تاریخ انتشار: ۱۴:۴۶ - ۲۶ شهريور ۱۳۹۸
معاون مطبوعاتی وزارت ارشاد خبر داد؛
معاون مطبوعاتی وزارت ارشاد از وجود چهار اولویت در پیش‌نویس شیوه‌نامه جدید تخصیص یارانه مطبوعات خبر داد که این شامل موثر و پرکار بودن رسانه‌ها در چهار موضوع اقتصاد، سیاست خارجی و امنیت ملی، جامعه و فرهنگ است.
کدام رسانه‌ها یارانه مطبوعات دریافت میکنند؟
رویداد۲۴ محمد خدادادی معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی شاخصه هایی که یک رسانه برای دریافت یارانه مطبوعات باید داشته باشد را توضیح داد.
 
معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به اینکه دنبال هدفمند کردن یارانه مطبوعات هستیم، از انتشار پیش‌نویس شیوه‌نامه جدید یارانه مطبوعات برای جلب نظرات کارشناسی و اصحاب رسانه خبر داد.
 
او گفت: دنبال محدود کردن رسانه‌ها نیستیم، اما صرف اینکه رسانه نامش رسانه باشد و چاپ شود، یارانه دریافت نخواهد کرد.

محمد خدادی از وجود چهار اولویت در پیش‌نویس شیوه‌نامه جدید تخصیص یارانه مطبوعات خبر داد و گفت: اولویت های اقتصاد، فرهنگ و جامعه، امنیت ملی و سیاست خارجی از جمله این اولیت هاست. رسانه‌هایی که در این موضوعات فعال باشند و تولید محتوای موثر داشته باشند، در اولویت دریافت یارانه هستند.

وی توضیح داد: این اولویت‌ها، یعنی هدفمند شدن در جهت محتوا و تولید محتوای رسانه‌ای. یعنی رسانه مولد شود، بستر تبادل باشد و د‌ر حقیقت صدای افکار عمومی باشد.

معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: جزئیات این شیوه‌نامه هم که منتشرشده بر چند اصل استوار است؛ اول ضریب نظم در انتشار، که قبلا تا ۳۰ درصد هم قابل پذیرش بود، اما الان در مرحله اول ۷۰ و بعد ۹۰ درصد اعلام شده است؛ یعنی اگر یک روزنامه از ۱۰۰ روز فقط ۳۰ روز منتشرشود، مشمول حمایت نمی‌شود. دیگری گستره توزیع است؛ گسترده توزیع باید سراسری یعنی ۳۱ استان باشد نه تعداد محدودی استان و نکته سوم محتوا و ضریب کیفی رسانه است.

وی در خصوص حمایت از رسانه‌های برخط و دیجیتال نیز گفت: طبیعتا روح حمایت از رسانه‌های برخط نیز همینطور است و تفاوت فاحشی نخواهد داشت. «مولد بودن و موثر بودن» و نقش‌داشتن در زندگی مردم بر اساس اولویت‌های اعلامی، جزء شاخص‌های حمایت باید باشد.
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار