بیش از یک هزار کلاس درس خشتی و گلی در کشور وجود دارد
تاریخ انتشار: ۰۸:۱۰ - ۰۳ آذر ۱۳۹۸
مسوول فنی سازمان نوسازی مدارس کشور:
بندرعباس- مسئول فنی واجرایی سازمان نوسازی مدارس کشور گفت: جمع آوری هزار کلاس درس خشتی و گلی و وسایل گرمایشی ناایمن (بخاری‌های نفتی) در دستورکار سازمان نوسازی مدارس کشور قرار دارد. بیش از یک هزار کلاس درس خشتی و گلی در کشور وجود دارد

کلاس درس خشتی و گلی

رویداد۲۴    داریوش ورناصری روز گذشته در مراسم تکریم وتودیع مدیرکل نوسازی، توسعه وتجهیز مدارس هرمزگان اظهار داشت: از سیاست‌هایی که سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس در سال جاری دنبال می‌کند، حذف بیش از یک هزار کلاس درس خشتی و گلی در سراسر کشور است.

وی با بیان اینکه جمع آوری کلاس‌های کانکسی و سنگی نیز در مرحله بعد قرار دارد، افزود: در ساخت مدارس جدید موضوع صنعتی سازی جایگزین ساخت وساز‌های سنتی خواهد شد. همچنین سعی ما بر آن است که در ساخت مدارس جدید، رویکرد حفظ محیط زیست نیز دیده شود که بر همین اساس نخستین همایش مدرسه سبز کشور در هرمزگان برگزار می‌شود.
 

بیشتر بخوانید:


ورناصری ادامه داد: وجود بخاری‌های نفتی و بخاری‌های گازی غیر استاندارد در مدارس ممنوع می‌باشد که تا دو هفته آینده تمام بخاری‌های غیر استاندارد از مدارس باید جمع آوری شود و اعتبار خوبی برای جایگزین کردن بخاری‌های استاندارد به مدارس پرداخت می‌شود.

این مسئول به کمبود یا تخریبی بودن مدارس در مناطق آزاد قشم و کیش اشاره کرد و گفت: ساخت زیربنا‌ها و روبنا‌ها نظیر مدرسه و فضا‌های آموزشی در مناطق آزاد برعهده این مناطق است که ضمن همراهی سازمان نوسازی مدارس، باید تلاش کرد از ظرفیت قانونی مناطق آزاد در ساخت و تجهیز مدارس بهره گرفت.

ورناصری اضافه کرد: وجود ۲۰۰ مدرسه بدون انشعاب آب و برق در کشور نادر است. نداشتن آب و برق یعنی مشکل در سرویس بهداشتی و وسایل سرمایشی و گرمایی مدارس، یعنی خلل در استفاده از وسایل کمک آموزشی، که این موضوع باید به صورت جدی پیگیری شود.

معاون فنی و اجرایی سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور تصریح کرد: در آینده نزدیک اعتبارات عمرانی هر استان به آن‌ها ابلاغ می‌شود که علاوه بر تلاش برای توزیع عادلانه اعتبارت، باید بتوانید سهم استان هرمزگان را هم از اعتبارت ملی و هم استانی دریافت کنید.

در ادامه از خدمات دوساله نوید احمدی مدیرکل سابق نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس هرمزگان تقدیر شد و سید فخرالدین هاشمی به عنوان سرپرست این اداره کل معرفی گردید.
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: