تاریخ انتشار: ۰۹:۵۰ - ۰۱ آبان ۱۳۹۸
مارک اسپر: آمریکا در صورت اثبات صحت گزارش‌های وارده در خصوص جرایم جنگی ترکیه در حق کرد‌ها این کشور را مسؤول هرگونه ارتکاب جرایم جنگی در حق کرد‌ها خواهد دانست.
وزیر دفاع آمریکا
رویداد۲۴ وزیر دفاع آمریکا وقوع درگیری نظامی بین کشورش و ترکیه را به دلیل حمله نظامی آنکارا علیه شبه‌نظامیان کرد سوریه بعید دانست.

مارک اسپر، وزیر دفاع آمریکا در گفتگو با شبکه سی ان ان اظهار کرد: ما با هم‌پیمان خود در ائتلاف ناتو هرگز جنگ نخواهیم کرد.

این وزیر آمریکایی و رئیس پنتاگون موضع آمریکا در پی رد حمایت از کرد‌های شمال سوریه بعد از حمله ترکیه در این منطقه را شفاف سازی کرد و گفت، آمریکا نسبت به حمایت از کرد‌ها در برابر هم‌پیمان قدیمی خود در ناتو تعهدی ندارد.

اسپر با وجود آن گفت، آمریکا در صورت اثبات صحت گزارش‌های وارده در خصوص جرایم جنگی ترکیه در حق کرد‌ها این کشور را مسؤول هرگونه ارتکاب جرایم جنگی در حق کرد‌ها خواهد دانست.

وی افزود: ما این گزارش‌ها را مشاهده کرده‌ایم و آن‌ها را پیگیری می‌کنیم، این گزارش‌ها وحشتناک هستند، اگر صحت آن‌ها ثابت شود در حد جرایم جنگی خواهند بود.

رئیس پنتاگون اضافه کرد، شخصا در صحت آن‌ها تردید دارد.

وی در عین حال تاکید کرد: عوامل مسؤول این جنایت‌ها باید مواخذه شوند نیرو‌های هم‌پیمان ترکیه مرتکب چنین جنایت‌هایی شده‌اند و بیش از همه دولت ترکیه مسؤول خواهد بود. ما هرگز اجازه وقوع چنین اموری را نمی‌دهیم.

سابق بر این مایک پامپئو، وزیر خارجه آمریکا موضعی تندتر علیه آنکارا گرفته و گفته بود، رئیس‌جمهوری آمریکا تمایلی به حل مشکلات به شیوه نظامی ندارد، اما به دلیل تحرکات ترکیه در سوریه آماده استفاده از قدرت نظامی علیه ترکیه است.
منبع: ایسنا
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: