تاریخ انتشار: ۱۴:۵۲ - ۰۱ آذر ۱۳۹۸
تعداد نظرات: ۲ نظر
معاون پیشین وزارت کار در گفت‌گو رویداد۲۴ بررسی کرد؛
بسیاری معتقدند جنبش اخیر بنزینی در مناطق فقیر نشین کشور رخ داده و این به معنی استیصال طبقه فرودست در برابر سیاست‌های اقتصادی کلان و بی اعتمادی به آینده این تصمیمات است. برخی اساتید نسبت به احتمال افزایش شکاف میان مردم و حاکمیت و فروپاشی اجتماعی هشدار داده اند. استاد اقتصاد علامه از لزوم اصلاح حکمرانی برای تقویت سرمایه اجتماعی به عنوان پیش نیاز اصلاحات اقتصادی یاد کرده و گفته قدرت خرید دهک‌های پایین جامعه به طرز فاحشی کاهش یافته است.

اصلاح حکمرانی، پیش نیاز اصلاحات اقتصادی/ قدرت خرید دهک‌های پایین به شدت تحلیل رفته است
 
رویداد۲۴ افزایش قیمت بنزین و اعتراض مردم ایران به این تصمیم اقتصادی که به تدریج به یک اعتراض سیاسی علیه حاکمیت نیز تبدیل شد، اساتید اقتصاد و علوم سیاسی- اجتماعی کشور را به فکر فرو برد. همزمان دولت از صرف همه درآمد حاصل از افزایش قیمت بنزین برای افزایش یارانه ۶۰ میلیون ایرانی خبر داده و واریز اولین وجوه نقدی مازاد بر یارانه ۴۵ تومانی سابق نیز از روز گذشته آغاز شده است.
 
دولت پیش از این افرادی را تحت عنوان افراد پردرآمد، از قطار یارانه پیاده کرده بود. به این ترتیب افراد باقیمانده از نظر دولت مستحق دریافت یارانه‌اند. این یعنی ۶۰ میلیون ایرانی در زمره افراد کم درآمدند که با تحریم‌ها، سیاست‌های غلط اقتصادی و نوسان ارز، روز به روز قدرت خریدشان تحلیل رفته است.
 
علی سرزعیم معاون اقتصادی پیشین وزارت کار و رفاه اجتماعی و استادیار اقتصاد دانشگاه علامه درباره سیاست‌های اقتصادی دولت با رویداد۲۴ گفت‌وگو کرده است. او می‌گوید: دلیل افزایش قیمت بنزین را تا حدی به کاهش قاچاق بنزین مرتبط دانست و گفت: تا وقتی فاصله قیمت داخل و خارج تا این اندازه زیاد باشد، حتما بنزین قاچاق می‌شود و این فاصله متاسفانه در حدی است که نمی‌گذارد راه حل‌های نظامی و امنیتی، قاچاق را مهار کند؛ چون شکاف قیمت انگیزه قاچاق را بالا می‌برد.
 
او به تجربه مبارزه با قاچاق سوخت در جهان اشاره کرد و گفت: تجربه ایران و اروپا نشان داده با ابزار‌های امنیتی نمی‌توان انگیزه قاچاق را از بین برد. ما که نمی‌توانیم قیمت جهان را کاهش دهیم در نتیجه خودمان ناچاریم قیمت را بالا ببریم. قاچاق بخشی از مساله سوخت است سوال اینجاست که آیا می‌توان قیمت بنزین را پایین نگه داشت؟

او در پاسخ به سوال گفت: ما خیلی سال قیمت بنزین را پایین نگه داشتیم و همیشه شکاف قیمت داخل و خارج داشتیم. آیا این وضعیت در شرایطی که قدرت خرید و درآمد در کشور پایین است، به صلاح کشور بوده است؟

استاد علوم اقتصادی با بیان اینکه مساله کشور این است که باید رشد اقتصادی داشته باشد تا درآمد بالا برود گفت: با سرکوب قیمت نمی‌توان رشد اقتصادی ایجاد کرد. با اختلال در قیمت‌ها فقط شانس رشد اقتصادی را کم می‌کنیم. در گذشته ما در تولید بنزین به خودکفایی نرسیده بودیم. هر سال چند میلیارد دلار می‌دادیم و بنزین وارد می‌کردیم و گازوئیل مصرف میکردیم. آیا همه مصرف ما بهینه بود؟

او افزود: ما منابع‌مان را باید در جای درست هزینه کنیم نه در مصرف غیر بهینه بنزین. آیا بهتر نبود این منابعی که برای رفاه بنزینی صرف می‌کردیم، صرف فقر زدایی و ایجاد عدالت اجتماعی و ساخت زیرساخت می‌شد؟

سرزعیم به شکاف اجتماعی میان مردم و دولت اشاره کرد و گفت: ما یک مشکل اقتصاد سیاسی داریم و آن اینکه مردم می‌گویند از کجا معلوم ما از منافع کوتاه مدت مان دست بکشیم و به منافع بلند مدت برسیم. بخشی از حرف مردم حق است. ما می‌گوییم باید اصلاحات اقتصادی را با اصلاحات حکمرانی همراه کنید تا سرمایه اجتماعی پشت سر این تصمیمات اقتصادی قرار بگیرد. مردم باید بدانند اگر کار سختی از آن‌ها می‌خواهیم، پشت آن برای شان منافعی وجود دارد.
بیشتر بخوانید: افزایش ۳ هزار درصدی قیمت بنزین در ۹ سال! / تغییر قیمت بنزین، قاچاق سوخت را کم نمی‌کند
سرزعیم در مورد اینکه افزایش قیمت چطور به رشد اقتصادی کمک می‌کند؟ گفت: همین الان با افزایش قیمت محصولات کشاورزی ما شاهد افزایش سطح زیر کشت کشاورزی هستیم و مهاجرت معکوس از شهر به روستا داشتیم. بخش کشاورزی سودآوری اش بالا رفته است. همین که قیمت برخی محصولات بالا می‌رود سود شرکت‌ها بالا می‌رود و وقتی سود بالا برود اشتغال بالا می‌رود و تولید بالا می‌رود و همه این‌ها رشد اقتصادی می‌آورد.

این استاد دانشگاه افزود: حتی در همین شرایط وخیم تحریم فعلی و افزایش نرخ ارز، یک سری شرکت‌های ایرانی احیا شدند. چون این‌ها با فشار واردات داشتند خفه می‌شدند. این شرکت‌های داخلی با افزایش قیمت ارز بار دیگر شروع به تولید و استخدام نیروی انسانی کردند.

او افزود: در نصف صنایع ایران در ایام تحریم ما رشد داشتیم. به لحاظ تعداد صنعت، نیمی از صنایع رشد داشتند و نیمی از صنیع کاهش تولید داشتند. در مجموع رشد صنایع ایران منفی بوده، چون وزن صنایعی که متکی به واردات بودند سنگین‌تر است.

سرزعیم در مورد نارضایتی مردم از افزایش قیمت بنزین گفت: این داروی تلخ است. ما می‌توانستیم دست به قیمت نزنیم و آرام آرام وضع کشور بد شود. انتخاب بین بد و بدتر است و بدتر این است که با این فرمان به صورت تدریجی قدرت خرید ما کم شود.

او در مورد انگیزه اصلی افزایش قیمت بنزین گفت: فشار فقر در ۵ دهک پایین کشور خیلی زیاد شده. اولویت اول در انگیزه‌های افزایش قیمت بنزین باید حذف فقر باشد. این افزایش یارانه برای دهک‌های پایین بسیار بسیار مهم است. افت قدرت خرید این‌ها خیلی خیلی شدید بوده و نباید با طبقه متوسط مقایسه کرد.
خبر های مرتبط
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۲
تنها راه نجات
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۰۴ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۱
0
0
تنها راه نجات کشور انجام فوری اصلاحات اساسی سیاسی،اقتصادی و... در کشور هست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
0
0
با جای بالا بردن قیمت بنزین ارزش پولتان را بالا ببرید تا قیمت بنزین نسبت به کشورهای دیگر پایین نباشد
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: