واکنش دبیر ستاد انتخابات کشور به ادعای مهندسی شدن انتخابات مجلس | رویداد24
تاریخ انتشار: ۱۳:۰۰ - ۱۸ آبان ۱۳۹۸
دبیر ستاد انتخابات کشور گفت: وزارت کشور مأمور اجرای قانون انتخابات و مسئول حسن جریان انتخابات است. بر اساس همین قانون به جز شورای نگهبان، دیگر سازمان‌ها و دستگاه‌ها حق ندارند در امر انتخابات دخالتی داشته باشند.
واکنش دبیر ستاد انتخابات کشور به ادعای مهندسی شدن انتخابات مجلس
رویداد۲۴ سیداسماعیل موسوی مدیرکل دفتر انتخابات وزارت کشور در پایان هشتمین دوره از همایش‌های آموزشی مجریان و دست اندرکاران انتخابات با اشاره به ضرورت رعایت قانون و پایبندی به آن، اظهار داشت: وزارت کشور مأمور اجرای قانون انتخابات و مسئول حسن جریان انتخابات است. بر اساس ماده ۲۵ همین قانون به جز شورای نگهبان، دیگر سازمان‌ها و دستگاه‌ها حق ندارند در امر انتخابات دخالتی داشته باشند. وزارت کشور از حقوق انتخاب کنندگان و انتخاب شوندگان دفاع می‌کند و در این راه از هیچ کوششی دریغ نخواهد داشت.

موسوی با اشاره به لزوم دقت در موضع گیری‌ها درباره انتخابات گفت: دشمنان ما همواره در پی ایجاد شبهه در خصوص انتخابات هستند و می‌خواهند القاء کنند که انتخابات مهندسی می‌شود، اما ما باید مراقبت کنیم تا اسیر نقشه دشمنان نشده و از دامن زدن به این شبهات و تکرار شیطنت آنان پرهیز کنیم.

وی ادامه داد: وزیر محترم کشور در تمام نشست‌ها و دیدار‌ها با دست اندرکاران انتخابات بر بی طرفی و قانونمداری مجریان انتخابات تأکید می‌نمایند؛ بنابر این تأکیدات ایشان به عنوان راهبرد اصلی، سرلوحه کار ماست و از آن عدول نخواهیم کرد.

بیشتر بخوانید:

سید اسماعیل موسوی سخنگوی ستاد انتخابات کشور در پایان ضمن تبریک سالروز آغاز امامت و ولایت حضرت صاحب الزمان (عج) عنوان داشت: دوره هشتم آموزش انتخابات با حضور رؤسا و اعضای ستاد انتخابات و فرمانداران استان‌های مرکزی، ایلام و لرستان برگزار شد. علاوه بر آن ها، دبیران ستاد انتخابات و بخشداران استان‌های آذربایجان شرقی، کردستان، کرمانشاه و فارس نیز در این برنامه شرکت نمودند و به امید خدا دوره نهم در روز‌های چهارشنبه و پنجشنبه ۲۲ و ۲۳ آبان برگزار خواهد شد.
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: