تاریخ انتشار: ۱۹:۲۱ - ۱۲ آذر ۱۳۹۸
معاون وزیر و رئیس سازمان ملی و مسکن وزارت راه و شهرسازی گفت: طرح اقدام ملی مسکن گامی در راستای کمک به برخورداری اقشار مختلف شهروندان از سرپناه برای تمام کشور طراحی و برنامه‌ریزی شده است.

طرح اقدام ملی مسکن برای تمام کشور طراحی شده استرویداد۲۴  محمد نبیان روز سه شنبه در بندردیلم استان بوشهر افزود: در طرح اقدام ملی اتفاقی که باید رقم بخورد تولید و عرضه مسکن در سراسر کشور است و سهم استان و شهرستان‌ها مشخص و اعلام و برای بندردیلم نیز برنامه‌ریزی شده است.

وی، اتمام مسکن مهر را دغدغه دولت دانست و گفت: پرونده مسکن مهر به جز آنهایی که مشکل حقوقی و پیشرفت زیر ۳۵ درصد دارند باید تا پایان سال جاری در تمام کشور بسته شود.

نبیان بیان کرد: تسهیلات مسکن مهر از ۴۰۰ به ۴۵۰ میلیون ریال افزایش یافته است.

وی ادامه داد: در بحث مسکن به دنبال این هستیم که بتوانیم دغدغه به حق مردم حل شود.

رئیس سازمان ملی و مسکن وزارت راه و شهرسازی گفت: باتوجه به موجود بودن زمین و امکانات در شهرستان دیلم ، این اختیار را به استان بوشهر خواهیم داد تا در زمینه مسکن‌دار شدن مردم منطقه فراهم شود.

وی با اشاره به اینکه زمین‌های موجود در مناطقی نظیر محله تنوب و برخی دیگر نقاط شهر دیلم ملی است، افزود: این زمین‌ها پس از برنامه‌ریزی و اقدام‌های انجام گرفته توسط منابع طبیعی و تصویب طرح جامعه شهری اعم از محدوده و حریم شهر طبق ماده ۱۰ به نام دولت است و کارگزاری آن در استان به راه و شهرسازی و در ستاد به سازمان ملی زمین و مسکن می‌رسد.

بنیان اظهارداشـت: این زمین‌ها به نام دولت جمهوری اسلامی ایران است و نمی‌توان گفت چون بیش از چندین سال افراد در آن سکونت دارند مالک محسوب می‌شوند و باید طبق قانون مراحل لازم را برای تملک کردن طی کنند.

وی گفت: ما قانون بالادست داریم و در زمینه واگذاری زمین نیز قانون‌گذار ابلاغ و چهار شرط شامل قرمز نبودن فرم (ج) ، برخوردار نشدن از هیچ امکانات دولتی ،نداشتن سند مالکیت، دریافت نکردن تسهیلات و مدت ۵ سابقه در محل سکونت اعلام کرده است.

رئیس سازمان ملی و مسکن وزارت راه و شهرسازی اجرای قانون را سرلوحه تمام اقدام و کارها در این وزارتخانه دانست و بیان کرد: در هر صورت قانون‌گذار تکالیفی برای ما ایجاد کرده و مکلف به اجرای قانون هستیم.

وی افزود : از هر مسیری که در استان‌ها بتوانیم انجام بدهیم تکلیف داریم به مردم کمک شود تا مشکلات آنها را حل کنیم.

نبیان گفت: در صورت صدور مجوز شرکت شهرک‌های صنعتی ، ۱۵ هکتار به شهرک صنعتی دیلم در چارچوب قوانین اختصاص داده می‌شود.

وی با اختصاص زمین به پارک جنگلی در منطقه تنوب دیلم موافقت کرد و اظهار داشت: این زمین برای اجرای طرح پارک فاز به فاز واگذار شود.

شهرستان دیلم با جمعیتی بیش از ۳۲ هزار نفر در شمالی ترین نقطه استان بوشهر قرار دارد.

منبع: ایرنا
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: