تاریخ انتشار: ۱۲:۰۵ - ۳۰ دی ۱۳۹۸
تعداد نظرات: ۳ نظر
علی مطهری:
علی مطهری، نماینده مردم تهران در مجلس، با اشاره به رد صلاحیت‌های گسترده در انتخابات مجلس گفت: اگر رد صلاحیت‌ها به دلیل فساد مالی و اخلاقی باشد، موافقیم؛ اما رد صلاحیت افراد به دلیل انتقاد و تفاوت نگاه کار درستی نیست و حریت و آزادگی مجلس را از بین می‌برد و آزادی بیان را محدود می‌کند.
رد صلاحیت‌ های انتخابات مجلس
رویداد۲۴ پس از بررسی صلاحیت نامزد‌های انتخاباتی مجلس یازدهم توسط شورای نگهبان، بسیاری از نامزد‌های اصلاح‌طلب رد صلاحیت شدند، به طوری که گفته می‌شود این رد صلاحیت‌ها تاکنون در تاریخ ۱۰ دوره گذشته مجلس سابقه نداشته است. تا آنجا که در این باره گفته شده است: «داس رد صلاحیت‌های شورای نگهبان اردوگاه اصلاحات را درو کرده است.»

بنا بر اظهارات عباسعلی کدخدایی، سخنگوی شورای نگهبان، حدود ۹۰ نفر از نمایندگان فعلی مجلس رد صلاحیت شده‌اند که او دلیل این امر را موضوعات مالی عنوان کرده است. مساله‌ای که زمینه اعتراض و ناراحتی نمایندگان رد صلاحیت‌شده را فراهم کرده است.

علی مطهری، نماینده مردم تهران در مجلس، درباره رد صلاحیت‌های گسترده نامزد‌های انتخابات مجلس از سوی شورای نگهبان گفت: رد صلاحیت‌های نامزد‌های انتخابات از سوی شورای نگهبان برای انتخابات مجلس، اگر مربوط به فساد‌های مالی و اخلاقی مهم باشد، قابل قبول است؛ اما اگر این رد صلاحیت‌ها به خاطر اظهارنظر‌ها و انتقادات و اختلاف دیدگاه‌ها باشد، کار درستی نیست و باعث می‌شود اظهارنظر و آزادی بیان افراد محدود شود و افراد حر و آزاده نتوانند وارد مجلس شوند.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در صورت ادامه این رد صلاحیت‌ها، مجلس دیگر نماینده کل جامعه نخواهد بود، در حالی که مجلس باید نماینده کل جامعه باشد و حتی کسانی که نظام را قبول ندارند باید نماینده در مجلس داشته باشند.

مجلسی که نماینده یک قشر خاص باشد مجلس واقعی نیست

عضو فراکسیون امید مجلس اظهار کرد: قانون‌گذار نیز شورای نگهبان را به همین منظور تعیین کرده که، چون مجلس نماینده همه اقشار جامعه است، احتمال دارد مصوباتی داشته باشد که خلاف شرع باشد. پس شورای نگهبان باید این مصوبات را با شرع انطباق دهد؛ بنابراین مجلسی که نماینده یک قشر خاص باشد، دیگر مجلس واقعی نیست.

برخی از برچسب‌های مالی نمایندگان در حد اتهام است

مطهری با اشاره به اظهارات اخیر عباسعلی کدخدایی، عضو حقوقدان و سخنگوی شورای نگهبان، درباره نمایندگان فعلی رد صلاحیت‌شده مجلس گفت: آقای کدخدایی برخی از نمایندگان رد صلاحیت‌شده مجلس فعلی را دارای فساد مالی دانستند، در حالی که بعضی از این موارد در حد اتهام است و ممکن است این افراد در دادگاه تبرئه شوند.

نماینده مردم تهران در خانه ملت همچنین به واکنش منفی کدخدایی نسبت به اظهارات رئیس‌جمهوری اشاره کرد و توضیح داد: صحبت اخیر ایشان درباره اظهارات رئیس‌جمهوری منطقی نبود و بیشتر بر اساس احساسات و حب و بغض بیان شد. حرف رئیس‌جمهور یک مطلب کلی بود و ربطی به رد صلاحیت دامادشان نداشت.

مطهری در پایان گفت: متاسفانه آقای کدخدایی نگاه خوبی به جایگاه مجلس و نظارت استصوابی و آزادی بیان ندارد. جالب است که مجلس دهم به آقای کدخدایی رأی داد، اما مجلس نهم به ایشان رأی نداد.
منبع: اعتماد آنلاین
خبر های مرتبط
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۳
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۷ - ۱۳۹۸/۱۰/۳۰
1
0
آقای مطهری خیلی دیر فهمیدی که مجلس نماینده مردم نیست مدتهاست این اتفاق افتاده ،از مجلس سوم به بعد که نماینده ها رای خریدن ، کار چاق کن شدن وسهم گرفتن،سفر خارجی برای خودشون تراشیدن،دو تابعیتی شدن،سفره انقلاب رو سهم خودشون دونستن،با دولت لابی کردن،درد مردمو ندیدن، صداشونو نشنیدن و....حالا که تو و امثال تو نیستید که یکی به نعل بزنید و یکی به میخ این حرفها رو میزنید،دعوای همتون از هر جناحی سر لحاف ملا نصرالدین،ما اینارو فهمیدیم
حمیدان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۴ - ۱۳۹۸/۱۰/۳۰
1
0
تو چکاره ای که از طرف جامعه صحبت میکینی تا الان خوردید وبه شمارسید ه همه چیز خوب بوده الان که به نقاط ضعف شما در خصوص انقلاب رسیدند اینگونه صحبت میکنید شما کلاه خود را بگیر وخط به دشمنان نده
آگاه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۱۶ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۷
0
0
آقای مطهری باید خوب بداتند که کسی را برای داشتن عقیده ای رد صلاحیت نمیکنند اما وقتی شخصی ومسئولی آن عقیده ضد ملی وضد نظام را تبلیغ میکند و از فتنه گران با تبلیغات و سخنرانی حمایت میکند آن موقع دیگر صرفا داشتن عقیده نیست، بلکه اقدام عملی در راستای حمایت از فتنه گران و صدمه زدن به نظام هست. متاسفانه ایشان از قانون اطلاع ندارند، اقدام عملی علیه نظام صرفا تخریب و آتش زدن نیست، بر اندازی نظام یک پکیج هست که در این پکیج ، دشمنان برای افراد مختلف نقشهای مختلفی تعریف کرده اند یک بخش تخریب هست که بر عهده ارازل و اوباش هست ، یک بخش دیگر حضور خیابانی مردم ناراضی است که با تبلیغات توسط رسانه های بیگانه و فضای مجازی پر دروغ که در کنترل دشمنان هست صورت میگیرد اما بخش اصلی ماجرای برای موجه جلوه دادن فتنه و بر اندازی است که توسط اصلاح طلبان از جمله آقای مطهری صورت میگیرد. که این نقش مخربترین بخش ماجرا است. بی خود نیست که نتانیاهو گفته بود سرمایه اصلی اسرائیل در ایران اصلاح طلبان هستند. آقای مطهری از خواب غفلت بیدار شو!!!! فتنه براندازی کم جرمی نیست که شما خواسته یا ناخواسته در این پازل دشمن نقش پر رنگ بازی میکنید!!! اینکه شما فرزند شهید یزرگواردکتر مطهری هستید، یا این که ادعا میکنید دلسوز نظام و رهبری هستید!!! عملکرد شما در حمایت از فتنه و آشوب در دشمنی با نظام هست این را بفهم!!!! مگر منتظری دوست دار نظام نبود!! و مگر برای انقلاب کم زحمت کشیده بود!!!!!! او هم ادعای شما را میکرد که اقداماتش در جهت منافع نظام هست!!! اما با تشخیص اشتباه لطمات بزرگی به نظام زد و به دشمنان انقلاب خدمت کرد!! از سرنوشت آنان عبرت بگیر !!!!!! اگر پدر بزرگوار شما زنده بود همان برخوردی را با شما میکرد که آیت الله خزعلی با مهدی خزعلی کرد!!! درس عبرت بگیر برادر!!!!! خیلی از فرزندان هستند که به والدین خود علاقمند هستند اما کارهایی میکنند در خلاف مصلحت پدر و مادر!!! آقای مطهری دست از حمایت فتنه گران بر دار و به آغوش انقلاب برگرد!!!!!!!
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: