فهرست برترین خودرو‌های اسپرت دنیا به انتخاب Road & Track
تاریخ انتشار: ۰۹:۵۵ - ۱۰ آذر ۱۳۹۸
سایت و نشریه‌ی Road & Track فهرست ۱۱ خودرو را برای انتخاب بهترین مدل سال ۲۰۲۰ ازنظر عملکرد به‌چالش می‌کشد.
برترین خودرو‌های اسپرت دنیا
رویداد۲۴ با نزدیک‌شدن به پایان سال جاری میلادی، رقابت‌های بهترین خودرو سال شروع شده است. سردبیران Road & Track برای انتخاب بهترین خودرو سال ۲۰۲۰ ازنظر عملکرد، ۱۱ رقابت‌کننده را به پیست Thunderhill Raceway Park در کالیفرنیا بردند. آنان خودرو‌ها را به ۶ گروه تقسیم کردند تا در سفری جاده‌ای به سیرا نوادا، برنده را اعلام کنند.

کارشناسان Road & Track امسال کار‌ها را به‌شیوه‌ی دیگری انجام دادند؛ زیرا معمولا با سفر جاده‌ای شروع می‌کردند و درادامه با آزمایش در پیست به‌نتیجه می‌رسیدند. به‌هرحال، همه‌ی این خودرو‌ها نمونه‌هایی از بهترین مدل‌های اسپرت موجود در بازار جهانی هستند. امسال، هیچ خودرویی از کلاس هایپرکار (اَبَرخودرو) در رقابت Road & Track دیده نمی‌شود. البته در گذشته این قانون زیر پا گذاشته می‌شد؛ مثلا سال گذشته مک‌لارن سنا یکی از شرکت‌کنندگان بود.

بهترین خودروی ۲۰۲۰ از نظر عملکرد

فهرست ۱۱ خودرو منتخب سردبیران Road & Track از خودرو‌های مختلفی تشکیل شده بود. برای مثال، ازنظر قیمتی از ۳۰ هزار دلار (هیوندای ولستر N) تا ۳۳۲ هزار دلار (مک‌لارن ۶۰۰LT) اسپایدر و ازنظر قدرت از ۱۸۱ تا ۶۳۰ اسب‌بخار را شامل می‌شد. در زیر نام خودرو‌های حاضر در این رقابت را مشاهده می‌کنید:

بی‌ام‌و M۲ کامپتیشن

شورولت کوروت

هیوندای ولستر N

لامبورگینی هوراکان EVO

لکسوس RC F Track

لوتوس اورا GT

مزدا میاتا RF Club

مک لارن ۶۰۰LT اسپایدر

نیسان GT-R نیسمو

پورشه ۹۱۱

تویوتا سوپرا

فراتر از محاسبه‌ی سرعت و زمان طی هر دور پیست، شاخصه‌هایی برای سنجش عملکرد خودرو‌ها وجود دارند. بازخورد راننده و لذت از رانندگی در جاده و پیست نیز نقش مهمی در رتبه‌بندی خودرو‌ها و انتخاب برنده ایفا می‌کنند. رانندگی با هرکدام از این مدل‌ها، آرزوی علاقه‌مندان خودرو است؛ اما بسیاری از افراد به‌دنبال محصولی خاص و متفاوت مثل مک‌لارن و لامبورگینی یا خودرویی ارزان‌تر برای رانندگی سطح متوسط مثل تویوتا سوپرا هستند. همچنین، شورولت کورت C۸ موتوروسط با طرفداران پرشمارش را نباید فراموش کرد.

هیوندای ولوستر N
در نهایت، برنده‌ی این رقابت هیوندای ولستر N بود. ولستر N دقیقا همانی است که خودرویی دیفرانسیل‌جلو باید باشد. به‌همین‌دلیل، این خودرو برنده‌ی بهترین خودرو سال ۲۰۲۰ ازنظر عملکرد به انتخاب Road & Track است.
منبع: زومیت
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: