نمی‌خواستم وارد مربیگری شوم/ گروه سختی داریم، اما برای صعود امیدواریم
تاریخ انتشار: ۱۷:۳۷ - ۱۶ مهر ۱۳۹۸
استیلی:
سرمربی تیم امید کشورمان گفت: اگر به تیم امید آمدم به دلیل اصراری بود که به من شد وگرنه نمی‌خواستم وارد مربیگری شوم

نمی‌خواستم وارد مربیگری شوم/گروه سختی داریم، اما برای صعود امیدواریم

رویداد۲۴ حمید استیلی در خصوص وضعیت تیم امید گفت: با تیم استرالیا و شهر خودرو بازی می‌کنیم. جمعه شب به قطر می‌رویم و دوشنبه بر می‌گردیم تا بازیکنان در باشگاه‌های خود باشند. بعد با اندونزی بازی خواهیم کرد و نیاز به ۲۱ روز زمان داریم تا در قطر بازیکنان را به شرایط خوب برسانیم.

وی درباره حواشی تیم امید که شب گذشته در یک برنامه تلویزیونی به وجود آمد، گفت: ما نمی‌خواهیم به عقب برگردیم. من اگر به تیم امید آمدم به دلیل اصراری بود که به من شد وگرنه نمی‌خواستم وارد مربیگری شوم، اما به خاطر مملکت و بازیکنان به تیم امید آمدم و این در حالی است که وقت واقعاً کم است.

استیلی درباره گروهی که تیم امید در آن قرار گرفته خاطرنشان کرد: گروه سختی به ما خورده، اما من امیدوار هستم چرا که توانایی و کیفیت بازیکنانم را می‌بینم و این همدلی می‌تواند به تیم ما کمک کند هرچند که ۹۰ روز وقت داریم و زمان کم است. باید از نظر تاکتیکی تیم را به شرایطی برسانیم که بتوانیم وضعیت خوبی داشته باشیم. ما با شهرخودرو و تیم ملی استرالیا بازی می‌کنیم و باز هم باید بازی‌های تدارکاتی انجام دهیم هرچند که شرایط اقتصادی حاکم بر کشور سخت است، اما با این وجود فدراسیون فوتبال به ما کمک می‌کند تا بتوانیم کار‌ها را پیش ببریم. بازیکنان تیم امید جوان هستند و نیاز به حمایت دارند. آن‌ها آینده‌ساز فوتبال کشور هستند و می‌بینید که ۶۰ درصد بازیکنان تیم ملی بزرگسال بازیکنانی هستند که در سال‌های قبل در تیم امید حضور داشتند. بازیکنانی مثل نورافکن، صیادمنش و ... آینده سازان فوتبال ایران هستند و از همه مهم‌تر اینکه ما قابلیت فنی این بازیکنان را در یک سال و نیم اخیر دیدیم. بازیکنان هم شناخت خوبی از من دارند.

وی تصریح کرد: الان ۳۵ بازیکن در اردو هستند و این در حالی است که ما همه بازیکنان لیگ را دیدیم و بالغ بر ۲۵۰ بازیکن را مورد ارزیابی قرار دادیم. فکر می‌کنم ۹۵ درصد بازیکنان را ارزیابی کردیم و شاید ۵ درصد از بازیکنان را ندیدیم. ما باید ۵۰ نفر اسم را به کنفدراسیون فوتبال آسیا بدهیم و این در حالی است که پیش از این ۸۰ اسم دادیم. باید تا هفته آینده ۵۰ نفر اسم بدهیم و تا مسابقات تایلند این اسامی به ۲۳ نفر خواهد رسید. ما ۲۰ بازیکن را با خود به قطر خواهیم برد و بقیه بازیکنان به باشگاه هایشان برمی‌گردند. ما با مربیان بدنساز باشگاه‌ها در ارتباط هستیم و جا دارد که از مربیان لیگ برتر و لیگ یک تشکر کنم.

سرمربی تیم امید در خصوص اضافه شدن بازیکنانی مثل صیادمنش و دلفی به تیم ملی افزود: مسابقات انتخابی المپیک در ژانویه است و این تاریخ جزو فیفادی نیست و باشگاه‌ها می‌توانند بازیکنان‌شان را به ما ندهند، اما با رایزنی آقای ویلموتس توانستیم دلفی را در اختیار بگیریم و قرار است آقای ویلموتس برای صیادمنش هم به ما کمک کند. درباره مهدیخانی هم با مدیر برنامه‌های او صحبت کردیم تا نامه بگیرد و بتواند به ما اضافه شود و در این اردو هم به دلیل مشکلات ویزایی که داشت نتوانست به ما اضافه شود.

استیلی در خصوص حضور نورافکن در تیم ملی بزرگسالان گفت: ارتباط خوبی بین تیم بزرگسالان و تیم امید برقرار است و قطعاً دعوت بازیکنان به تیم بزرگسالان انگیزه زیادی به آن‌ها خواهد داد. بعد از آبان‌ماه که تیم ملی بازی می‌کند بعد از آن بازیکنان در اختیار ما خواهند بود.

منبع: فارس
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: