تاریخ انتشار: ۱۸:۵۰ - ۱۲ آبان ۱۳۹۸

بقایای نخستین شهر تاریخ انگلستان کشف شد

باستان شناسان موفق شدند بقایای نخستین شهر تاریخ انگلستان را کشف کنند. بر اساس گفته‌های باستان شناسان این منطقه محل زندگی افرادی بود که استون هنج را ساختند.

رویداد۲۴ باستان شناسان معتقدند که نخستین شهر بریتانیا در نزدیکی چشمه‌ای باستانی در دشت سالیسبری پدید آمد و ساکنان آن احتمالاً استون هنج را ساختند.

کارشناسان در این منطقه بیش از ۷۰ هزار ابزار سنگی را کشف کرده اند، همچنین یک سکوی تشریفاتی جذاب که نشان می‌دهد این منطقه دارای اهمیت ویژه‌ای برای افراد بوده است. جالب است بدانید باستان شناسان می‌گویند احتمالا اینجا ابتدا یک اردوگاه موقت بوده است. پروفسور دیوید ژاک از دانشگاه باکینگهام، معتقد است که این محل ممکن است یک اردوگاه بوده که به مرور دائمی شده است و در آن کودکان، افراد مسن و بیماران زندگی می‌کردند.

پروفسور ژاک می‌گوید: "وقتی استون هنج را نگاه می‌کنید فکر می‌کنید، مردم من اینجا بوده اند. اینجا همان نقطه‌ای است که سال‌ها به دنبالش بودیم. "وی ادامه داد: "در منطقه بلیک مید چیز‌های زیادی را پیدا کردیم. تا سال ۲۰۰۶، تنها ۳۰ مورد متعلق به این دوره در هر مکان کشف شده بود و اکنون ما شاهد بازسازی کل منطقه هستیم. "

امروزه بلیک مید رودخانه‌ای کوچک است، اما در دوران کهن در مرکز یک دشت سیلابی قرار داشت و رودخانه بزرگی از طریق این محوطه عبور می‌کرد. درواقع در زمانی که بیشتر بریتانیا در یک جنگل متراکم پوشیده شده بود این منطقه یک منطقه بی نظیر برای زندگی بود.

دکتر آلبرت لین مدیر این پروژه در خصوص مراحل وضعیت این منطقه گفت: "این شهر گمشده از چوب‌های متعددی ساخته شده که اکنون از بین رفته است. بلیک مید مکان مهمی برای زندگی انسان‌های اولیه‌ای بود که در اینجا پرسه می‌زدند، شاید حتی یکی از اولین مظاهر یک شهر انسانی باشد. رودخانه این منطقه برای ماهی گیری و شکار بسیار مناسب است. "

خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: