ادعای الاخبار: مقتدی صدر پس از یک دیدار طولانی با یک مقام ایرانی در نجف، بار دیگر به تهران رفته
تاریخ انتشار: ۰۷:۲۹ - ۱۶ آبان ۱۳۹۸
تعداد نظرات: ۱ نظر
صحبت از بازگشت صدر به تهران، پس از دیدار طولانی او با یک مقام ایرانی، می‌تواند مسیر حل بحران سیاسی که از یک ماه پیش در عراق ایجاد شده است را هموار کند.

مقتدی صدر

رویداد۲۴  رهبر جریان صدر، در پایتخت ایران است. وی پس از دیدار با یک مقام ایرانی، در شهر نجف، به تهران رفت؛ تا به این شکل، فضای مثبتی ایجاد شود، که می‌تواند نتیجه تفاهم تعدادی از مسئولان جریان صدری، در مورد ضرورت تقویت حکومت در عراق، و نخست وزیر آن، عادل عبدالمهدی، باشد. طبق اطلاعات رسیده به الاخبار، اعضای جریان صدر در این مورد اتفاق نظر دارند که تنها باید تعدیل‌هایی در مناصب وزارتی، اعمال شود.

علاوه بر این، منابع آگاه تاکید می‌کنند: با اینکه پیش از این، تهران پیام محکمی را متوجه صدر کرده بود، حال، ضمن خوشامدگویی به او، ایران را وطن دوم صدر می‌داند که در‌های آن به رویش باز است.

براساس این اطلاعات، دولت ایران و طرف‌هایی که در عراق با آن همراهی می‌کنند، مقتدی صدر را یک عنصر اثرگذار برای حل بحران سیاسی موجود می‌دانند؛ چرا که تعداد زیادی از قوای سیاسی عراقی، بر نقش فعال صدر تکیه داشته و بر این عقیده اند که او می‌تواند مردم معترض و خشمگین را آرام کند، تا به این شکل، فرصتی برای یک اقدام جدی در راستای تامین خواسته‌های ملت عراق فراهم شود. لازمه دست دادن چنین فرصتی، اعطای فرصتی به دولت حاکم در عراق و باز گذاشتن دست آن، برای عمل به وعده‌های اصلاحی اش است.

این در حالی است که به نظر می‌رسد دو جریان الفتح، به رهبری هادی العامری و سائرون، که مورد حمایت صدر است، بتوانند نقش مثبتی در نظارت بر اقدامات دولت و ارزیابی عملکرد آن، داشته باشند.

خبر های مرتبط
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۷
0
0
در احادیث امامان هیچ نامی از نجف برده نشده زیرا نجف همان کوفه است
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: