تولید سیبی شیرین که یک سال تازه می‌ماند!
تاریخ انتشار: ۱۰:۰۷ - ۱۱ آذر ۱۳۹۸
تعداد نظرات: ۱ نظر
محققان پس از ۲ دهه تحقیق، سیب هیبریدی تولید کرده‌اند که می‌توان تا ۱۲ ماه آن را تازه نگه داشت. این سیب پر آب تر و به طور طبیعی شیرین تر است.

تولید سیبی شیرین که یک سال تازه می‌ماند!

رویداد۲۴ به نقل از نیواطلس، به تازگی سیب هایی تولید شده که تا یک سال تازه می مانند.

سیب های «کازمیک کرانچ» (Cosmic Crunch)در آمریکا عرضه شده اند. تولید این نوع سیب دو دهه طول کشیده است. تولید کنندگان آن ادعا می کنند سیب های مذکور پر آب تر و تازه تر هستند و می توان آنها را در شرایط مناسب حتی تا ۱۲ ماه ذخیره کرد.

سیب های «کازمیک کرانچ» در نتیجه تحقیقات پژوهشگران دانشگاه واشنگتن تولید شده است. محققان این دانشگاه پروژه تولید میوه ای از ترکیب سیب های « انترپرایز» و «هانی کریسپ» را در سال ۱۹۹۷ میلادی آغاز کردند.


بیشتر بخوانید: این میوه دشمن آبریزش بینی است


نتیجه ترکیب این دو، سیب« کازمیک کرانچ» است که به گفته محققان بزرگتر و پرآب تر است و همچنین بافت تردتری دارد. همچنین میزان اسید و شکر آن به طور طبیعی افزایش یافته است، بنابراین سیب هیبریدی جدید شیرین تر است.

محققان معتقدند این سیب جدید سبب می شود قنادان هنگام استفاده از آن در دستور پخت کیک ها و شیرینی ها از شکر کمتری استفاده کنند.

در کنار این موارد عمر سیب هیبریدی جدید نیز طولانی تر و نسبت به ضربه نیز مقام تر است. سیب «کازمیک کرانچ» را می توان در اتمسفری با شرایط خاص تا ۱۲ ماه و در یخچال تا ۶ ماه و در دمای اتاق تا چند هفته تازه نگهداری کرد.

به گفته محققان این سیب پس از نگهداری طولانی مدت خراب یا داخل آن قهوه ای نمی شود.

منبع: مهر
خبر های مرتبط
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
پرهام
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۲
0
0
ریشه این سیب و چطور میشه سفارش داد؟
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: