تاریخ انتشار: ۱۵:۰۶ - ۲۸ دی ۱۳۹۸

پرداخت ۸ میلیارد تومانی حناچی به جشنواره فیلم فجر/ حق شناس: اقدام شهردار تهران فاقد مصوبه است

حق شناس گفت: اقدام شهردار تهران در کمک ۸ میلیاردی به جشنواره فیلم فجر فاقد مصوبه است.
جشنواره فیلم فجر
رویداد۲۴ محمدجواد حق‌شناس رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران، با ابراز مخالفت جدی نسبت به کمک ۸ میلیارد تومانی شهرداری تهران به جشنواره فیلم فجر گفت: در روزگاری که تخصیص بخش عمده‌ای از ردیف‌های مصوب شورا در بودجه ۹۸ صفر بوده است و بیش از ۲۰ ردیف که مبلغ آن بیش از ۱۳۶ میلیارد تومان بوده و شهرداری تخصیص آن را به بهانه اینکه پولی نداشته عملیاتی نکرده، یک دفعه خبردار می‌شویم که شهرداری ۸ میلیارد تومان به جشنواره فیلم فجر کمک بلاعوض کرده است.

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران با انتقاد از چگونگی این اقدام و حجم مبلغی که داده شده گفت: وقتی که از این موضوع مطلع شدم به صورت مکتوب نامه‌ای به آقای حناچی نوشتم و خواستار ارائه توضیحات در مورد این اقدام شدم و تأکید کردم که چرا این کار بدون اطلاع شورا انجام شده است.

حق‌شناس با بیان اینکه جایگاه سینما مهم است و حمایت از تولیدات سینمایی جزء رویکرد‌های شورای شهر است، گفت: ولی این کار خارج از برنامه‌های ما برای حمایت از تولیدات سینمایی انجام شده است.

او افزود: اگر بودجه‌ای در این حوزه می‌گذاریم باید فاصله مخاطبین، تولیدات سینمایی و امکانات نمایشی را برای عموم کاهش دهیم، زیرا که رویکرد جشنواره فیلم فجر طوری است که قشر به شدت محدودی از آن بهره می‌گیرند و فکر نمی‌کنم این کار با وظایف شهرداری و مدیریت شهری نسبتی داشته است.

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران با بیان اینکه جشنواره فیلم فجر اتفاق خوبی است، اظهار کرد: نمی‌توانیم واجبات را رها کنیم و به دنبال مستحبات برویم، زیرا وقتی که بودجه‌ای تنظیم می‌شود اولویت پرداخت با همان است نه محلی که مصوبه‌ای ندارد.

حق‌شناس با بیان اینکه سال گذشته با کاهش جدی بودجه حوزه فرهنگی و اجتماعی روبرو بودیم، گفت: سهم فرهنگ به شدت کاسته شده است و سهم ۹ درصدی آن به ۵ درصد رسیده و بخشی از همین سهم اندک هم صرف پرداخت حقوق می‌شود.

او اظهار کرد: در این شرایط می‌بینیم همین بودجه محدود هم وارد حوزه‌هایی می‌شود که بدون هماهنگی و مصوبه هزینه می‌شود و معلوم نیست چه هدفی را دنبال می‌کند که این وضعیت نشان از بی توجهی به وظایف شهرداری است.
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: