از مر حق کوتاه نمی‌آمدید کسانی بر شما مسلط نمی‌شدند که بخواهید برای برطرف کردن آنان هزاران کشته دهید. از شورای نگهبان تقاضا می‌کنم در انتخابات از مر حق کوتاه نیاید و بتواند وسط انتخابات بدون اینکه تنشی در زمین بازی ایجاد شود بگوید شما دروغ گفتید که می‌خواهند پیاده‌رو ها را دیوار بکشند. امام جمعه‌ای گفته بود اگر کاندیدایی پول داد پول را بگیرید و علیه او رای دهید. از مر حق نباید کوتاه آمد. داوری را که نمی‌شود حذف کرد.

رئیس حوزه علمیه دارالحکمه گفت: البته من گله‌مند نیستم که چرا خیلی از اندیشمندان سکوت می‌کنم چون در خفقان رسانه‌ای که به معروفی تبدیل شده که نمی‌توان نهی‌اش کرد. قبلا نمی‌گفتند از ترس ساواک الان می‌گویند نمی‌توانیم بگوییم از ترس بی‌بی‌سی چی‌ها که ما را داغون می‌کنند. بعد اسم این را حرفه رسانه می‌دانند. انشاله زمان چیرگی حق بر باطل هم خواهد رسید. زمان امام زمان(عج) داریم افرادی که سخن باطل می‌گوید و امام او را اعدام می‌کند. مردم هم بیان بیمار گونه را می‌دانند، تیکه انداختن را می‌فهمند و امام زمان هم دستور اعدام را می‌دهد. مردم هم نمی‌گویند آزادی بیان نیست.

سخنران پیش از خطبه این هفته نمازجمعه تهران اظهار داشت: خیانت فرمانداران و سرداران امام حسن مجتبی به ایشان به بهانه صلح و آرامش که موجب شدند صلح به امام حسن تحمیل شود یکی دیگر از مقدمات بود. اینها از عوامل شکل گیری کربلا بود. اگر به نهی امام حسین(ع) که عدم سکوت علما بود توجه می‌کردند حادثه کربلا رخ نمی‌داد.

خبر های مرتبط
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱۹
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۲
19
16
آقای پناهیان چند روز پیش به حسن روحانی حمله کردی , شدی سخنران پیش از خطبه ها , یکی د وبار دیگر به روحانی حمله کنی احتمالا " به پستهای بالاتر منصوب شوی , به حملاتت ادامه بده , البته من دل خوشی از عملکرد حسن روحانی ندارم.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۷:۴۱ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۳
این تهمت هایی که به پناهیان زدیدرابه رجایی وباهنر وشهیدبهشتی هم میزنند.تازمانی که افرامثل شماتفکرمیکنند.این سیاسیون پولی می آیندسر کار
تندیس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۲
0
0
من چندباربا دقت مطالب فوق را کلمه به کلمه خواندم تا ببینم چه مطلب بدی در گفتار ایشان وجود دارد که شما را برآشفته است ایشان یک تشکر از روحانی کرده که ایشان علیه دوقطبی سازی صحبت کرده اند و یک انتقاد که به تبلیغاتچی ها سوژه داده و بعد هم جریاناتی را که از این دوقطبی سازی سوء استفاده میکنند لعنت کرده . آیا شما طرفدار دوقطبی سازی جامعه اید که از هجمه ایشان به این عمل مذموم برآشفته اید . مقام معظم رهبری آقای احمدی نژاد را از شرکت در انتخابات ریاست جمهوری قبلی منع نمودند و علت انرا دوقطبی شدن جامعه عنوان کردند دو قطبی یعنی کل جامعه ایران در دوجبهه علیه هم قرار بگیرند و بر سر یک یا چند موضوع خاص دو طرف به هم بپرند اختلاف اساسا چیز بدی نیست و گاه موجب روشن شدن جامعه و یا بیرون امدن یک نظر مورد قبول همگان از بین نظرات مختلف میشود اما دوقطبی یعنی باید فقط نظر من حاکم شود و لذا جنگی پایان ناپذیر در دو سوی جبهه شکل میگیرد آیا شما موافق این گزینه اید ؟ پیشنهاد میکنم ابتدا مطلب را با اهل فهم و فکر در میان بگذارید و بعد مگس صفتانه نیش خود را در جراحات جامعه فرو کنید . واقعا جریان فاسدی هستید وفقط دنبال جوسازی در بین مردم هستید یادتان هست جریان ان روحانی رسوا را که برای خوشی دلش یکدفعه غایب شد و شما مگس صفتان همه را متهم به دستگیری و ربایش وی کردید و دست اخر چه روسیاه شدید اف بر شما پاچه گیران سگ صفت. اگر جرات داری چاپش کن
حزب ا...
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۲
1
0
شیر مادرت حلالت باد واقعا گل گفتی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۲
1
0
سلام جناب اقای پناهیان امام حسین علیه سلام نگهدارت باشد شما واقعا سرباز امام خامنه ای و امام زمان عج هستید باشد که خداوند متعال تورا در راهی که هستید استوار دارد التماس دعا دارم
زهره
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۲
2
0
حرف نزن ناخن کوچیکه روحانی هم نمیشی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۲
0
1
سخنان آقای پناهیان، نه تنها ، نظر کارشناسان دلسوز است بلکه حرف دل عموم مردم است، فعلا یک جریان فکری نفاق، مسلح به دلارهای جهانگیری و تبلیغات رسانه ای ، بر قوه مجریه حاکم شده است .ایکاش امکان یک مناظره بین رئیس جمهور و نزدیکان فکری ایشان و منتقدین دولت فراهم میشد تا حقایق برای مردم آشکار شود و نقاط ضعف نظام بیان شود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۳
1
1
خدایی این آدم در حدی نیست که گنده کردن و بهش میدان میدن خدا ااز آنهایی بگذرد که باعث میوان دادن به این جور افراد کمسواد و سطحی نگر می شوند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۳:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۳
1
0
فعلا که شماها نمیزارید جامعه جلو بره با این حرفای بی ارزش خفیف
فناهیان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۴:۲۷ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۳
1
0
کجات داره میسوزه بیچاره که اینقدر مثل اسپند روی آتیش شدی البته که دیگه تو محلی از اعراب نداری گوگوری مگوری.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۵۱ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۳
1
1
خدا پناهیان راحفظ کند .اگر کسی حق گفت واز شما انتقات کرد از نظر شما توهین کرده ....در میان مردم بیاید ونظرانها را درمورد دولت فاسد و...‌‌‌‌..روحانی بدانید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۳۲ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۳
1
1
واقعا احسنت دمت گرم منم موافقم
دوستدار ایران
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۳
0
1
با سلام. همه میدانیم که مملکت ثروتمندی داریم و با مدیریت صحیح که نداریم و استفاده از‌پتانسیل نسل جوان که استفاده نمی کنیم و اصلاح سبستم اموزش و پرورش از کنکور زدگی به فنی و حرفه ای و کاهش وابستگی به صادرات نفت فکر کنم می توان تا هشتاد درصد پوزه استعمار گران را به خاک مالید. الله اعلم.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۳
0
1
خدا خیرت دهد و نصرتش را برای یاریت برساندمنم نمی دانم چرا سکوت بدی جامعه را گرفته
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۴۱ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۳
0
1
خدا خیرت دهد و نصرتش را برای یاریت برساندمنم نمی دانم چرا سکوت بدی جامعه را گرفته
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۳
1
1
حرف حق تلخه به خصوص برای کذابی که روی حماقت مردم حکومت میکنه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۳
0
1
انشاالله آن روز نزدیک است که حق مردم مظلوم یقه روحانی را می‌گیرد
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۳۶ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۳
با لفاظی و دروغ پراکنی و دوقطبی سازی با کمک رسانه های زنجیره ای متصل به خارج، همزمان با تو شیشه کردن خون ملت مسلمان ایران، سرمایه هاشون رو غارت می کنند و چپاول می کنند ، و ذهنشون رو هم فریب می دهند و هر جور می خوان تنظیمش می کنند باید بیدار شیم اینا از آمریکا و اسرائیل خطرناک ترند
مارخوردند افعی شدند.
زنشون رو می کشند بعد مقتول مجرم میشه
اینا همون ساحران زمان موسی هستند با این تفاوت که آنان بهتر بودند و با دیدن موسی ایمان آوردند و شهید شدند اما اینان روی خون شهدا موج سواری می کنند و نایب امام زمان (عج) امام خمینی وامام خامنه ای را درک کرده اند!!!و سیعلم الذین ظلموا ای منقلب ینقلبون
علی
|
United States
|
۱۷:۰۳ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۳
0
0
حرف حق تلخ است خدا حق مظلوم از این ها بگیرید.
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: