تاریخ انتشار: ۱۲:۱۲ - ۲۹ دی ۱۳۹۸
وزیر ورزش هنوز گزینه‌ای قطعی برای کاندیدای ریاست فدراسیون فوتبال معرفی نکرده است. در دو دوره گذشته همواره رقابت بین کفاشیان و تاج با گزینه های وزارتخانه بود.

انتخابات فدراسیون فوتبال

رویداد۲۴ روز 25 اسفندماه امسال مجمع سالیانه فدراسیون فوتبال برای انتخاب رئیس جدید برگزار خواهد شد. اعضای گرد هم جمع می‌آیند تا با رای خود رئیس جدید را برای مسند ریاست بنشانند.

این دوره از انتخابات با توجه به استعفای مهدی تاج، کمی گنگ است و جنگ های دوران قبلی را ندارد. همیشه بین رئیس فدراسیون و وزرای ورزش یک زور آزمایی برای انتخابات فدراسیون فوتبال صورت می‌گرفت.

مثلا علی کفاشیان در دوره دوم که رئیس شد، وارد یک جنگ بزرگ با وزیر وقت شد و در نهایت مچ او را خواباند. مهدی تاج هم در دوره قبلی وارد همین جنگ شد و در نهایت با حمایت همان علی کفاشیان توانست قدرت را به دست بگیرد.

جنجالی ترین حاشیه دوره قبل بین تاج و عزیزی خادم عضو سابق هیات رئیسه فدراسیون فوتبال به وجود آمد. خادم اعتقاد داشت بخشی از رای‌های تاج به خاطر او بوده ولی در نهایت رئیس فدراسیون اصلا بازی‌اش نداد تا کار بالا بگیرد.عزیزی خادم این بار هم قصد دارد کاندیدای ریاست شود.

حیدر بهاروند رئیس موقت فدراسیون فوتبال هم علاقه زیادی داشت تا بتواند ریاستش را قطعی کند اما خبر آخر از داخل این فدراسیون حکایت از آن دارد با حضور او در انتخابات موافقت نشده است. بهاروند بازنشسته است و طبق قانون بازنشسته ها حق شرکت در انتخابات فدراسیون را ندارند.


بیشتر بخوانید: خداحافظی بازنشسته‌ها با فوتبال در انتخابات فدراسیون


از مدت ها قبل شایعات زیادی درباره احتمال حضور صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک در انتخابات فدراسیون فوتبال شنیده می شد اما دیروز یک منبع آگاه فاش کرد امیری در پاسخ به این پیشنهاد دولت اعلام کرده ترجیح می‌دهد کاندیدا نشود. وقتی در این باره از او سوال کردیم گفت: «من چرا باید برای ریاست فدراسیون فوتبال کاندیدا شوم؟! هرگز این اتفاق نخواهد افتاد.»

خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: