تاریخ انتشار: ۲۲:۳۰ - ۱۵ دی ۱۳۹۸
معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کردستان گفت: به دلیل بارش برف سنگین و کولاک شدید راه ارتباطی بیش از ۴۰ روستای این استان بسته شده است.

بسته شدن راه ارتباطی بیش از ۴۰ روستای کردستانرویداد۲۴ دانش زندی افزود: تمام راه‌های اصلی و فرعی استان باز است و رفت و آمد در آنها جریان دارد، اما راه بیش از ۴۰ روستای این استان بسته است و راهداران در حال بازگشایی راه‌های ارتباطی این روستا‌ها هستند.

زندی گفت: مسدودیت راه‌های ارتباطی روستایی بیشتر مریوط به شهرستان‌های سقز و مریوان است.

وی همچنین افزود: به دلیل صعب العبور بودن منطقه، راه‌های ارتباطی روستا‌های منطقه آلوت بخش نمشیر و بخش آرمرده بانه همچنان مسدود است که تا عصر امروز همه راه‌های ارتباطی شهرستان بازگشایی می‌شود.

زندی گفت: دیروز با ۱۳۱ دستگاه ماشین آلات راهداری و ۲۳۶ نفر راهدار ۳۰ هزار و ۳۸ کیلومتر باند، عملیات بازگشایی راه‌های ارتباطی انجام شد.

معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کردستان همچنین گفت: دیروز عملیات برف روبی در ۲۵۰ کیلومتر باند راه روستایی استان با استفاده از ۳۰ دستگاه ماشین آلات راهداری و کمک ۷۰ نفر راهدار انجام شد.

وی گفت: همچنین در ۲۴ ساعت گذشته ۲۴۷ خودرو از برفو کولاک آزادسازی شد و ۳۴ نفر گرفتار در برف نیز در راهدارخانه‌ها اسکان داده شدند.

خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: